JĘZYK / LANGUAGE: polska wersja językowa  angielska wersja językowa
Obozy dla dzieci i młodzieży - język angielski
pixel Program Bell - Kursy języka angielskiego
linia

Letnie obozy i kolonie z językiem angielskim 2016

Program your future!
 
spacer spacer spacer
spacer

Lato 2016

Pełna oferta Lato 2016

Karta uczestnika obozu - pdf

Certyfikat gwarancji - pdf

W tym roku dla naszych wiernych klientów, którzy uczestniczyli już w obozach Program Angielski – dawniej Program Bell-, oferujemy zniżkę 80 zł. Natomiast dla rodzeństwa 75 zł na osobę! Zniżki sumują się i dotyczą obozów w Polsce.

Dlaczego obozy językowe ze Szkołą Języków Obcych PROGRAM?

Naturalna metoda nauki języka angielskiego przez nawiązanie kontaktu na zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego. Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, które dorównałyby efektywności uczenia naturalnego. Nasi nauczyciele, rodem z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film czy musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie wzbogaci letnie kolonie organizowane przez naszą szkołę i doda im posmaku wielkiego świata.
                                                                                                                                

Wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.

Obozy wyjazdowe ze Szkołą angielski program odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w scenerii wspaniałej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci i młodzieży.
Wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają bardzo dobry standard zakwaterowania. Są to pokoje z łazienkami, od dwu do pięcioosobowych (pokoje w Marinie to studia, czyli dwa pokoje połączone jedną łazienką).
Wszystkie ośrodki znajdują się w otoczeniu parków, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Każde miejsce może pochwalić się bardzo smacznym jedzeniem, które będzie serwowane uczestnikom naszych obozów.
Bardzo dbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników obozów. Każdy nauczyciel, także native speaker, przechodzi specjalne szkolenie pod nadzorem Kuratorium, żeby zdobyć uprawnienia na wychowawcę kolonijnego.
Tego lata zapraszamy dzieci i młodzież do czterech ośrodków położonych w malowniczych lokalizacjach. Są to: ośrodek Jansowo (www.jansowo.pl), ośrodek Marina w Bornym Sulinowie (www.bornemarina.pl), Zamek w Rokosowie  (www.rokosowo.pl) oraz Zamek Książ (www.ksiaz.walbrzych.pl).

Wypoczynek, nauka i zabawa


to cecha charakterystyczna naszych obozów. To wszystko zapewni entuzjastyczna i wykwalifikowana kadra native speakerów. W czasie każdego turnusu młodsi uczestnicy (8-13 lat) będą mieć 33, a starsi (13-17 lat) aż 44 lekcje. Oczywiście to nie koniec kontaktu z angielskim. Naszym celem jest przełamanie bariery językowej, dlatego język angielski będzie towarzyszyć Uczestnikom 24 godziny na dobę zarówno podczas porannych lekcji, jak i popołudniowych zajęć rekreacyjno-sportowych oraz wieczornych warsztatów w tzw. „project groups”. Native speakerzy są lektorami i jednocześnie opiekunami na obozie, a nad całością czuwa polski kierownik, długoletni nauczyciel języka angielskiego.
Obozy Program Angielski – dawniej Program Bell- są niezwykle kameralne, na każdy turnus wyjeżdża jedynie około 36 dzieci i młodzieży. Uczestnicy podzieleni zostają na 3 grupy zaawansowania językowego, kwalifikacja odbywa się na podstawie testu w pierwszym dniu zajęć. Na zakończenie wszyscy uzyskają dyplom potwierdzający udział w obozie.
Każdy turnus posiada swój niepowtarzalny motyw przewodni, ale są też elementy wspólne: odrobina rywalizacji sportowej, dyskoteki, ogniska, wycieczki, zajęcia plastyczno-muzyczne, konkursy, turnieje. Nuda nie grozi! Wszyscy uczestnicy otrzymają unikatową koszulkę Program Angielski, a na wyróżniających się w różnych kategoriach, np. sportowej rywalizacji, świetnych wyników na zajęciach, czy koleżeńskości, czekają też specjalne nagrody!!!

