JĘZYK / LANGUAGE: polska wersja językowa  angielska wersja językowa
Obozy dla dzieci i młodzieży - język angielski
pixel Program Bell - Kursy języka angielskiego
linia

Archiwum - Wakacje z językiem angielskim.

Program your future!
 
spacer spacer spacer
spacer

Lato 2017


Czerniejewo


Szczecinek

Cieszyn
Jansowo
Tlen
Marina
Cieszyn
Folwark Amalia

Zamek w Rokosowie

 
 

Marina – turnus A
25.06.2017 - 8.07.2017
wiek uczestników - 12-16 lat
www.bornemarina.pl

cena: 2.530 zł (w ratach: 800 zł + 1.770 zł)

Stomp and Go Green!

Na naszym pierwszym turnusie w Marinie 2017 nauczycie się tworzyć nowe, piękne rzeczy. A zrobicie je… z niczego! Marina A to obóz ekologiczny, na którym pokażecie światu, jak można tworzyć muzykę przy użyciu przedmiotów, wydawałoby się, bezużytecznych. Nasz świat tonie w odpadach. Wykorzystajcie je zanim się ich pozbędziecie. W Marinie każda grupa projektowa przygotuje oryginalny show z własną choreografią i muzyką, wykonywaną na instrumentach zrobionych z puszek, butelek, plastikowych pojemników, kapsli czy zakrętek.
            Jednym słowem - stworzycie unikalne przedstawienie muzyczne na wzór nowojorskiego „Stomp”, głośnego przedstawienia z Broadwayu. Na obozie weźmiecie udział w zajęciach instruktażowych, na których nauczycie się jak zagrać na własnoręcznie wykonanych instrumentach oraz jak tworzyć przedmioty użytkowe z rzeczy, wydawałoby się nieprzydatnych. Obejrzycie zabawny film animowany „Over the Hedge”, w którym zwierzęta protestują przeciw cywilizacji wkraczającej w ich terytorium. Scenki z tego filmiku przekształcicie w skecze, które następnie wystawicie wspólnie w grupach projektowych. 
            W czasie wycieczki do Szczecinka zwiedzicie nowoczesne Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, gdzie obejrzycie m.in. ekspozycję o alternatywnych źródłach energii oraz Salę Akwarystyczną, w której znajdują się zbiorniki, obrazujące życie w jeziorach i rzekach. Wybierzecie się także tramwajem wodnym na Mysią Wyspę.

Jansowo - turnus A
25.06.2017 – 8.07. 2017
wiek uczestników -  8-13 lat
www.jansowo.pl

cena: 2.450 zł (w ratach: 800 zł + 1.690 zł)

The Animal Parade And The Art of Animal Photography

Zapraszamy dzieci na ranczo w Jansowie, gdzie zwierzęta mówią ludzkim głosem, a ludzie darzą je szacunkiem i otaczają opieką. W trakcie obozu poznacie prywatny świat zwierząt. Dowiecie się, co czują i myślą, a także zauważycie ich mądrość. Wszystko to stanie się z pomocą sympatycznego filmu „Babe”, który obejrzycie wspólnie na miejscu. W filmie występuje cala plejada zwierząt, które odkryją nam swój własny świat.
            Wejdziecie w ich role - pewnego razu zamienicie się wszyscy w zwierzątka, malując twarze czy zakładając wykonane przez siebie maski. Zorganizujemy wtedy w Jansowie The Big Animal Parade. Poszczególne grupy projektowe napiszą scenariusze i przedstawią własną wersję przygód świnki Babe i jej przyjaciół, wykorzystując przygotowane wcześniej kostiumy.
W jansowskiej stajni, która jest domem dla wielu pięknych koni, czeka Was jeszcze jedno zadanie: uwiecznienie na zdjęciach pięknych rumaków. W nauce obserwacji zwierząt pomoże Wam przepiękny film australijski o dzikim koniu: „Silver Brumby”. Na zdjęciach można będzie uwiecznić także inne zwierzęta z folwarku. W zadaniu tym pomoże
Wam artysta fotografik, który przeprowadzi z Wami warsztaty, na których nauczycie się fotografować zwierzęta.
            Cała grupa naszych fotografów i aktorów wybierze sie na wycieczkę do  tajemniczego Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (MRU), gdzie, być może uda Wam się zobaczyć nocne ssaki - nietoperze. 


Szczecinek - turnus B
Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior
9.07.2017 – 20.07. 2017
wiek uczestników - 13-17 lat
www.eco.szczecinek.pl

cena: 2.490 zł (w ratach: 800 zł + 1.730 zł)

Let’s Challenge the Wind!

Wspaniałe jezioro, tajemnicze wyspy i wiatr. Wokół jeziora – dróżki i leśne zakamarki z zakręconą ścieżką rowerową. Oto doskonałe otoczenie dla letniej przygody!
            Z okien eleganckich pokoi, jak i z wielkiego tarasu należącego do nowoczesnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku, rozciąga się przepiękny widok na jezioro. To właśnie tu staniecie w szranki z wiatrem. Spotkają Was tutaj żeglarskie przygody - te realne, i te bardziej niezwykłe, stworzone przez wyobraźnię. Na podstawie dwóch filmów, „Wind” oraz „Morning Star”, napiszecie scenariusz do wypełnionych akcją jednoaktówek, które rozegrają się w malowniczej scenerii Szczecinka. Grupy projektowe zrobią, co w ich mocy, aby jednoaktówki nasycone były mrożącą krew w żyłach walką z żywiołem. Napisanie dialogów do tych przedstawień nie będzie łatwe!
            W trakcie obozu weźmiecie udział w kilkudniowym kursie żeglarskim, który przeprowadzi z Wami instruktor żeglarstwa. Zajęcia żeglarskie zostaną podzielone na zajęcia teoretyczne, na których poznacie, między innymi, sposoby wiązania węzłów żeglarskich oraz zajęcia praktyczne na wodzie. Będziecie pływać profesjonalną dziesięcioosobową żaglówką, a na Mysią Wyspę dotrzecie na rowerach wodnych.
W trakcie obozu wspólnie zorganizujecie kilka gier miejskich - Urban Games. Będzie dużo poszukiwań i zaskakujących niespodzianek! Wszyscy żeglarze i producenci wybiorą się na wycieczkę do Połczyna Zdroju i zamku Drahim.


