JĘZYK / LANGUAGE: polska wersja językowa  angielska wersja językowa
Obozy dla dzieci i młodzieży - język angielski
pixel Program Bell - Kursy języka angielskiego
linia

Letnie obozy i kolonie z językiem angielskim 2015

Program your future!
 
spacer spacer spacer
spacer

Lato 2015

Pełna oferta Lato 2015

Karta uczestnika - pdf

Dlaczego obozy językowe Szkołą Języków Obcych PROGRAM?
Szkoła Języków Obcych Program od wielu lat organizuje tematyczne obozy językowe z udziałem lektorów anglojęzycznych (native speakers). W tym roku dla naszych wiernych klientów, którzy uczestniczyli już w obozach Szkoły Języków Obcych Program, oferujemy zniżkę 80 zł. Natomiast dla rodzeństwa 75 zł na osobę! Zniżki sumują się i dotyczą obozów w Polsce.

Naturalna metoda nauki języka angielskiego przez nawiązanie kontaktu na zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego. Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, które dorównałyby efektywności uczenia naturalnego. Nasi nauczyciele, rodem z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film czy musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie wzbogaci letnie kolonie organizowane przez naszą szkołę i doda im posmaku wielkiego świata.

Wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.
Obozy wyjazdowe ze Szkołą angielski program odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w scenerii wspaniałej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci i młodzieży.
Wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają bardzo dobry standard zakwaterowania, są to pokoje z łazienkami.
 Wszystkie ośrodki znajdują się w otoczeniu parków, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Każde miejsce może pochwalić się bardzo smacznym jedzeniem, które będzie serwowane uczestnikom naszych obozów.
Bardzo dbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników obozów. Każdy nauczyciel, także native speaker, przechodzi specjalne szkolenie pod nadzorem Kuratorium, żeby zdobyć uprawnienia na wychowawcę kolonijnego.
 Tego lata zapraszamy dzieci i młodzież do pięciu ośrodków położonych w malowniczych lokalizacjach. Są to: Ośrodek Jansowo (www.jansowo.pl), Ośrodek Marina w Bornym Sulinowie (www.bornemarina.pl), Zamek Książ (www.ksiaz.walbrzych.pl), Zamek w Rokosowie    (www.rokosowo.pl) oraz Folwark Amalia (www.folwarkamalia.pl). Naszym nowym ośrodkiem jest Folwark Amalia, położony w malowniczej scenerii, nad brzegiem najczystszego jeziora Pszczewskiego Parku Krajobrazowego - Jeziora Lubikowskiego

Wypoczynek, nauka i zabawa
to cecha charakterystyczna naszych obozów. To wszystko zapewni entuzjastyczna i wykwalifikowana kadra native speakerów. W czasie każdego turnusu młodsi uczestnicy (8-13 lat) będą mieć 33, a starsi (13-17 lat) aż 44 lekcje. Oczywiście to nie koniec kontaktu z angielskim. Naszym celem jest przełamanie bariery językowej, dlatego język angielski będzie towarzyszyć Uczestnikom 24 godziny na dobę zarówno podczas porannych lekcji, jak i popołudniowych zajęć rekreacyjno-sportowych oraz wieczornych warsztatów w tzw. „project groups”. Native speakerzy są lektorami i jednocześnie opiekunami na obozie, a nad całością czuwa polski kierownik, długoletni nauczyciel języka angielskiego.
Obozy Szkoły Języków Obcych Program są niezwykle kameralne, na każdy turnus wyjeżdża jedynie około 36 dzieci i młodzieży. Uczestnicy podzieleni zostają na 3 grupy zaawansowania językowego, kwalifikacja odbywa się na podstawie testu w pierwszym dniu zajęć. Na zakończenie wszyscy uzyskają dyplom potwierdzający udział w obozie angielski program.
Każdy turnus posiada swój niepowtarzalny motyw przewodni, ale są też elementy wspólne: odrobina rywalizacji sportowej, dyskoteki, ogniska, wycieczki, zajęcia plastyczno-muzyczne, konkursy, turnieje. Nuda nie grozi! Wszyscy uczestnicy otrzymają unikatową koszulkę angielski program, a na wyróżniających się w różnych kategoriach, np. sportowej rywalizacji, świetnych wyników na zajęciach, czy koleżeńskości, czekają też specjalne nagrody!!!
Kilka ważnych informacji:
- każdy obóz zgłoszony jest w Kuratorium Oświaty,
- wszystkie nasze autokary wyjeżdżają z Dworca PKS w Poznaniu i tam wracają,
- uczestnicy są ubezpieczeni od NNW,
- w czasie turnusu można odwiedzić swoje dziecko w czasie weekendu, w terminie wyznaczonym przez kierownika ,
- rezerwacji miejsca można dokonać osobiście w naszym biurze przy ul. Fredry 1 w Poznaniu, telefonicznie – 61 8519 250 lub mailowo – office@angielskiprogram.edu.pl ,
- płatności można dokonać:
* jednorazowo w ciągu tygodnia od daty zapisu,
* w 2 ratach, I ratę w ciągu tygodnia od daty zapisu, a drugą na 2 tygodnie przez rozpoczęciem turnusu,
- wypełnioną kartę uczestnika (formularz do pobrania na stronie) prosimy o dostarczenie do biura Szkoły najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu,
- zawiadomienie z informacjami o turnusie otrzymają Państwo na 10 dni przed planowanym wyjazdem turnusu.


