JĘZYK / LANGUAGE: polska wersja językowa  angielska wersja językowa
Obozy dla dzieci i młodzieży - język angielski
pixel Program Bell - Kursy języka angielskiego
linia

Letnie obozy i kolonie z językiem angielskim 2018

Program your future!
 
spacer spacer spacer
spacer

Lato 2018

Pełna oferta Lato 2018

Karta uczestnika, regulamin, umowa 2018

Lato z angielskim 2018

W tym roku dla naszych wiernych klientów, którzy uczestniczyli już w obozach Program Angielski – dawniej Program Bell-, oferujemy zniżkę 80 zł. Natomiast dla rodzeństwa 75 zł na osobę! Zniżki sumują się i dotyczą obozów w Polsce.

Cały dzień po angielsku na obozach językowych ze Szkołą Języków Obcych PROGRAM

Nasze obozy to około 100 godzin zajęć języka angielskiego na turnusie w postaci lekcji, warsztatów, quizów, zajęć sportowych czy rekreacyjnych prowadzonych w sposób naturalny na zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami. Taka nauka jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego.

 Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, które dorównałyby efektywności uczenia naturalnego. Nauczyciele, native speakerzy, mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film czy musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur.

Wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.

Obozy wyjazdowe ze Szkołą Angielski Program odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w scenerii wspaniałej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci i młodzieży.
Wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają bardzo dobry standard zakwaterowania. Są to pokoje z łazienkami, od dwu do pięcioosobowych (pokoje w Bukowym Dworku są 2 i 3 osobowe). 
Wszystkie ośrodki znajdują się w otoczeniu parków, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Każde miejsce może pochwalić się bardzo smacznym jedzeniem, które będzie serwowane uczestnikom naszych obozów. 
Bardzo dbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników obozów. Każdy nauczyciel native speaker przechodzi specjalne szkolenie pod nadzorem Kuratorium, żeby zdobyć uprawnienia na wychowawcę kolonijnego.
 
Wypoczynek, nauka i zabawa

to cecha charakterystyczna naszych obozów. To wszystko zapewni entuzjastyczna i wykwalifikowana kadra native speakerów. W czasie każdego turnusu codziennie odbywają się lekcje języka angielskiego. Oczywiście to nie koniec kontaktu z angielskim. Naszym celem jest przełamanie bariery językowej, dlatego język angielski będzie towarzyszyć uczestnikom od rana do wieczora zarówno podczas porannych lekcji, jak i popołudniowych zajęć rekreacyjno-sportowych oraz wieczornych warsztatów w tzw. „project groups”. Native speakerzy są lektorami i jednocześnie opiekunami na obozie, a nad całością czuwa polski kierownik, także nauczyciel języka angielskiego.
Obozy Program Angielski – dawniej Program Bell- są niezwykle kameralne, na każdy turnus wyjeżdża jedynie około 36  dzieci i młodzieży. Uczestnicy podzieleni zostają na 3 grupy zaawansowania językowego, kwalifikacja odbywa się na podstawie testu w pierwszym dniu zajęć. Na zakończenie wszyscy uzyskają dyplom potwierdzający udział w obozie.
Każdy turnus posiada swój niepowtarzalny motyw przewodni, ale są też elementy wspólne: odrobina rywalizacji sportowej, gry towarzyskie i sportowe rodem z kultury anglosaskiej o korzeniach nie tylko europejskich, konkurencje w odgrywaniu krótkich przedstawień i parodii , wspólne muzykowanie , quizy przy ognisku, wycieczki, a w ich trakcie survival lub gry miejskie i wreszcie wspólna praca nad projektem tematycznym obozu. Nuda na obozach nie gości ! Wszyscy uczestnicy otrzymają unikatową koszulkę Program Angielski, a na wyróżniających się w różnych kategoriach, np.rywalizacji sportowej , doskonałych wyników na zajęciach, czy postawy koleżeńskiej, czekają też specjalne nagrody!!!