Marina – turnus B
10.07.2017 - 23.07.2017 
wiek uczestników - 9-13 lat
www.bornemarina.pl

cena: 2.530 zł (w ratach: 800 zł + 1.770 zł)

Johnny English - The Most Remarkable Spy Ever!

Hotel Marina i jego zielone otoczenie to wspaniała sceneria dla błyskotliwej akcji szpiegowskiej w wykonaniu agenta „z przypadku” o imieniu Johnny English. Na jego barki spadła nagle odpowiedzialność za losy świata. Musi on zatrzymać grupę międzynarodowych przestępców, którzy chcą wywołać globalny chaos na świecie. Czas nagli!
            Na obozie przedstawimy Wam doskonałą angielską komedię rozgrywająca się w Londynie z Rowanem Atkinsonem w roli głównej. Dalszy ciąg przygód super agenta odbędzie się w Marinie. Prześmieszny i bardzo niekonwencjonalny szpieg Jej Królewskiej Mości będzie tropił przestępców i walczył z międzynarodowymi gangami. Wszystko to przez przypadek, gdyż Johnny jest przeciwieństwem Jamesa Bonda i nie posiada ani jego sprawności, ani umiejętności. Mimo to musi dać sobie radę. Dużo tam śmiechu, gdy jego działania przynoszą nieoczekiwane rezultaty. Czy uda mu się uratować świat? Spróbujecie mu pomóc! W tym celu Marina zamieni się w stolicę Wielkiej Brytanii z angielskimi budkami telefonicznymi i królewskimi klejnotami, zdeponowanymi w Tower. Pojawi się tam także sama królowa i jej dwór, a także paru znanych piosenkarzy i tancerzy rodem ze Zjednoczonego Królestwa. Wszyscy zostaną wplątani w akcję specjalnego agenta brytyjskiego wywiadu.

            W czasie obozu poznacie wiele angielskich zabaw i gier, a także stworzycie w swojej grupie projektowej śmieszny film w typowo angielskiej scenerii z Johnnym w roli głównej. Wybierzecie się też na wycieczkę do Szczecinka, gdzie będziecie kontynuować Waszą akcję szpiegowską.Czerniejewo - turnus C
25.07.2017 – 7.08.2017
wiek uczestników - 13-17 lat
www.czerniejewopalac.pl

cena: 2.490 zł (w ratach: 800 zł + 1.730 zł)

“The streets were dark with something more than night” (Raymond Chandler)

Stary czerniejewski park i pałac staną się tym razem wielkim planem filmowym klasycznej powieści kryminalnej sprzed lat. Scenografia przeniesie Was na tajemnicze ulice Los Angeles. Na planie filmowym pojawi się Philip Marlowe ubrany w płaszcz z wysoko podniesionym kołnierzem i nieodłączny kapelusz, pochłonięty skomplikowanym wątkiem sprawy prosto z Chandlera! W erze Facebooka nie wszyscy sięgamy do wspaniałych korzeni gatunku: czarnej powieści kryminalnej. Zajrzyjmy więc w jego czarno - białą konwencję, aby poznać wspaniałe kreacje aktorów wszech czasów: Roberta Mitchuma, Humphreya Bogarta, Charlotte Rampling i wielu innych. Zainspirujecie się fragmentami filmów i powieści Chandlera. Zapoznacie się z takimi obrazami filmu Noir jak: „Żegnaj laleczko”, „Błękitna Dalia”, „Nieznajomi z pociągu”, czy „Długie pożegnanie”. Przeniesiecie się na ulice miast, które ożywają w powieściach Chandlera, jak jedna z jego postaci.
            W grupach projektowych przygotujecie małe etiudy teatralne z dialogami z Chandlera, aby pod koniec obozu, na ich podstawie, nakręcić czarno - biały film ze starannie odtworzonymi dialogami, które uchodzą za najlepsze we współczesnej literaturze tego gatunku. W tajniki fotografii portretowej wprowadzi Was artysta fotografik na zorganizowanych w czasie turnusu warsztatach. Aby odpocząć od hollywoodzkiego zgiełku nasi filmowcy, reżyserzy, producenci i aktorzy zostaną zabrani na krótki odpoczynek nad jezioro i do aqua parku. Udacie się też do pierwszej stolicy Polski, Gniezna, gdzie wypróbujecie swoich sił we wspinaniu się na wieżę katedralną i zrobicie ciekawe zdjęcia w terenie.Rokosowo - turnus C
25.07.2017 – 7.08.2017
wiek uczestników  8-13 lat
www.rokosowo.pl

cena: 2.540 zł (w ratach: 800 zł + 1.780 zł)

The Chronicles of Narnia in the Mysterious Rokosowo Castle Wardrobe.