Zamek w Rokosowie


Zamek w Książu

Cieszyn
Jansowo
Tlen
Marina
Cieszyn
Folwark Amalia
 
   JANSOWO
www.jansowo.pl

wiek uczestników: 8 – 13 lat
turnus A: 28.06.2015 - 11.07.2015
cena: 2.210 zł (w ratach: 800 zł + 1.450 zł)

The Great Return of Batman !

W ośrodku sportowym w Jansowie, w dworku otoczonym ogromnym terenem dostosowanym do zabaw i sportu, zamienicie się w kolorowe postaci ze słynnego filmu Batman. Powitamy wśród Was Jokera, Catwoman, Two-Face, Poison Ivy, Scarecrow, Pinguina, a także Superwoman, Zatanne i wielu innych. Ponadto każdy z ucharakteryzowanych bohaterów weźmie udział w filmowej sesji zdjęciowej oraz w Konkursie na najlepszą charakteryzację. Wspaniała zabawa!
Ośrodek Jansowo, na czas obozu, zamieni się w miasto Gotham, w którym “superheroes“ będą bronić Dobra. Pracując w grupach projektowych stworzycie nowy, angielski scenariusz do filmu, w którym pojawią się Wasi ulubieni super bohaterowie i super bohaterki, korzystając z wybranych scen i dialogów z wcześniej obejrzanego filmu Batman.
Aby dobrze odegrać swoje role w tym niezwykłym filmie, będziecie mogli poprawić swoją kondycję na ściance wspinaczkowej, a w gorące dni ochłodzić się w basenie plażowym. Skorzystacie też z miejscowego, zupełnie współczesnego parku linowego oraz wykonacie specjalne zadania w Team Building Park. Na obszarze ośrodka znajdują się boiska do gry w piłkę, stół do ping ponga oraz boiska gier planszowych, takie jak boulle i duże szachy. Wszystkie treningi kondycyjne świetnie przygotują super bohaterów i super bohaterki do ich niezwykłego zadania.
Wasz wesoły korowód pojedzie na wycieczkę do Muzeum Straży Pożarnych w Rakoniewicach i Muzeum w Parowozowni w Wolsztynie.

ROKOSOWO
www.rokosowo.pl

wiek uczestników: 8 – 13 lat
turnus B: 13.07. 2015 - 26.07.2015
cena: 2.290 zł (w ratach: 800 zł + 1.530 zł)

Amazing Doctor Who and his Time Machine

We wspaniałym zamku w Rokosowie tego lata czeka Was niezwykła przygoda, jaką będzie podróż w czasie wraz z Waszym ulubionym bohaterem telewizji BBC, Doktorem Who. Dokąd zabierze was Wehikuł czasu Doktora? Oczywiście do Rokosowa! Tam zaczną dziać się rzeczy niezwykłe, których przedsmak poczujecie oglądając dwa odcinki Doktora Who na specjalnym seansie w sali balowej Zamku. W Zamku oraz otaczającym go parku czekają Waszą grupę dwie niezwykłe przygody, w których będziecie sprzymierzeńcami Doktora. Jedna z przygód dzieje się w szkole, która nawiedzona zostaje przez Krylitanów - istoty podobne do nietoperzy. Druga przygoda spotyka wycieczkę szkolną, która zwiedza Muzeum Przyrodnicze w centrum Londynu.
Na podstawie wybranych fragmentów napiszecie angielskie scenariusze własnego odcinka Doktora Who, w których Doktor oraz Sarah Jane i jej komputerowy piesek ratują zagrożone dzieci, a następnie nakręcicie filmy w swoich grupach projektowych. Nie zapomnijcie o skonstruowaniu Waszego własnego wehikułu czasu, “The Tardis of Rokosowo”. Wasi anglojęzyczni nauczyciele wyłonią w Konkursie najlepszy Tardis lata 2015. Tradycyjnie, w czasie trwania obozu spędzicie dzień o charakterze survivalowym w Leśniczówce Brzednia.
W zależności od pogody czeka Was wyjazd na basen w Lesznie lub wycieczka do Muzeum w Parowozowni w Wolsztynie.

