JĘZYK / LANGUAGE: polska wersja językowa  angielska wersja językowa
Obozy dla dzieci i młodzieży - język angielski
pixel Program Bell - Kursy języka angielskiego
linia

Letnie obozy i kolonie z językiem angielskim 2014

Program your future!
 
spacer spacer spacer
spacer

Lato 2014

karty uczestnika w formacie pdf

Turnus A - 29.06 - 12.07

Turnus B - 14.07 - 27.07

Turnus C - 29.07 - 11.08

Dlaczego obozy językowe Szkołą Języków Obcych PROGRAM?
Szkoła Języków Obcych Program od wielu lat organizuje tematyczne obozy językowe z udziałem lektorów anglojęzycznych (native speakers). W tym roku dla naszych wiernych klientów, którzy uczestniczyli już w obozach Szkoły Języków Obcych Program, oferujemy zniżkę 80 zł. Natomiast dla rodzeństwa 75 zł na osobę! Zniżki sumują się i dotyczą obozów w Polsce.

Naturalna metoda nauki języka angielskiego przez nawiązanie kontaktu na zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego. Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, które dorównałyby efektywności uczenia naturalnego. Nasi nauczyciele, rodem z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film czy musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie wzbogaci letnie kolonie organizowane przez naszą szkołę i doda im posmaku wielkiego świata.

Wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.
Obozy wyjazdowe ze Szkołą angielski program odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w scenerii wspaniałej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci i młodzieży.
Wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają bardzo dobry standard zakwaterowania. Są to pokoje z łazienkami, od dwu do pięcioosobowych.
 Wszystkie ośrodki znajdują się w otoczeniu parków, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Każde miejsce może pochwalić się bardzo smacznym jedzeniem, które będzie serwowane uczestnikom naszych obozów.
Bardzo dbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników obozów. Każdy nauczyciel, także native speaker, przechodzi specjalne szkolenie pod nadzorem Kuratorium, żeby zdobyć uprawnienia na wychowawcę kolonijnego.
 Tego lata zapraszamy dzieci i młodzież do pięciu ośrodków położonych w malowniczych lokalizacjach. Są to: Ośrodek Jansowo (www.jansowo.pl), Ośrodek Marina w Bornym Sulinowie (www.bornemarina.pl), Zamek Książ (www.ksiaz.walbrzych.pl), Zamek w Rokosowie    (www.rokosowo.pl) oraz przestronny Ośrodek w Siemczynie (www.palacsiemczyno.pl), gdzie w III turnusie odbędą się jednocześnie dwa obozy: dla grupy młodszej i starszej.
Nasze nowe ośrodki to Marina i ośrodek Przy Pałacu Siemczyno. Ośrodek Marina w Bornym Sulinowie jest malowniczo położony nad samym jeziorem. Pokoje w Marinie to studia, czyli dwa pokoje połączone jedną łazienką. Ośrodek w Siemczynie znajduje się kilkaset metrów od plaży i 5 km od Czaplinka. 

Wypoczynek, nauka i zabawa
to cecha charakterystyczna naszych obozów. To wszystko zapewni entuzjastyczna i wykwalifikowana kadra native speakerów. W czasie każdego turnusu młodsi uczestnicy (8-13 lat) będą mieć 33, a starsi (13-17 lat) aż 44 lekcje. Oczywiście to nie koniec kontaktu z angielskim. Naszym celem jest przełamanie bariery językowej, dlatego język angielski będzie towarzyszyć Uczestnikom 24 godziny na dobę zarówno podczas porannych lekcji, jak i popołudniowych zajęć rekreacyjno-sportowych oraz wieczornych warsztatów w tzw. „project groups”. Native speakerzy są lektorami i jednocześnie opiekunami na obozie, a nad całością czuwa polski kierownik, długoletni nauczyciel języka angielskiego.
Obozy Szkoły Języków Obcych Program są niezwykle kameralne, na każdy turnus wyjeżdża jedynie około 36 dzieci i młodzieży. Uczestnicy podzieleni zostają na 3 grupy zaawansowania językowego, kwalifikacja odbywa się na podstawie testu w pierwszym dniu zajęć. Na zakończenie wszyscy uzyskają dyplom potwierdzający udział w obozie angielski program.
Każdy turnus posiada swój niepowtarzalny motyw przewodni, ale są też elementy wspólne: odrobina rywalizacji sportowej, dyskoteki, ogniska, wycieczki, zajęcia plastyczno-muzyczne, konkursy, turnieje. Nuda nie grozi! Wszyscy uczestnicy otrzymają unikatową koszulkę angielski program, a na wyróżniających się w różnych kategoriach, np. sportowej rywalizacji, świetnych wyników na zajęciach, czy koleżeńskości, czekają też specjalne nagrody!!!
Kilka ważnych informacji:
- każdy obóz zgłoszony jest w Kuratorium Oświaty,
- wszystkie nasze autokary wyjeżdżają z Dworca PKS w Poznaniu i tam wracają,
- uczestnicy są ubezpieczeni od NNW,
- w czasie turnusu można odwiedzić swoje dziecko w czasie weekendu, w terminie wyznaczonym przez kierownika ,
- rezerwacji miejsca można dokonać osobiście w naszym biurze przy ul. Fredry 1 w Poznaniu, telefonicznie – 61 8519 250 lub mailowo – office@angielskiprogram.edu.pl ,
- płatności można dokonać:
* jednorazowo w ciągu tygodnia od daty zapisu,
* w 2 ratach, I ratę w ciągu tygodnia od daty zapisu, a drugą na 2 tygodnie przez rozpoczęciem turnusu,
- wypełnioną kartę uczestnika (formularz do pobrania na stronie) prosimy o dostarczenie do biura Szkoły najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu,
- zawiadomienie z informacjami o turnusie otrzymają Państwo na 10 dni przed planowanym wyjazdem turnusu.