Welcome to the world of mystery and fantasy in Rokosowo! W otoczeniu pięknego, starego parku pełnego starodrzewu i malowniczych zakątków przeżyjecie niesamowitą przygodę stając się częścią sagi C.S.Lewis’a – The Chronicles of Narnia. W zakamarkach rokosowskiego zamku znajduje się mnóstwo starych szaf. Czy któraś z nich okaże się być tą magiczną? Czy po przejściu przez nią znajdziecie się w cudownym świecie faunów, niezwykłych zwierząt i czarownic zwanym Narnią? Bez wątpienia.
            Kiedyś czarownica Jadis rzuciła klątwę wiecznej zimy na tę krainę. Tymczasem Wy, wspólnie z Lucy, Edmundem, Susan and Peterem przeżyjecie nieprawdopodobne przygody, gdy już znajdziecie się w Narnii, krainie za jedną ze starych szaf.
Zamieszkacie zamku w Rokosowie dawnej siedzibie ks. Czartoryskich i przeżyjecie niezwykłą przygodę, aby potem ją sfilmować i stworzyć dla niej wspaniałą muzykę. Niech zabrzmi ona jak zimne sople lodu z Narnii, jak odgłosy walki czarownicy z lwem Aslanem, a także jak… skrzypienie starej szafy.  Każda z trzech grup projektowych użyje przez siebie zrobionych instrumentów, a także przywiezionych ze sobą fletów, gitar czy skrzypiec. Poza uroczystym wieczorem filmowym zorganizujemy w przepięknej sali kominkowej niezwykły koncert pt. „Narnia 2017”.
Wszyscy uczestnicy przygody zostaną zabrani na jeden dzień do BRZEDNI, gdzie czeka Was prawdziwa przygoda z rodzaju „survival”. Zajęcia poprowadzą wyszkoleni instruktorzy. Może i tam znajdzie się stara szafa, a za nią następna Narnia? Fajną zabawą będzie też dla Was pobyt w aqua parku w Gostyniu.

AMALIA
16.08.2017 – 27.08.2017
wiek uczestników - 14-18 lat
www.folwarkamalia.pl

cena: 2.350 zł (w ratach: 800 zł + 1.590 zł)

Jaws - the making of a masterpiece

Na plaży wieje ciepły wiatr, słońce przygrzewa, a fale morza leniwie uderzają o brzeg… Pozorna to jednak cisza. Czai się za nią cichy, morski zabójca.  Ofiary znikają w głębinie, jedna po drugiej. Na wodzie unosi się krew… Film Stevena Spielberga „Szczęki” został uznany za majstersztyk kinematografii XX wieku. Spielberg, jako znakomity następca Hitchcocka, jest mistrzem budowania napięcia, geniuszem suspensu. Na naszym obozie w Amalii morderczym zamiarom rekina będzie towarzyszył śmiech! Stworzycie bowiem, w osobnych grupach projektowych, parodię tego najlepszego horroru wszechczasów. Sami wykonacie szczęki rekina i sfilmujecie je w akcji. Sami stworzycie muzykę, której brzmienie wywoła reakcję każdego widza.
A wykonanie charakteryzacji aktorów to dopiero będzie prawdziwa zabawa!
            Na ciepłych, białych piaskach plaży i w kryształowo przejrzystej wodzie Jeziora Lubikowskiego nauczycie się także jak ratować ludzi, nie tylko przed rekinami, ale także przed utonięciem. Odbędziecie przygotowanie do kursu na młodszego ratownika WOPR-u. W ramach tego kursu nauczycie się jak wydobywać manekina z głębszej wody, poznacie rodzaje holowania, pływania na deskach ratowniczych oraz łodzią wiosłową, poznacie podstawy freedivingu oraz obsługi specjalistycznego sprzętu ratowniczego i wiele innych. A przede wszystkim będziecie doskonalić swoje umiejętności pływackie!
Aby umknąć przed wielkim rekinem i nieco odpocząć na suchym lądzie pojedziecie na wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

 

Lato 2016


Zamek w Rokosowie


Zamek w Książu

Cieszyn
Jansowo
Tlen
Marina
   
 

Jansowo - turnus A
26.06.2016 – 9.07. 2016
wiek uczestników -  9-13 lat
www.jansowo.pl

Cena: 2.290 zł (w ratach: 800 zł + 1.530 zł)

Indiana Jones and the Last Crusade

Witajcie łowcy przygód! Tego lata nie omieszkajcie wstąpić do Dworu w Jansowie. Po przekroczeniu jego progu znajdziecie się w świecie wielkiej przygody, w której weźmiecie czynny udział. W lipcu zagości tam sam Indiana Jones i jego przyjaciele, wspólnie wypełniający niezwykle ważną misję. Tym razem będzie to odnalezienie świętego Grala. Wraz z Indianą i jego asystentami przemierzycie pół świata szukając tajemniczego kielicha o niezwykłej mocy. Pokonacie niejeden labirynt i przepłyniecie niejedno morze. Zadanie ułatwi Wam film Stevena Spielberga, który wprowadzi Was w serce przygody i pozwoli nakręcić własną interpretację losów Indiany Jonesa. Poszukiwaczy przygód czeka też wycieczka do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, gdzie zwiedzicie naziemne i podziemne fortyfikacje i gdzie w długich, podziemnych korytarzach zimą śpią nietoperze. A może nie tylko nietoperze? Ahoj Przygodo!