Kilka ważnych informacji:
- każdy obóz zgłoszony jest w Kuratorium Oświaty,
- wszystkie nasze autokary wyjeżdżają z Dworca PKS w Poznaniu i tam wracają,
- uczestnicy są ubezpieczeni od NNW,
- w czasie turnusu można odwiedzić swoje dziecko w czasie weekendu, w terminie wyznaczonym przez kierownika ,
- rezerwacji miejsca można dokonać osobiście w naszym biurze przy ul. Fredry 1 w Poznaniu, telefonicznie – 61 8519 250 lub mailowo – office@angielskiprogram.edu.pl
- płatności można dokonać:
* jednorazowo w ciągu tygodnia od daty zapisu,
* w 2 ratach, I ratę w ciągu tygodnia od daty zapisu, a drugą na 2 tygodnie przez rozpoczęciem turnusu,
- wypełnioną kartę uczestnika (formularz do pobrania na stronie) prosimy o dostarczenie do biura Szkoły najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu,
- zawiadomienie z informacjami o turnusie otrzymają Państwo na 10 dni przed planowanym wyjazdem turnusu.


Zamek w Rokosowie


Zamek w Książu

Cieszyn
Jansowo
Tlen
Marina
   
 

Jansowo - turnus A
26.06.2016 – 9.07. 2016
wiek uczestników -  9-13 lat
www.jansowo.pl

Cena: 2.290 zł (w ratach: 800 zł + 1.530 zł)

Indiana Jones and the Last Crusade

Witajcie łowcy przygód! Tego lata nie omieszkajcie wstąpić do Dworu w Jansowie. Po przekroczeniu jego progu znajdziecie się w świecie wielkiej przygody, w której weźmiecie czynny udział. W lipcu zagości tam sam Indiana Jones i jego przyjaciele, wspólnie wypełniający niezwykle ważną misję. Tym razem będzie to odnalezienie świętego Grala. Wraz z Indianą i jego asystentami przemierzycie pół świata szukając tajemniczego kielicha o niezwykłej mocy. Pokonacie niejeden labirynt i przepłyniecie niejedno morze. Zadanie ułatwi Wam film Stevena Spielberga, który wprowadzi Was w serce przygody i pozwoli nakręcić własną interpretację losów Indiany Jonesa. Poszukiwaczy przygód czeka też wycieczka do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, gdzie zwiedzicie naziemne i podziemne fortyfikacje i gdzie w długich, podziemnych korytarzach zimą śpią nietoperze. A może nie tylko nietoperze? Ahoj Przygodo!

Marina – turnus A
26.06.2016 - 9.07.2016
wiek uczestników - 13-17 lat
www.bornemarina.pl

Cena: 2.370 zł (w ratach: 800 zł + 1.610 zł)

Exciting Adventures on Tropical Islands

Któż nie chciałby spędzić dwóch tygodni na Hawajach? Przepiękne plaże, turkusowy ocean i gorące słońce – oto, co widzimy oczyma wyobraźni, gdy przychodzi nam na myśl pięćdziesiąty stan USA. Wszyscy, którzy wezmą udział w II turnusie obozu językowego w hotelu Marina, mają szansę spełnić swoje marzenia! W otoczeniu wody i gęstej roślinności przeniesiemy się wyobraźnią i duchem do tropików, gdzie niektórzy staną się częścią niesamowitej przygody na bezludnej wyspie. Inni podążą w pogoni za przestępcami, w ramach elitarnej jednostki “Hawaii Five”. W gorące popołudnia plażę wypełni kolorowy tłum Hawajczyków, którzy będą korzystać ze słońca, hawajskich sportów oraz zabaw towarzyskich. A wszystko to w rytmie niezwykłej muzyki. Podczas obozu, w ramach grup projektowych stworzycie dwa zwiastuny do filmów “12 Days and 12 Nights“ oraz “Hawaii Five”. Musicie zrobić wszystko, aby przyciągnąć ludzi do kin! Zaplanujecie swoje strategie marketingowe, które zostaną ocenione przez Waszych nauczycieli. Filmiki muszą zaciekawić i zaintrygować widza.  Wykonanie ich będzie wymagało ujęć w plenerze oraz dobrej reżyserii. Wasze dzieła wezmą udział w Konkursie o “Złotego Rekina“, który przeprowadzimy w czasie gali i promocji filmów. Przewidujemy nagrody za najlepszą scenę komiczną oraz dramatyczną

Rokosowo - turnus B 
11.07.2016 - 24.07.2016
wiek uczestników - 13-17 lat
www.rokosowo.pl

Cena: 2.390 zł (w ratach: 800 zł + 1.630 zł)