Zamek w Rokosowie


Zamek w Książu

Cieszyn
Jansowo
Tlen
Marina
Cieszyn
Pałac Siemczyno
 
   MARINA, BORNE SULINOWO
www.bornemarina.pl

wiek uczestników: 14 – 17 lat
turnus A: 29.06.2014 - 12.07.2014
cena: 2.130 zł (w ratach: 800 zł + 1370 zł)

The Spy Who Loved Me

Przepiękny ośrodek Marina w Bornym Sulinowie, położony 500 metrów od plaży, będzie sceną żywej akcji szpiegowskiej i rozgrywek pomiędzy agentami dwóch wywiadów. W tajemniczy sposób giną łodzie podwodne: brytyjska i rosyjska, co powoduje duże poruszenie wśród rządów obu krajów. Rosjanie reagują natychmiast i wysyłają swoją agentkę Triple X - Anye Amasovą. Brytyjczycy angażują swojego najlepszego agenta, oznaczonego symbolem 007. Jest nim oczywiście James Bond.
Nasz obóz rozwinie się wokół niezwykłej, niebezpiecznej i pełnej niespodzianek współpracy tych dwojga. Jak sugeruje tytuł obozu, nie obejdzie się też bez wątku miłosnego opowieści. Oprócz wspaniałych przygód na samym planie filmowym, będziecie mogli skorzystać z przejażdżki prawdziwą amfibią po jeziorze Pile. Będziecie też szukać skarbów ukrytych na poligonie oraz odnajdywać drogę za pomocą współrzędnych geograficznych podanych przez GPS.
Każda z grup na obozie napisze własny, niepowtarzalny scenariusz do filmu “The Spy Who Loved Me”. Następnie wykona oryginalną scenografię oraz kostiumy. Nie można też zapomnieć przy tym o odpowiedniej muzyce. Na obozie zorganizujecie również otwartą dyskusję na temat „zimnej wojny”. Będzie to Wasza „potyczka” na argumenty, do której przygotują Was lektorzy. Zdobyte informacje i słownictwo sprawdzimy przy pomocy quizu Jeopardy. W czasie obozu odbędzie się wycieczka do Drawska Pomorskiego połączona ze zwiedzaniem zamku Drahim.

JANSOWO
www.jansowo.pl

wiek uczestników: 9 – 13 lat
turnus A: 29.06.2014 - 12.07.2014
cena: 2.050 zł (w ratach: 800 zł + 1290 zł)