Kilka ważnych informacji:

- każdy obóz zgłoszony jest w Kuratorium Oświaty,
- wszystkie nasze autokary wyjeżdżają Poznania i tam wracają,
- komfortowe autokary dostarcza nam przewoźnik PKS Poznań
- uczestnicy są ubezpieczeni od NNW. Zalecamy zawarcie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej u dowolnego ubezpieczyciela. Ubezpieczenie można zawrzeć w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.
- w czasie turnusu można odwiedzić swoje dziecko w czasie weekendu, w terminie wyznaczonym przez kierownika ,
- ręcznik należy zabrać własny, pościel zapewnia ośrodek,
- rezerwacji miejsca można dokonać osobiście w naszym biurze przy ul. Fredry 1 w Poznaniu, telefonicznie – 61 8519 250 lub mailowo – office@angielskiprogram.edu.pl 
- płatności można dokonać:
* jednorazowo w ciągu tygodnia od daty zapisu,
* w 2 ratach, I ratę w ciągu tygodnia od daty zapisu, a drugą na 3 tygodnie przez rozpoczęciem turnusu,
- wypełnioną kartę uczestnika (formularz do pobrania na stronie) prosimy o dostarczenie do biura Szkoły najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu,
- zawiadomienie z informacjami o turnusie otrzymają Państwo na 10 dni przed planowanym wyjazdem turnusu.
 


Bukowy Dworek


Szczecinek


Zamek w Rokosowie
Tlen
Witaszyce

Witaszyce – turnus A
24.06.2018 - 7.07.2018
wiek uczestników: 8 - 13 lat  
www.palacwitaszyce.com.pl
cena: 2.540 zł (w ratach: 900 zł + 1.680 zł)

Meteorites, Comets and Star Tours

Obóz w Witaszycach to Wasze prawdziwe spotkanie z Wielkim Kosmosem. Uwaga! Za chwilę zaczynamy naszą gwiezdną podróż! Musimy rozwiązać wiele tajemnic Układu Słonecznego oraz odpowiedzieć na wiele ważnych pytań. Przeszukamy okolicę i może uda Wam się odnaleźć zagubione meteoryty - kamienie, w których zaklęte są bardzo stare dzieje Układu Słonecznego.
Waszym zadaniem będzie znaleźć odpowiednie zaklęcia, aby tę wiedzę odczarować, zbadać jego historię i odpowiedzieć na pytanie: Little Meteorite, do you know where your parents are and where they came from?
Każda z trzech grup na obozie otrzyma zadanie wykonania animacji poklatkowej lub przedstawienia o dziejach Little Meteorite. W animacji musimy stworzyć scenerię kosmosu i krążących w nim obiektów. W tym celu musimy zgłębić wiedzę o ciałach niebieskich, kometach i fragmentach skał krążących w przestrzeni kosmicznej. Pomoże Wam w tym projekcja filmu z serii Star Wars: The Empire Strikes Back oraz znajdujące się w pobliskim muzeum rekwizyty z filmowej sagi o gwiezdnych wojnach i sala z klockami Lego o tej samej tematyce.
Zadaniem wieńczącym Waszą pracę będzie wykonanie graffiti w formie tryptyku na płytach mdf o tytule The Witaszyce Rain of Meteorites. W ośrodku w Witaszycach zwiedzicie słynne, unikalne na skalę europejską muzeum, z fascynującymi eksponatami z filmowej serii Star Wars, które zainspirują Was do rozwiązania gwiezdnych zagadek. Wybierzecie się także na niejedną gwiezdną wycieczkę, m.in do Gołuchowa, a gwiezdny pył pomogą Wam spłukać z siebie kąpiele na basenie w Jarocinie. Dla pasjonatów historii atrakcją będzie zwiedzenie Muzeum Napoleońskiego znajdujące się również na terenie obiektu.