Kingsman: The Secret Service

Witajcie w dyskretnym świecie super inteligentnych brytyjskich służb specjalnych! Podczas turnusu staniecie się odważnymi agentami, przebywającymi na pełnym przygód i wyzwań szkoleniu. Przygotuje Was ono do wyjścia – oczywiście nienagannie i z klasą - z każdej opresji. Umiejętności te przydadzą się w walce z technologicznym geniuszem o imieniu Valentine, który próbuje zniszczyć ludzkość.
Na początku obozu obejrzycie doskonałą komedię szpiegowską Matthew Vaughn’a, aby potem samemu przeżyć kolejne etapy przeobrażania się w asa wywiadu. Nie obejdzie się bez wykwintnych akcesoriów brytyjskiego agenta, jak melonik i garnitur, a także tych niezwykłych, jak kuloodporny parasol. W czasie obozu nakręcicie w grupach wybrane sceny z filmu. W scenach walki oprzemy się na waszych umiejętnościach plastycznych, którzy przeobrażą was w agentów brytyjskiego wywiadu.
W ramach jednodniowej wycieczki jedno z zadań poprowadzi młodych agentów brytyjskiego Secret Service do tajemniczej części lasu, gdzie czeka  prawdziwa przygoda z rodzaju „ survival”. Zajęcia poprowadzą wyszkoleni instruktorzy.


Marina – turnus B
11.07.2016 - 24.07.2016 
wiek uczestników - 8-13 lat
www.bornemarina.pl

Cena: 2.370 zł (w ratach: 800 zł + 1.610 zł)

Back to the West End!

W wielkiej sali eleganckiego ośrodka Marina odbędzie się gala najlepszych przedstawień z londyńskiego West Endu. Po obejrzeniu fragmentów kilku najlepszych musicali od „Czarnoksiężnika z Oz” po „Króla Lwa” oraz fragmentu znanego filmu Street Dance, stworzycie w grupach unikalne scenariusze do własnych musicali. Powstanie Wasze własne, unikalne i kolorowe przedstawienie, pełne muzyki i tańca. Zostaniecie aktorami, tancerzami, a także scenografami, charakteryzatorami i operatorami tworząc swoje klipy. W czasie turnusu odbędą się trzydniowe warsztaty tańca nowoczesnego z rodzaju street dance, podczas których zdobędziecie wiedzę dotyczącą nowatorskich układów tanecznych. Opanowane już choreografie wielokrotnie wytańczycie w reprezentacyjnej sali ośrodka oraz na jego fantazyjnym tarasie z widokiem na ogromne jezioro.
Na Borneńskim West Endzie odbędzie się jeszcze jedna gala, podczas której obejrzymy przedstawienia wykonane przez Was. Za najlepsze wykonania, kostiumy i charakteryzacje zostaną Wam wręczone Sulinowskie Lwy. W przerwach między pracą nad przedstawieniami, uczestnicy obozu wezmą udział w wielu grach sportowych, wodnych i towarzyskich, które odbędą się na terenie otaczającym ośrodek oraz na plaży.Rokosowo - turnus C
1.08.2016 – 14.08.2016
wiek uczestników - 9-13 lat
www.rokosowo.pl

Cena: 2.390 zł (w ratach: 800 zł + 1.630 zł)

Minions’ Adventure with Chemistry

W tym roku piękny Zamek w Rokosowie wypełni wesoła gromadka Minionków. Swój pobyt na obozie rozpoczną od odkrycia własnej historii, czyli obejrzenia świetnego filmu o Minionkach. Potem zorganizujemy paradę, podczas której każdy z Was wcieli się w wybraną postać. Najlepsze maski i kostiumy zostaną przez nas nagrodzone! To oczywiście nie koniec zabawy. Na zjeździe w Rokosowie założycie laboratorium chemiczne, aby przeprowadzać w nim niezwykłe i kolorowe eksperymenty. Do ośrodka zawita Pani Chemik, która pomoże Wam w przeprowadzeniu minionkowych doświadczeń.  W czasie warsztatów chemicznych dowiecie się jakie substancje należy połączyć, aby uzyskać błysk i płomień, co zmienia kolor, co rośnie, a co znika. Poznacie także technikę produkcji mydła. Każdy z Was wyprodukuje minionkowe mydło i zaprojektuje do niego opakowanie. Taki produkt na pewno szybko zdobędzie popularność wśród dzieci! Być może ten pomysł stanie się kiedyś podwaliną do stworzenia Waszej własnej firmy kosmetycznej? W czasie turnusu spędzicie też weekend w leśniczówce w Brzedni, gdzie wraz z instruktorami przećwiczycie techniki survivalowe. Jeden z dni na obozie zostanie też poświęcony na wycieczkę na basen do Leszna lub wyjazd nad jezioro w Osiecznej, w zależności od pogody.Zamek Książ -  turnus C
28.07-10.08.2016
wiek uczestników - 14-17 lat
www.ksiaz.walbrzych.pl

cena: 2.490 zł (w ratach: 800 zł + 1.730 zł)

How to Become Rich in the Young Age ?