Rango in the Crazy Wild West

Witajcie w prawdziwym świecie westernu! Na obozie w Jansowie pojawią się przedziwne, kolorowe stworzenia, które wraz z głównym bohaterem – kameleonem Rango, wezmą udział w najprawdziwszym westernie wszech czasów, z pościgami, strzelaniną i prawdziwą pustynią! Na podstawie animowanego filmu w reżyserii Gore Verbinskiego, autora “Piratów z Karaibów”, nakręcicie kilka najśmieszniejszych lub najbardziej niezwykłych epizodów, uprzednio przygotowując barwną charakteryzację aktorów i niezwykłą scenografię. Zadanie, jak zwykle, wykonacie w grupach projektowych. Przy okazji tematu westernowego, przypomnimy sobie i zaśpiewamy wspólnie najbardziej znane ballady amerykańskie, zarówno te z czasów zdobywców Dzikiego Zachodu, jak i współczesne. Prosimy osoby umuzykalnione o przywiezienie swoich instrumentów. Bowiem w Jansowie odbędzie się również festiwal muzyki w stylu country and rock, zupełnie taki jak w samym Nashville. Na tę okazję przydadzą się również kowbojskie kapelusze.
Skorzystacie też z miejscowego, zupełnie współczesnego parku linowego. Na obszarze ośrodka znajdują się boiska do gry w piłkę oraz stół do ping ponga.
W czasie obozu wybierzecie się na wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.


ROKOSOWO
www.rokosowo.pl

wiek uczestników: 8 – 13 lat
turnus B: 14.07. 2014 - 27.07.2014
cena: 2.150 zł (w ratach: 800 zł + 1390 zł)

The Return of the Pink Panther

Zamek w Rokosowie w tym roku stanie się planem filmowym znanej komedii z Różową Panterą w tytule. W sekretnym miejscu, we wnętrzach pałacowych ukryto niezwykle cenny diament o nazwie “Różowa Pantera”. Sprytny gentelman-włamywacz, sir Charles, ma ochotę ukraść ten cenny klejnot, natomiast gapowaty inspektor Clouseau, ma mu w tym przeszkodzić. Na podstawie dwóch filmów, które obejrzycie w czasie obozu, przedstawicie zabawne perypetie obu panów w wymyślonych przez siebie scenkach. Zadaniem każdej z grup projektowych będzie również wykonanie prawdziwej Różowej Pantery. W tym celu będzie można skorzystać z różnych technik plastycznych włącznie z multimedialnymi. Gdy powstanie już symbol naszego obozu, pojawi się natchnienie, aby zinterpretować znany temat muzyczny filmu oraz zaprojektować do niego choreografię w poszczególnych grupach projektowych. Najzabawniejsze wykonanie muzyczne i choreograficzne zostanie nagrodzone, podobnie jak najlepsza Pantera. Na obozie czeka Was jeszcze wiele innych wyzwań i zabaw.
W czasie turnusu spędzicie też weekend w leśniczówce w Brzedni, gdzie wraz z instruktorami przećwiczycie techniki survivalowe. Jeden z dni na obozie zostanie też poświęcony na wycieczkę na basen do Leszna lub wyjazd nad jezioro w Osiecznej, w zależności od pogody.


ZAMEK KSIĄŻ
www.ksiaz.walbrzych.pl/

wiek uczestników: 13 – 17 lat
turnus B:  14.07.2014 - 27.07.2014
cena: 2.250 zł (w ratach: 800 zł + 1490 zł)

Agatha Christie’s Poirot ‘s best clues.

Gdyby Agata Christie dzisiaj żyła, miałaby 113 lat! Jednak jej cenny talent do konstruowania intryg kryminalnych nadal tak samo nas fascynuje. Najsławniejsza autorka światowej powieści kryminalnej kończy swoje zagadki niezwykłymi, wręcz zaskakującymi rozwiązaniami i wpisuje je w jedyny w swoim rodzaju klimat angielskich miasteczek z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia. Główną postacią w powieściach jest niewysoki, ciemnowłosy Belg, bystry detektyw z zakręconym wąsikiem - Hercules Poirot. Jest on pedantyczny i posiada wiele swoistych przyzwyczajeń. Zagadki kryminalne rozwiązuje natomiast genialnie, a na zakończenie śledztwa urządza efektowne przedstawienia z sobą w roli głównej. Mały Belg jest doskonałym obiektem do stworzenia wspaniałej kreacji teatralnej lub filmowej. Najlepsze wcielenia Poirota uwiecznione zostaną na portrecie fotograficznym. W scenerii starego zamku przygotujecie też trzy przedstawienia na podstawie wybranych książek genialnej autorki powieści detektywistycznej, takich jak: „Zabójstwo Rogera Ackroyda” czy „Morderstwo w Orient Expressie”.
Poza pracą twórczą, w czasie obozu będziecie również odbywać ciekawe, piesze wycieczki po pełnym tajemnic Książańskim Parku Krajobrazowym. Między innymi wybierzecie się do ruin starego zamku, a także zwiedzicie z przewodnikiem Zamek w Książu. Pojedziecie też do Świdnicy, gdzie nie ominie Was kąpiel na basenie i zabawa w wodzie!

.