 

Jansowo - turnus A
Rokosowo – turnus B
9.07.2018 - 22.07.2018
wiek uczestników: 8 - 13 lat  
www.rokosowo.pl
cena: 2.750 zł (w ratach: 900 zł + 1.890 zł)

Labyrinth

Zamek w Rokosowie w czasie II turnusu zamieni się w Zamek Króla Goblinów. Tam się właśnie wszyscy nagle znajdziecie!
A wszystko za sprawą dziewczynki, która w labiryncie prowadzącym do zamku szuka swojego młodszego braciszka, porwanego przez Gobliny. Aby uwolnić chłopca, Sara musi przechytrzyć Jaretha, króla Goblinów. Najpierw, w wielkiej sali zamku, z zapartym tchem obejrzycie Labyrinth - wspaniałą baśń z elementami musicalu. Następnie każda z trzech grup spędzi dzień tworząc bajkową charakteryzację, która pozwoli Wam zmienić się w Gobliny z magicznego obrazu.
W czasie przygotowań nie zapomnijcie o nuceniu (wraz z Davidem Bowie) piosenki Króla Goblinów oraz odtańczeniu goblinowego tańca.
Kolejnym zadaniem nieustraszonych rokosowskich poszukiwaczy będzie przygotowanie przedstawienia z wybranego fragmentu przygód Sary oraz wykonanie maski lub figurki cudownego, przesympatycznego Goblina Ludo według podpowiedzi wyobraźni. Wygrają najlepsi.
Grupy projektowe wykonają także własne labirynty w formie makiety lub rysunków. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone zaczarowanymi medalami z czekolady.
Kolejnym z wielkich wyzwań w Rokosowie będą zagadki w Goblin Escape Room, a jedyną ucieczką przed Goblinami będzie wyjazd do Brzedni, gdzie czeka Was prawdziwa przygoda z rodzaju „survival”. Zajęcia poprowadzą wyszkoleni instruktorzy. Odpocząć od Goblinów pomoże Wam również wycieczka na basen w Lesznie lub plażę w Osiecznej.
Good luck with your Rokosowo Labyrinth! Mamy nadzieję, że znajdziecie drogę do domu!Bukowy Dworek/Łagów Lubuski – turnus C
24.07.2018 - 6.08.2018
wiek uczestników: 8 - 13 lat
www.geovita.pl/hotel-bukowy-dworek
cena: 2.790 zł (w ratach: 900 zł + 1.930 zł)

Spy Kids in Action

Skąd się biorą szpiedzy? Czy dzieci mogą przeżyć niebezpieczną przygodę ratując swoich rodziców? Carmen i Juni w filmie Roberta Rodrigueza nie wiedzieli, że ich rodzice byli kiedyś najlepszymi na świecie szpiegami. Cortezowie, po latach spokojnego i normalnego życia, znaleźli się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Carmen i Juni ratują rodziców, sami stając się szpiegami. Na obozie w Bukowym Dworku przeniesiemy się w świat śmiechu i fantazji oraz przeżyjemy wesołą, szpiegowską przygodę wraz z rodziną Cortezów z innymi spy kids z rodziny Giggles. Każda z trzech grup na obozie otrzyma swoje szpiegowskie zadania: użyć 20 angielskich słów z zakresu tematyki szpiegowskiej w swoich programach o szpiegowskiej przygodzie, nagrać teledysk w języku angielskim, a także nagrać wybrany fragment przygody z filmu kamerą swojego telefonu lub szkolną.
Wysoka Komisja do spraw szpiegostwa oceni, która historia jest najlepsza i kto najlepiej przyswoił szpiegowskie słówka, w trakcie quizu przy ognisku. Na obozie nie zabraknie atrakcji typowo wakacyjnych: będziecie kąpać się w basenie i jacuzzi dostępnych w Bukowym Dworku lub pobliskim jeziorze, zwiedzać tajemniczy Zamek Joannitów w Łagowie, grać w piłkę nożną, siatkówkę czy kosza na boiskach dostępnych przy ośrodku lub grać w tenisa na kortach tenisowych Bukowego Dworku. A wszystko to w poszukiwaniu porwanych państwa Cortezów, którym grozi zamiana w dziwne stworzenia, nazywane FoOglies. Aby ich szybciej znaleźć wykorzystacie do poszukiwań rowery.