Marina – turnus A
26.06.2016 - 9.07.2016
wiek uczestników - 13-17 lat
www.bornemarina.pl

Cena: 2.370 zł (w ratach: 800 zł + 1.610 zł)

Exciting Adventures on Tropical Islands

Któż nie chciałby spędzić dwóch tygodni na Hawajach? Przepiękne plaże, turkusowy ocean i gorące słońce – oto, co widzimy oczyma wyobraźni, gdy przychodzi nam na myśl pięćdziesiąty stan USA. Wszyscy, którzy wezmą udział w II turnusie obozu językowego w hotelu Marina, mają szansę spełnić swoje marzenia! W otoczeniu wody i gęstej roślinności przeniesiemy się wyobraźnią i duchem do tropików, gdzie niektórzy staną się częścią niesamowitej przygody na bezludnej wyspie. Inni podążą w pogoni za przestępcami, w ramach elitarnej jednostki “Hawaii Five”. W gorące popołudnia plażę wypełni kolorowy tłum Hawajczyków, którzy będą korzystać ze słońca, hawajskich sportów oraz zabaw towarzyskich. A wszystko to w rytmie niezwykłej muzyki. Podczas obozu, w ramach grup projektowych stworzycie dwa zwiastuny do filmów “12 Days and 12 Nights“ oraz “Hawaii Five”. Musicie zrobić wszystko, aby przyciągnąć ludzi do kin! Zaplanujecie swoje strategie marketingowe, które zostaną ocenione przez Waszych nauczycieli. Filmiki muszą zaciekawić i zaintrygować widza.  Wykonanie ich będzie wymagało ujęć w plenerze oraz dobrej reżyserii. Wasze dzieła wezmą udział w Konkursie o “Złotego Rekina“, który przeprowadzimy w czasie gali i promocji filmów. Przewidujemy nagrody za najlepszą scenę komiczną oraz dramatyczną

Rokosowo - turnus B 
11.07.2016 - 24.07.2016
wiek uczestników - 13-17 lat
www.rokosowo.pl

Cena: 2.390 zł (w ratach: 800 zł + 1.630 zł)

Kingsman: The Secret Service

Witajcie w dyskretnym świecie super inteligentnych brytyjskich służb specjalnych! Podczas turnusu staniecie się odważnymi agentami, przebywającymi na pełnym przygód i wyzwań szkoleniu. Przygotuje Was ono do wyjścia – oczywiście nienagannie i z klasą - z każdej opresji. Umiejętności te przydadzą się w walce z technologicznym geniuszem o imieniu Valentine, który próbuje zniszczyć ludzkość.
Na początku obozu obejrzycie doskonałą komedię szpiegowską Matthew Vaughn’a, aby potem samemu przeżyć kolejne etapy przeobrażania się w asa wywiadu. Nie obejdzie się bez wykwintnych akcesoriów brytyjskiego agenta, jak melonik i garnitur, a także tych niezwykłych, jak kuloodporny parasol. W czasie obozu nakręcicie w grupach wybrane sceny z filmu. W scenach walki oprzemy się na waszych umiejętnościach plastycznych, którzy przeobrażą was w agentów brytyjskiego wywiadu.
W ramach jednodniowej wycieczki jedno z zadań poprowadzi młodych agentów brytyjskiego Secret Service do tajemniczej części lasu, gdzie czeka  prawdziwa przygoda z rodzaju „ survival”. Zajęcia poprowadzą wyszkoleni instruktorzy.


Marina – turnus B
11.07.2016 - 24.07.2016 
wiek uczestników - 8-13 lat
www.bornemarina.pl

Cena: 2.370 zł (w ratach: 800 zł + 1.610 zł)

Back to the West End!

W wielkiej sali eleganckiego ośrodka Marina odbędzie się gala najlepszych przedstawień z londyńskiego West Endu. Po obejrzeniu fragmentów kilku najlepszych musicali od „Czarnoksiężnika z Oz” po „Króla Lwa” oraz fragmentu znanego filmu Street Dance, stworzycie w grupach unikalne scenariusze do własnych musicali. Powstanie Wasze własne, unikalne i kolorowe przedstawienie, pełne muzyki i tańca. Zostaniecie aktorami, tancerzami, a także scenografami, charakteryzatorami i operatorami tworząc swoje klipy. W czasie turnusu odbędą się trzydniowe warsztaty tańca nowoczesnego z rodzaju street dance, podczas których zdobędziecie wiedzę dotyczącą nowatorskich układów tanecznych. Opanowane już choreografie wielokrotnie wytańczycie w reprezentacyjnej sali ośrodka oraz na jego fantazyjnym tarasie z widokiem na ogromne jezioro.
Na Borneńskim West Endzie odbędzie się jeszcze jedna gala, podczas której obejrzymy przedstawienia wykonane przez Was. Za najlepsze wykonania, kostiumy i charakteryzacje zostaną Wam wręczone Sulinowskie Lwy. W przerwach między pracą nad przedstawieniami, uczestnicy obozu wezmą udział w wielu grach sportowych, wodnych i towarzyskich, które odbędą się na terenie otaczającym ośrodek oraz na plaży.Rokosowo - turnus C
1.08.2016 – 14.08.2016
wiek uczestników - 9-13 lat
www.rokosowo.pl

Cena: 2.390 zł (w ratach: 800 zł + 1.630 zł)