OŚRODEK PRZY PAŁACU SIEMCZYNO
www.palacsiemczyno.pl

wiek uczestników: 9 – 13 lat
turnus C1: 29.07.2014 - 11.08.2014
cena: 2.120 zł (w ratach: 800 zł + 1360 zł)

Sail like a Viking !

Ośrodek w Siemczynie to wyremontowany z rozmachem, rozległy kompleks budynków, gdzie przeszłość łączy się z XXI wiekiem. Siemczyno znajduje się niedaleko Czaplinka, w sercu Drawskiego Parku Krajobrazowego. W tej zielonej krainie lasów i jezior skupicie się na rozwiązaniu sekretów i tajemnic, ukrytych w niezwykłych legendach o najazdach groźnych Wikingów. Wprowadzeniem w cudowny świat celtyckich mitów i podań będzie przepiękny film rysunkowy pt. „Sekret Księgi z Kells”, opowiadający o niezwykłych, magicznych przygodach chłopca o imieniu Brendan oraz mnicha Aidana i jego kota Pangura, ukazanych w zamierzchłych czasach, gdy  powstawały mity  i legendy irlandzkie. Zbudujecie makietę łodzi Wikingów, aby móc zainscenizować bitwę między obrońcami miasta i opactwa w Kells, a strasznymi najeźdźcami. Następnie wszyscy skupicie się na zajęciach twórczych przygotowując krótki epizod teatralny z Wikingami w tle, który każda z grup projektowych przedstawi na prawdziwej scenie. W czasie turnusu przeżyjecie żeglarską przygodę na jeziorze Kaleńsko, pod nadzorem instruktora. Podczas gdy jedna grupa będzie żeglować, następna odbędzie trening aikido lub spróbuje swoich sił na ścianie wspinaczkowej w ośrodku sportowym Stare Kaleńsko. Poza pieszymi wycieczkami na plażę, na obozie czeka Was także wycieczka do zamku Drahim w Drawsku Pomorskim.

 

OŚRODEK PRZY PAŁACU SIEMCZYNO
www.palacsiemczyno.pl

wiek uczestników: 13 – 17 lat
turnus C2: 29.07.2014 - 11.08.2014
cena: 2.120 zł (w ratach: 800 zł + 1360 zł)

“Sherlock“ or the Mystery of the Czaplinek Moors

Sherlock Holmes z GPS-em i John Watson jako autor bloga! Czasy się zmieniają, a bohaterzy powieści kryminalnych pozostają ci sami, tylko dostosowani do nowej rzeczywistości. W tajemniczym Siemczynie, wśród zakamarków pałacu, jak i w rozległym parku, rozegra się intryga kryminalna, którą, z pomocą wiernego przyjaciela Watsona oraz nowoczesnych osiągnięć techniki, rozwiąże sam Sherlock Holmes.  Genialny analityk i jego racjonalny przyjaciel pojawią się w trzech sztukach teatralnych przygotowanych przez każdą z grup projektowych na obozie. Współczesna adaptacja przygód Holmesa wymaga dobrego scenariusza oraz scenografii wykonanych z wykorzystaniem nowoczesnej fotografii i multimediów, do których na obozie będziecie mieć dostęp.  Premiera wszystkich przedstawień odbędzie się na profesjonalnej scenie, która znajduje się w przestronnym siemczyńskim  obiekcie. Na obozie w Siemczynie będziecie śledczymi, analitykami oraz fachowcami od zabezpieczania śladów. Prócz świetnej zabawy w detektywów i fachowców od wykrywania śladów, podejmiecie się zorganizować prawdziwy proces sądowy, z prokuratorem, obrońcą, sędzią i oskarżonym oraz ławą przysięgłych. Zebranie odpowiednich argumentów i odegranie swoich ról to doskonałe ćwiczenie umiejętności językowych. W chwilach wolnych od pracy wybierzecie się na wycieczkę do Drawska Pomorskiego i zwiedzicie zamek Drahim. Pieszo powędrujecie do Czaplinka oraz spędzicie miło czas na plaży, która znajduje się 500 metrów od ośrodka.Szkoła Języków Obcych
PROGRAM sp z o.o.
ul. Fredry 1, 1p
61-701 Poznań

pixel
spacer
spacer spacer spacer
linia
Program-Bell logo  
strona główna | o szkole | kursy | dla firm | obozy językowe | angielski w anglii
język polski | konin | test your english | work for us | kontakt

© 1999- Wszelkie prawa zastrzeżone - Szkoła języka angielskiego PROGRAM

realizacja projektu: Paweł Sobczak i New Concept Design