 


Szczecinek – turnus A
24.06.2018 - 7.07.2018
wiek uczestników: 13 - 17 lat 
www.eco.szczecinek.pl
cena: 2.590 zł (w ratach: 900 zł + 1.730 zł)

Cruise the Americas!

Oto znaleźliście się nad samym brzegiem oceanu w przededniu wyprawy na kontynenty obu Ameryk. Będzie to wyprawa ciekawa i zabawna.
Wyprawę zaczniemy w New York City i skierujemy się na północ w kierunku Kanady i Alaski lub na południe, w kierunku Miami, Kuby i Karaibów oraz Brazylii i Chile. Jednak zanim wyruszymy, musimy wykonać pierwsze zadanie: znaleźć sponsorów wyprawy. Każda z trzech project groups zaplanuje własną trasę wokół kontynentów obu Ameryk. Wybierzecie też super atrakcje w miastach i krajach, które mają przekonać Waszych sponsorów do sfinansowania właśnie tej wyprawy. Będzie to nie lada zadanie. Musicie podejść do niego kreatywnie i z rozmachem. Może z werwą zaprezentujecie tańce latino albo przygotujecie łódź, która przyda się w czasie spływu po Amazonce lub psi zaprzęg do podróży po Alasce? A może Wasza project group przedstawi doskonałe rytmy kubańskie lub reggae prosto z Jamajki? Jurorów – sponsorów trzeba będzie przekonać do wyprawy w ramach kilku konkurencji: wyboru najlepszej trasy, przedstawienia artystycznego lub wykonania projektu kreatywno - technicznego. Jednym słowem: do dzieła! Zostańcie najlepszymi specjalistami od marketingu i sprzedajcie nam pomysł rejsu dookoła obu Ameryk! Prezentacje zostaną udokumentowane i sfilmowane.
Dla rozrywki obejrzycie klasyczną komedię brytyjską “Carry on Cruising“, która właściwie przygotuje Was do podróży za wielką wodę. W czasie wojaży morskich przejdziecie też przez siedmiodniowy kurs żeglarski, który ma na celu poprawę waszych umiejętności poruszania się po morzach. Oczywiście nie zabraknie rozrywki typowo wakacyjnej jak podróż na Mysią Wyspę, kąpiele w jeziorze czy zwiedzanie bunkrów z okresu II Wojny Światowej i innych cennych zabytków Szczecinka.

 Szczecinek – turnus B
9.07.2018 - 22.07.2018
wiek uczestników: 13 - 17 lat
www.eco.szczecinek.pl
cena: 2.790 zł (w ratach: 900 zł + 1.930 zł)