Minions’ Adventure with Chemistry

W tym roku piękny Zamek w Rokosowie wypełni wesoła gromadka Minionków. Swój pobyt na obozie rozpoczną od odkrycia własnej historii, czyli obejrzenia świetnego filmu o Minionkach. Potem zorganizujemy paradę, podczas której każdy z Was wcieli się w wybraną postać. Najlepsze maski i kostiumy zostaną przez nas nagrodzone! To oczywiście nie koniec zabawy. Na zjeździe w Rokosowie założycie laboratorium chemiczne, aby przeprowadzać w nim niezwykłe i kolorowe eksperymenty. Do ośrodka zawita Pani Chemik, która pomoże Wam w przeprowadzeniu minionkowych doświadczeń.  W czasie warsztatów chemicznych dowiecie się jakie substancje należy połączyć, aby uzyskać błysk i płomień, co zmienia kolor, co rośnie, a co znika. Poznacie także technikę produkcji mydła. Każdy z Was wyprodukuje minionkowe mydło i zaprojektuje do niego opakowanie. Taki produkt na pewno szybko zdobędzie popularność wśród dzieci! Być może ten pomysł stanie się kiedyś podwaliną do stworzenia Waszej własnej firmy kosmetycznej? W czasie turnusu spędzicie też weekend w leśniczówce w Brzedni, gdzie wraz z instruktorami przećwiczycie techniki survivalowe. Jeden z dni na obozie zostanie też poświęcony na wycieczkę na basen do Leszna lub wyjazd nad jezioro w Osiecznej, w zależności od pogody.Zamek Książ -  turnus C
28.07-10.08.2016
wiek uczestników - 14-17 lat
www.ksiaz.walbrzych.pl

cena: 2.490 zł (w ratach: 800 zł + 1.730 zł)

How to Become Rich in the Young Age ?

Jak to się dzieje, że niektórzy młodzi ludzie zdobywają świat i dzięki swojej inwencji szybko zostają milionerami? Inspiracje do odpowiedzi na to pytanie znajdziemy śledząc losy bohaterów trzech doskonałych filmów: nastrojowego “Chocolate” oraz dwóch trzymających w napięciu historii biograficznych o Marku Zuckerberg, Stevie Jobs i Billu Gates w “ The Social Network” oraz “Pirates of Sillicon Valley”. Wszyscy ci młodzi bohaterowie osiągnęli sukces zawodowy. Weźmy z nich przykład i nauczmy się kilku podstawowych zasad koniecznych do realizacji marzeń. Pobyt na obozie umili nam cukierniczy pokaz produkcji czekolady. Następnie w grupach zrealizujemy kilka innowacyjnych projektów, według nakreślonego przez siebie wcześniej biznesplanu. Projekty spróbujemy wprowadzić w życie. Będą one dotyczyły zorganizowania i prowadzenia bijącej rekordy popularności dyskoteki, nowych form recyklingu śmieci, produkcji i dystrybucji czekolady, produkcji reklam filmowych oraz zorganizowania obozu językowego. Przekonajcie nas do swoich pomysłów i ich efektywności! Kiedyś Mark Zuckerberg i Steve Jobs też byli tylko nastolatkami z głową pełną marzeń. A teraz kolej na Was!  Let’s go ahead with our dreams and put them to life! W dzień wolny od zajęć grupa młodych business people wybierze się na wycieczkę do Świdnicy, gdzie zwiedzicie miasto i wykąpiecie się w miejskim basenie.

Marina – turnus D
16.08.2016 – 27.08.2016
wiek uczestników - 14-18 lat
www.bornemarina.pl

Cena: 2.230 zł (w ratach: 800 zł + 1.470 zł)

Most Wanted!

Położony nad przepięknym jeziorem oraz w pobliżu wielkich, otwartych wrzosowisk hotel Marina zaprasza starszą młodzież na “Advanced English Camp”. Kurs przeznaczony jest dla młodzieży, która długo uczyła się języka i planuje zdawać z niego egzaminy Cambridge ESOL lub maturę.  Tematem przewodnim turnusu będzie satyra mocno osadzonego w kulturze amerykańskiej gatunku filmowego, zwanego westernem. Więc witajcie na Dzikim Zachodzie! Waszym zadaniem będzie analiza kilku, uznanych przez Was za najlepsze, komedii z rodzaju western i nakręcenie w grupach własnego filmu z tego gatunku. Akcja Waszego filmu rozgrywać się będzie na rozległych „preriach borneńskich” oraz we własnoręcznie zbudowanym miasteczku westernowym. Temat “Most Wanted” posłuży Wam do analizy i zrozumienia rozwoju demokracji amerykańskiej wraz z jej zaletami i wadami, nie wykluczając poprawek do konstytucji o posiadaniu broni. Fenomen powstania Stanów Zjednoczonych,  ekspansja na zachód oraz amerykańskie pojęcie wolności, będzie tematem krótkich rozpraw sądowych, dotyczących bohaterów filmowych, a także dyskusji panelowych. Poza analizą wartości demokracji i kultury amerykańskiej, lektorzy przybliżą Wam różnice fonetyczne i leksykalne pomiędzy językiem brytyjskim i amerykańskim- formalnym i nieformalnym. Kino westernowe stanowi prawdziwą kopalnię amerykanizmów w całym ich kolorowym otoczeniu. W trakcie trwania obozu wybierzecie się na wycieczkę do Szczecinka.

Lato 2015


Zamek w Rokosowie


Zamek w Książu

Cieszyn
Jansowo
Tlen
Marina
Cieszyn
Folwark Amalia
 
   JANSOWO
www.jansowo.pl

wiek uczestników: 8 – 13 lat
turnus A: 28.06.2015 - 11.07.2015
cena: 2.210 zł (w ratach: 800 zł + 1.450 zł)

The Great Return of Batman !