Jak to się dzieje, że niektórzy młodzi ludzie zdobywają świat i dzięki swojej inwencji szybko zostają milionerami? Inspiracje do odpowiedzi na to pytanie znajdziemy śledząc losy bohaterów trzech doskonałych filmów: nastrojowego “Chocolate” oraz dwóch trzymających w napięciu historii biograficznych o Marku Zuckerberg, Stevie Jobs i Billu Gates w “ The Social Network” oraz “Pirates of Sillicon Valley”. Wszyscy ci młodzi bohaterowie osiągnęli sukces zawodowy. Weźmy z nich przykład i nauczmy się kilku podstawowych zasad koniecznych do realizacji marzeń. Pobyt na obozie umili nam cukierniczy pokaz produkcji czekolady. Następnie w grupach zrealizujemy kilka innowacyjnych projektów, według nakreślonego przez siebie wcześniej biznesplanu. Projekty spróbujemy wprowadzić w życie. Będą one dotyczyły zorganizowania i prowadzenia bijącej rekordy popularności dyskoteki, nowych form recyklingu śmieci, produkcji i dystrybucji czekolady, produkcji reklam filmowych oraz zorganizowania obozu językowego. Przekonajcie nas do swoich pomysłów i ich efektywności! Kiedyś Mark Zuckerberg i Steve Jobs też byli tylko nastolatkami z głową pełną marzeń. A teraz kolej na Was!  Let’s go ahead with our dreams and put them to life! W dzień wolny od zajęć grupa młodych business people wybierze się na wycieczkę do Świdnicy, gdzie zwiedzicie miasto i wykąpiecie się w miejskim basenie.

Marina – turnus D
16.08.2016 – 27.08.2016
wiek uczestników - 14-18 lat
www.bornemarina.pl

Cena: 2.230 zł (w ratach: 800 zł + 1.470 zł)

Most Wanted!

Położony nad przepięknym jeziorem oraz w pobliżu wielkich, otwartych wrzosowisk hotel Marina zaprasza starszą młodzież na “Advanced English Camp”. Kurs przeznaczony jest dla młodzieży, która długo uczyła się języka i planuje zdawać z niego egzaminy Cambridge ESOL lub maturę.  Tematem przewodnim turnusu będzie satyra mocno osadzonego w kulturze amerykańskiej gatunku filmowego, zwanego westernem. Więc witajcie na Dzikim Zachodzie! Waszym zadaniem będzie analiza kilku, uznanych przez Was za najlepsze, komedii z rodzaju western i nakręcenie w grupach własnego filmu z tego gatunku. Akcja Waszego filmu rozgrywać się będzie na rozległych „preriach borneńskich” oraz we własnoręcznie zbudowanym miasteczku westernowym. Temat “Most Wanted” posłuży Wam do analizy i zrozumienia rozwoju demokracji amerykańskiej wraz z jej zaletami i wadami, nie wykluczając poprawek do konstytucji o posiadaniu broni. Fenomen powstania Stanów Zjednoczonych,  ekspansja na zachód oraz amerykańskie pojęcie wolności, będzie tematem krótkich rozpraw sądowych, dotyczących bohaterów filmowych, a także dyskusji panelowych. Poza analizą wartości demokracji i kultury amerykańskiej, lektorzy przybliżą Wam różnice fonetyczne i leksykalne pomiędzy językiem brytyjskim i amerykańskim- formalnym i nieformalnym. Kino westernowe stanowi prawdziwą kopalnię amerykanizmów w całym ich kolorowym otoczeniu. W trakcie trwania obozu wybierzecie się na wycieczkę do Szczecinka.

 

Szkoła Języków Obcych
PROGRAM sp z o.o.
ul. Fredry 1, 1p
61-701 Poznań

pixel
spacer
spacer spacer spacer
linia
Program-Bell logo  
strona główna | o szkole | kursy | dla firm | obozy językowe | angielski w anglii
język polski | egzaminy cambridge | test your english | work for us | kontakt

© 1999- Wszelkie prawa zastrzeżone - Szkoła języka angielskiego PROGRAM

realizacja projektu: Paweł Sobczak i New Concept Design