MARINA, BORNE SULINOWO
www.bornemarina.pl

wiek uczestników: 9 – 14 lat
turnus C: 2.08.2015 - 15.08.2015
cena: 2.270 zł (w ratach: 800 zł + 1.510 zł)

Shark Tale

W Marinie, ośrodku malowniczo położonym nad samym jeziorem, na dużym terenie otoczonym lasem, znajdziecie się na planie filmowym animowanej komedii Shark Tale, znanej pod polskim tytułem “Rybki z Ferajny”. Staniecie się postaciami z tego wesołego filmu rysunkowego i zmienicie go w swój własny obraz, z własną scenografią i własnoręcznie zrobionymi kostiumami. Zadanie to będzie dla Was świetną zabawą i jednocześnie prawdziwym wyzwaniem. Ciekawe, kto z Was zamieni się w drapieżnego Lenny – rekina, a kto zostanie małą rybką-Oskarem, głównym pogromcą rekinów? Kto zostanie wielkim rekinem-gangsterem, a kto małą bezbronną krewetką? Przed grupami projektowymi stanie ważne zadanie konstrukcyjne – budowa przestrzennego miasta ryb na rafie, chroniącego je przed niebezpieczeństwami. Wielka Komisja Marynistyczna złożona z nauczycieli wybierze najlepsze miasta – rafy oraz najlepsze charakteryzacje postaci głównych bohaterów.
W trakcie obozu, cała Wasza Ferajna skorzysta, kilka razy, z kąpieli w pobliskim jeziorze - trzymajcie kciuki za ładną pogodę! Na plaży również każda z grup projektowych będzie mogła odegrać swój epizod filmowy.
Czeka Was też wycieczka do Czaplinka i Sławogrodu, który jest rekonstrukcją warowni wczesnośredniowiecznej. Dowiecie się tam jak żyli nasi przodkowie, co jedli, jak mieszkali. Na krótką chwilę będziecie mieli okazję zmienić się w średniowiecznych rycerzy. Przednia zabawa!

MARINA, BORNE SULINOWO
www.bornemarina.pl

wiek uczestników: 14 – 17 lat
turnus A: 28.06.2015 - 11.07.2015
cena: 2.270 zł (w ratach: 800 zł + 1.510 zł)

Pirate Radio or The Boat that Rocked

Piękny, przypominający łódź z rozpiętym żaglem, ośrodek Marina w Bornym Sulinowie jest doskonałym miejscem na szaloną rozgłośnię radiową, nadającą, wbrew zakazom rządowym i całemu światu, muzykę Waszych marzeń. Taką rozgłośnię z lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy muzyka była wyrazem buntu, obejrzymy na początku obozu w filmie Richarda Curtisa “Radio na fali”. Obok pirackiego radia z lat sześćdziesiątych, dla kontrastu obejrzymy fragmenty filmu o sławnym DJ-u z Ibizy, który zmagał się z chorobą niedosłuchu. Waszym zadaniem będzie stworzenie pirackiej rozgłośni radiowej.
Na obozie w Bornym Sulinowie zamienicie się w ekipę stacji radiowej, prawdziwych dziennikarzy muzycznych i nie tylko. Wasza stacja radiowa będzie nadawać w języku angielskim wieści ze świata i z Bornego Sulinowa, w tym wywiady i audycje z wywrotową treścią. Muzyczna wędrówka w czasie obejmie okres od rocka do muzyki elektronicznej, od lat sześćdziesiątych i czasów zimnej wojny, do wielkich dyskotek Ibizy. Nasza łódź będzie się mocno uginać pod jej rytmem. The boat that rocked! Część z Was zostanie zapalonymi dziennikarzami, a część najlepszymi pod słońcem didżejami. Pirackie radio nadawało 12 godzin na dobę, a Wy będziecie pracować nad własnymi audycjami, słuchać ich i pisać do nich scenariusze oraz bawić się w rytm muzyki na łodzi i na plaży. W chwilach wolnych, będziecie także uprawiać sport, w tym prawdziwe, tradycyjne angielskie gry terenowe. Cała wesoła ekipa wybierze się na wycieczkę do Szczecinka.