W ośrodku sportowym w Jansowie, w dworku otoczonym ogromnym terenem dostosowanym do zabaw i sportu, zamienicie się w kolorowe postaci ze słynnego filmu Batman. Powitamy wśród Was Jokera, Catwoman, Two-Face, Poison Ivy, Scarecrow, Pinguina, a także Superwoman, Zatanne i wielu innych. Ponadto każdy z ucharakteryzowanych bohaterów weźmie udział w filmowej sesji zdjęciowej oraz w Konkursie na najlepszą charakteryzację. Wspaniała zabawa!
Ośrodek Jansowo, na czas obozu, zamieni się w miasto Gotham, w którym “superheroes“ będą bronić Dobra. Pracując w grupach projektowych stworzycie nowy, angielski scenariusz do filmu, w którym pojawią się Wasi ulubieni super bohaterowie i super bohaterki, korzystając z wybranych scen i dialogów z wcześniej obejrzanego filmu Batman.
Aby dobrze odegrać swoje role w tym niezwykłym filmie, będziecie mogli poprawić swoją kondycję na ściance wspinaczkowej, a w gorące dni ochłodzić się w basenie plażowym. Skorzystacie też z miejscowego, zupełnie współczesnego parku linowego oraz wykonacie specjalne zadania w Team Building Park. Na obszarze ośrodka znajdują się boiska do gry w piłkę, stół do ping ponga oraz boiska gier planszowych, takie jak boulle i duże szachy. Wszystkie treningi kondycyjne świetnie przygotują super bohaterów i super bohaterki do ich niezwykłego zadania.
Wasz wesoły korowód pojedzie na wycieczkę do Muzeum Straży Pożarnych w Rakoniewicach i Muzeum w Parowozowni w Wolsztynie.

ROKOSOWO
www.rokosowo.pl

wiek uczestników: 8 – 13 lat
turnus B: 13.07. 2015 - 26.07.2015
cena: 2.290 zł (w ratach: 800 zł + 1.530 zł)

Amazing Doctor Who and his Time Machine

We wspaniałym zamku w Rokosowie tego lata czeka Was niezwykła przygoda, jaką będzie podróż w czasie wraz z Waszym ulubionym bohaterem telewizji BBC, Doktorem Who. Dokąd zabierze was Wehikuł czasu Doktora? Oczywiście do Rokosowa! Tam zaczną dziać się rzeczy niezwykłe, których przedsmak poczujecie oglądając dwa odcinki Doktora Who na specjalnym seansie w sali balowej Zamku. W Zamku oraz otaczającym go parku czekają Waszą grupę dwie niezwykłe przygody, w których będziecie sprzymierzeńcami Doktora. Jedna z przygód dzieje się w szkole, która nawiedzona zostaje przez Krylitanów - istoty podobne do nietoperzy. Druga przygoda spotyka wycieczkę szkolną, która zwiedza Muzeum Przyrodnicze w centrum Londynu.
Na podstawie wybranych fragmentów napiszecie angielskie scenariusze własnego odcinka Doktora Who, w których Doktor oraz Sarah Jane i jej komputerowy piesek ratują zagrożone dzieci, a następnie nakręcicie filmy w swoich grupach projektowych. Nie zapomnijcie o skonstruowaniu Waszego własnego wehikułu czasu, “The Tardis of Rokosowo”. Wasi anglojęzyczni nauczyciele wyłonią w Konkursie najlepszy Tardis lata 2015. Tradycyjnie, w czasie trwania obozu spędzicie dzień o charakterze survivalowym w Leśniczówce Brzednia.
W zależności od pogody czeka Was wyjazd na basen w Lesznie lub wycieczka do Muzeum w Parowozowni w Wolsztynie.

MARINA, BORNE SULINOWO
www.bornemarina.pl

wiek uczestników: 9 – 14 lat
turnus C: 2.08.2015 - 15.08.2015
cena: 2.270 zł (w ratach: 800 zł + 1.510 zł)

Shark Tale

W Marinie, ośrodku malowniczo położonym nad samym jeziorem, na dużym terenie otoczonym lasem, znajdziecie się na planie filmowym animowanej komedii Shark Tale, znanej pod polskim tytułem “Rybki z Ferajny”. Staniecie się postaciami z tego wesołego filmu rysunkowego i zmienicie go w swój własny obraz, z własną scenografią i własnoręcznie zrobionymi kostiumami. Zadanie to będzie dla Was świetną zabawą i jednocześnie prawdziwym wyzwaniem. Ciekawe, kto z Was zamieni się w drapieżnego Lenny – rekina, a kto zostanie małą rybką-Oskarem, głównym pogromcą rekinów? Kto zostanie wielkim rekinem-gangsterem, a kto małą bezbronną krewetką? Przed grupami projektowymi stanie ważne zadanie konstrukcyjne – budowa przestrzennego miasta ryb na rafie, chroniącego je przed niebezpieczeństwami. Wielka Komisja Marynistyczna złożona z nauczycieli wybierze najlepsze miasta – rafy oraz najlepsze charakteryzacje postaci głównych bohaterów.
W trakcie obozu, cała Wasza Ferajna skorzysta, kilka razy, z kąpieli w pobliskim jeziorze - trzymajcie kciuki za ładną pogodę! Na plaży również każda z grup projektowych będzie mogła odegrać swój epizod filmowy.
Czeka Was też wycieczka do Czaplinka i Sławogrodu, który jest rekonstrukcją warowni wczesnośredniowiecznej. Dowiecie się tam jak żyli nasi przodkowie, co jedli, jak mieszkali. Na krótką chwilę będziecie mieli okazję zmienić się w średniowiecznych rycerzy. Przednia zabawa!