How to be Rich and Happy

Mimo, że bogactwo to poważna sprawa, bycie bogatym i prowadzenie biznesu może być też źródłem komedii błędów i omyłek. Dowodzi tego zabawny film pod tytułem „Nieoczekiwana zmiana miejsc” z Eddie Murphym oraz Danem Aykroydem w rolach głównych. Mistrzowsko zagrane role bogacza i biedaka, którzy przez manipulację właścicieli wielkiego biznesu zamieniają się miejscami, to źródło śmiechu i dobrej zabawy. Czy śmiech i pogoda ducha mogą przyczynić się do sukcesu w biznesie? Czy można być jednocześnie bogatym i szczęśliwym? Jak to zrobić? Czy w celu osiągnięcia sukcesu trzeba mieć pieniądze, czy też wystarczy zwykły spryt?
Film o nieoczekiwanej zamianie miejsc będzie dla Was inspiracją do nakręcenia dwóch zabawnych filmików reklamowych: jednego, zachęcającego do kupna łodzi lub jachtu ze szczecineckiego doku, drugi zaś będzie dotyczył sprzedaży wakacji nad uroczymi jeziorami Pojezierza Szczecineckiego. Ideą wykonania obu klipów ma być ich zabawny klimat oraz skuteczność sprzedaży reklamowanych produktów i usług.
Kupującymi będą Wasi anglojęzyczni opiekunowie, którzy obiektywnie ocenią wysiłki każdej z grup projektowych. Prezentacja Waszych prac będzie miała miejsce w czasie Wielkiego Konkursu Filmów Reklamowych, gdzie nagrodą będą czekoladowe medale.
W czasie obozu weźmiecie udział w siedmiodniowym kursie żeglarskim, przeprowadzonym przez profesjonalnych instruktorów. Oczywiście nie zabraknie rozrywki typowo wakacyjnej, jak podróż na Mysią Wyspę, kąpiele w jeziorze czy zwiedzanie bunkrów z okresu II Wojny Światowej i innych cennych zabytków Szczecinka lub nocne zwiedzanie zamku Drahim w Starym Drawsku.

 Rokosowo – turnus C
24.07.2018 - 6.08.2018
wiek uczestników: 14 - 17 lat
www.rokosowo.pl
cena: 2.790 zł (w ratach: 900 zł + 1.930 zł)

Sing, Dance and Create with GLEE!

The Rokosowo Camp 2018 to obóz XXI wieku, zawierający takie formy sztuki jak: modern musical, new pop art i new fashion. Let’s make the best of it! Stańmy się częścią amerykańskiego musicalu Glee. Wyśpiewajmy nasze problemy i troski w rytm muzyki pop. Namalujmy to co czujemy w formie graffiti.
Welcome to the New Era! Na obozie obejrzymy fragmenty musicalu Glee oraz obrazy takich amerykańskich twórców jak Andy Warhol oraz Jean-Michel Basquiat. Każda z grup projektowych stworzy własną scenę dialogową czy muzyczną, z osobną choreografią i scenografią. Obóz w Rokosowie będzie pełen kreatywnych zajęć wykorzystujących współczesne trendy muzyczne i artystyczne, umieszczając je w przestrzeni medialnej.
Każda z grup projektowych przedstawi epizod w stylu “Glee”, w oprawie muzycznej i choreograficznej, w którym jednocześnie naświetli problemy nieobce nowemu pokoleniu. Grupy przedstawią także swoje odczucia na temat relacji międzyludzkich w postaci graffiti. Taką formę sztuki przybliży Wam artysta plastyk. Wreszcie wszystkie Wasze projekty zostaną ocenione przez Modern Urban Culture Jury, w skład którego wejdą Wasi anglojęzyczni opiekunowie.
Nie zabraknie rozrywek typowo wakacyjnych jak wyjazd na basen do Leszna lub plażę w Osiecznej, w zależności od pogody.
Z kolei w ostatni weekend wyjedziecie do Brzedni (2 dni), gdzie doświadczycie zajęć w formie survival camp, a do zamku wrócicie na pożegnalny Gala Dinner, który odbędzie się w pięknej scenerii Sali Kominkowej rokosowskiego zamku.

 

Szkoła Języków Obcych
PROGRAM sp z o.o.
ul. Fredry 1, 1p
61-701 Poznań

pixel
spacer
spacer spacer spacer
linia
Program-Bell logo  
strona główna | o szkole | kursy | dla firm | obozy językowe | angielski w anglii
język polski | egzaminy cambridge | test your english | work for us | kontakt

© 1999- Wszelkie prawa zastrzeżone - Szkoła języka angielskiego PROGRAM

realizacja projektu: Paweł Sobczak i New Concept Design