ZAMEK KSIĄŻ
www.ksiaz.walbrzych.pl

wiek uczestników: 13 – 17 lat
turnus B:  13.07.2015 - 26.07.2015
cena: 2.390 zł (w ratach: 800 zł + 1.630 zł)

The Addams Family or How to Make a Classic Horror Comedy

Zamek w Książu i otaczający go park staną się na dwa tygodnie scenerią jedynego w swoim rodzaju horroru, pełnego absurdalnego czarnego humoru, znanego jako “Rodzina Addamsów”.
Rodzinka ta uwielbia grozę w każdej postaci, a jej członkowie wyglądają bardzo charakterystycznie: pani domu, Morticia, z wyrazistym, specyficznym makijażem, cała tonie w czerni, a niezwykle elegancki pan domu, Gomez, ze śmiesznym wąsikiem Rudolfa Valentino, ma makabryczne poczuciu humoru, natomiast tajemniczy kuzyn - “Thing“ jest niezidentyfikowanym stworzeniem składającym się wyłącznie z długich, gęstych, brązowych włosów. Dzieci Addamsów mają dziwaczne zainteresowania, babcia jest czarownicą, a Wujek Fester – łysy gentleman o diabolicznym uśmiechu jest najbardziej groteskową postacią w rodzinie, złotą rączką, specem od wybuchów i towarzyszem zabaw Wednesday i Pugsleya. Losy tej dziwacznej rodziny prześledzicie w filmie, a następnie sami wykonacie niesamowite charakteryzacje w swoich grupach projektowych. Wszystkie postaci z rodziny Addamsów wezmą udział w sesjach zdjęciowych oraz konkursie na najlepszy “horror make-up”.
Pewnego mrocznego popołudnia tłum strasznych Addamsow przejdzie parkiem w paradzie rodem z upiornego horroru. Grupy projektowe napiszą również scenariusz oraz wykonają scenografię do wybranych scen z filmu i przeniosą je na prawdziwą, stuletnią scenę w teatrze zamkowym. Na pewno jej klimat doda specjalnego smaczku każdej ze sztuk stworzonych przez poszczególne grupy. Spektakl nakręci ukryta kamera prowadzona przez “Thing”.
W dzień wolny od zajęć teatralnych, Wasza cała wielka rodzinka uda się na wycieczkę do Świdnicy, gdzie zwiedzicie miasto i wykąpiecie się w miejskim basenie.

PENSJONAT AMALIA
www.folwarkamalia.pl

wiek uczestników: 13 – 17 lat
turnus C:  28.07.2015 – 10.08.2015
cena: 2.250 zł (w ratach: 800 zł + 1.490 zł)

Your Unique Deep Blue Documentary

Przy Folwarku Amalia rozciąga sie przepiękne, rozległe Jezioro Lubikowskie, którego niezwykle czyste wody staną się miejscem i scenerią Waszej wielkiej wakacyjnej, podwodnej przygody w języku angielskim. Oceany stanowią dwie trzecie powierzchni naszej planety, warto więc zajrzeć w ich głębiny. Taką okazję stworzył nam wspaniały film autorstwa Alastair Fothergill i Andy Byatt „Wielki Błękit”.
Na obozie będziemy mieli okazję zasmakować nurkowania głębinowego, a nasze przeżycia zachować, tworząc film dokumentalny, który nakręci każda z trzech grup projektowych. Kanwą tego dzieła będą doświadczenia i doznania związane z nurkowaniem oraz podwodne zdjęcia, które wykonają nasi dzielni nurkowie. Forma filmowa będzie dowolna, może opierać się na narracji, wywiadach i korzystać z podkładu muzycznego. Dzięki temu uczestnicy obozu zamienią się przez chwilę w dziennikarzy, scenarzystów, aktorów, filmowców oraz muzyków.
Filmy każdej z grup zostaną ocenione przez Grand Jury, w którego skład wejdą nasi obcojęzyczni nauczyciele, a nagrody zostaną wręczone na Wielkiej Gali Festiwalu Hotdocs (podobnie jak dzieje się to co roku w Toronto). Dwudniowy wstęp do nurkowania przeprowadzi z uczestnikami obozu licencjonowana firma nurkowa Coco-Dive z Poznania. W zajęciach praktycznych nurkowania z akwalungiem będą mogły wziąć udział osoby, których rodzice wyraża pisemną zgodę na wzięcie przez dziecko udziału w takich zajęciach.
Ekipa twórców filmów dokumentalnych wybierze się na wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Szkoła Języków Obcych
PROGRAM sp z o.o.
ul. Fredry 1, 1p
61-701 Poznań

pixel
spacer
spacer spacer spacer
linia
Program-Bell logo  
strona główna | o szkole | kursy | dla firm | obozy językowe | angielski w anglii
język polski | konin | test your english | work for us | kontakt

© 1999- Wszelkie prawa zastrzeżone - Szkoła języka angielskiego PROGRAM

realizacja projektu: Paweł Sobczak i New Concept Design