MARINA, BORNE SULINOWO
www.bornemarina.pl

wiek uczestników: 14 – 17 lat
turnus A: 28.06.2015 - 11.07.2015
cena: 2.270 zł (w ratach: 800 zł + 1.510 zł)

Pirate Radio or The Boat that Rocked

Piękny, przypominający łódź z rozpiętym żaglem, ośrodek Marina w Bornym Sulinowie jest doskonałym miejscem na szaloną rozgłośnię radiową, nadającą, wbrew zakazom rządowym i całemu światu, muzykę Waszych marzeń. Taką rozgłośnię z lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy muzyka była wyrazem buntu, obejrzymy na początku obozu w filmie Richarda Curtisa “Radio na fali”. Obok pirackiego radia z lat sześćdziesiątych, dla kontrastu obejrzymy fragmenty filmu o sławnym DJ-u z Ibizy, który zmagał się z chorobą niedosłuchu. Waszym zadaniem będzie stworzenie pirackiej rozgłośni radiowej.
Na obozie w Bornym Sulinowie zamienicie się w ekipę stacji radiowej, prawdziwych dziennikarzy muzycznych i nie tylko. Wasza stacja radiowa będzie nadawać w języku angielskim wieści ze świata i z Bornego Sulinowa, w tym wywiady i audycje z wywrotową treścią. Muzyczna wędrówka w czasie obejmie okres od rocka do muzyki elektronicznej, od lat sześćdziesiątych i czasów zimnej wojny, do wielkich dyskotek Ibizy. Nasza łódź będzie się mocno uginać pod jej rytmem. The boat that rocked! Część z Was zostanie zapalonymi dziennikarzami, a część najlepszymi pod słońcem didżejami. Pirackie radio nadawało 12 godzin na dobę, a Wy będziecie pracować nad własnymi audycjami, słuchać ich i pisać do nich scenariusze oraz bawić się w rytm muzyki na łodzi i na plaży. W chwilach wolnych, będziecie także uprawiać sport, w tym prawdziwe, tradycyjne angielskie gry terenowe. Cała wesoła ekipa wybierze się na wycieczkę do Szczecinka.

ZAMEK KSIĄŻ
www.ksiaz.walbrzych.pl

wiek uczestników: 13 – 17 lat
turnus B:  13.07.2015 - 26.07.2015
cena: 2.390 zł (w ratach: 800 zł + 1.630 zł)

The Addams Family or How to Make a Classic Horror Comedy

Zamek w Książu i otaczający go park staną się na dwa tygodnie scenerią jedynego w swoim rodzaju horroru, pełnego absurdalnego czarnego humoru, znanego jako “Rodzina Addamsów”.
Rodzinka ta uwielbia grozę w każdej postaci, a jej członkowie wyglądają bardzo charakterystycznie: pani domu, Morticia, z wyrazistym, specyficznym makijażem, cała tonie w czerni, a niezwykle elegancki pan domu, Gomez, ze śmiesznym wąsikiem Rudolfa Valentino, ma makabryczne poczuciu humoru, natomiast tajemniczy kuzyn - “Thing“ jest niezidentyfikowanym stworzeniem składającym się wyłącznie z długich, gęstych, brązowych włosów. Dzieci Addamsów mają dziwaczne zainteresowania, babcia jest czarownicą, a Wujek Fester – łysy gentleman o diabolicznym uśmiechu jest najbardziej groteskową postacią w rodzinie, złotą rączką, specem od wybuchów i towarzyszem zabaw Wednesday i Pugsleya. Losy tej dziwacznej rodziny prześledzicie w filmie, a następnie sami wykonacie niesamowite charakteryzacje w swoich grupach projektowych. Wszystkie postaci z rodziny Addamsów wezmą udział w sesjach zdjęciowych oraz konkursie na najlepszy “horror make-up”.
Pewnego mrocznego popołudnia tłum strasznych Addamsow przejdzie parkiem w paradzie rodem z upiornego horroru. Grupy projektowe napiszą również scenariusz oraz wykonają scenografię do wybranych scen z filmu i przeniosą je na prawdziwą, stuletnią scenę w teatrze zamkowym. Na pewno jej klimat doda specjalnego smaczku każdej ze sztuk stworzonych przez poszczególne grupy. Spektakl nakręci ukryta kamera prowadzona przez “Thing”.
W dzień wolny od zajęć teatralnych, Wasza cała wielka rodzinka uda się na wycieczkę do Świdnicy, gdzie zwiedzicie miasto i wykąpiecie się w miejskim basenie.

PENSJONAT AMALIA
www.folwarkamalia.pl

wiek uczestników: 13 – 17 lat
turnus C:  28.07.2015 – 10.08.2015
cena: 2.250 zł (w ratach: 800 zł + 1.490 zł)

Your Unique Deep Blue Documentary

Przy Folwarku Amalia rozciąga sie przepiękne, rozległe Jezioro Lubikowskie, którego niezwykle czyste wody staną się miejscem i scenerią Waszej wielkiej wakacyjnej, podwodnej przygody w języku angielskim. Oceany stanowią dwie trzecie powierzchni naszej planety, warto więc zajrzeć w ich głębiny. Taką okazję stworzył nam wspaniały film autorstwa Alastair Fothergill i Andy Byatt „Wielki Błękit”.
Na obozie będziemy mieli okazję zasmakować nurkowania głębinowego, a nasze przeżycia zachować, tworząc film dokumentalny, który nakręci każda z trzech grup projektowych. Kanwą tego dzieła będą doświadczenia i doznania związane z nurkowaniem oraz podwodne zdjęcia, które wykonają nasi dzielni nurkowie. Forma filmowa będzie dowolna, może opierać się na narracji, wywiadach i korzystać z podkładu muzycznego. Dzięki temu uczestnicy obozu zamienią się przez chwilę w dziennikarzy, scenarzystów, aktorów, filmowców oraz muzyków.
Filmy każdej z grup zostaną ocenione przez Grand Jury, w którego skład wejdą nasi obcojęzyczni nauczyciele, a nagrody zostaną wręczone na Wielkiej Gali Festiwalu Hotdocs (podobnie jak dzieje się to co roku w Toronto). Dwudniowy wstęp do nurkowania przeprowadzi z uczestnikami obozu licencjonowana firma nurkowa Coco-Dive z Poznania. W zajęciach praktycznych nurkowania z akwalungiem będą mogły wziąć udział osoby, których rodzice wyraża pisemną zgodę na wzięcie przez dziecko udziału w takich zajęciach.
Ekipa twórców filmów dokumentalnych wybierze się na wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Szkoła Języków Obcych
PROGRAM sp z o.o.
ul. Fredry 1, 1p
61-701 Poznań

 

Lato 2014

MARINA, BORNE SULINOWO
www.bornemarina.pl

wiek uczestników: 14 – 17 lat
turnus A: 29.06.2014 - 12.07.2014
cena: 2.130 zł (w ratach: 800 zł + 1370 zł)

The Spy Who Loved Me

Przepiękny ośrodek Marina w Bornym Sulinowie, położony 500 metrów od plaży, będzie sceną żywej akcji szpiegowskiej i rozgrywek pomiędzy agentami dwóch wywiadów. W tajemniczy sposób giną łodzie podwodne: brytyjska i rosyjska, co powoduje duże poruszenie wśród rządów obu krajów. Rosjanie reagują natychmiast i wysyłają swoją agentkę Triple X - Anye Amasovą. Brytyjczycy angażują swojego najlepszego agenta, oznaczonego symbolem 007. Jest nim oczywiście James Bond.
Nasz obóz rozwinie się wokół niezwykłej, niebezpiecznej i pełnej niespodzianek współpracy tych dwojga. Jak sugeruje tytuł obozu, nie obejdzie się też bez wątku miłosnego opowieści. Oprócz wspaniałych przygód na samym planie filmowym, będziecie mogli skorzystać z przejażdżki prawdziwą amfibią po jeziorze Pile. Będziecie też szukać skarbów ukrytych na poligonie oraz odnajdywać drogę za pomocą współrzędnych geograficznych podanych przez GPS.
Każda z grup na obozie napisze własny, niepowtarzalny scenariusz do filmu “The Spy Who Loved Me”. Następnie wykona oryginalną scenografię oraz kostiumy. Nie można też zapomnieć przy tym o odpowiedniej muzyce. Na obozie zorganizujecie również otwartą dyskusję na temat „zimnej wojny”. Będzie to Wasza „potyczka” na argumenty, do której przygotują Was lektorzy. Zdobyte informacje i słownictwo sprawdzimy przy pomocy quizu Jeopardy. W czasie obozu odbędzie się wycieczka do Drawska Pomorskiego połączona ze zwiedzaniem zamku Drahim.

JANSOWO
www.jansowo.pl

wiek uczestników: 9 – 13 lat
turnus A: 29.06.2014 - 12.07.2014
cena: 2.050 zł (w ratach: 800 zł + 1290 zł)

Rango in the Crazy Wild West

Witajcie w prawdziwym świecie westernu! Na obozie w Jansowie pojawią się przedziwne, kolorowe stworzenia, które wraz z głównym bohaterem – kameleonem Rango, wezmą udział w najprawdziwszym westernie wszech czasów, z pościgami, strzelaniną i prawdziwą pustynią! Na podstawie animowanego filmu w reżyserii Gore Verbinskiego, autora “Piratów z Karaibów”, nakręcicie kilka najśmieszniejszych lub najbardziej niezwykłych epizodów, uprzednio przygotowując barwną charakteryzację aktorów i niezwykłą scenografię. Zadanie, jak zwykle, wykonacie w grupach projektowych. Przy okazji tematu westernowego, przypomnimy sobie i zaśpiewamy wspólnie najbardziej znane ballady amerykańskie, zarówno te z czasów zdobywców Dzikiego Zachodu, jak i współczesne. Prosimy osoby umuzykalnione o przywiezienie swoich instrumentów. Bowiem w Jansowie odbędzie się również festiwal muzyki w stylu country and rock, zupełnie taki jak w samym Nashville. Na tę okazję przydadzą się również kowbojskie kapelusze.
Skorzystacie też z miejscowego, zupełnie współczesnego parku linowego. Na obszarze ośrodka znajdują się boiska do gry w piłkę oraz stół do ping ponga.
W czasie obozu wybierzecie się na wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.


ROKOSOWO
www.rokosowo.pl

wiek uczestników: 8 – 13 lat
turnus B: 14.07. 2014 - 27.07.2014
cena: 2.150 zł (w ratach: 800 zł + 1390 zł)

The Return of the Pink Panther

Zamek w Rokosowie w tym roku stanie się planem filmowym znanej komedii z Różową Panterą w tytule. W sekretnym miejscu, we wnętrzach pałacowych ukryto niezwykle cenny diament o nazwie “Różowa Pantera”. Sprytny gentelman-włamywacz, sir Charles, ma ochotę ukraść ten cenny klejnot, natomiast gapowaty inspektor Clouseau, ma mu w tym przeszkodzić. Na podstawie dwóch filmów, które obejrzycie w czasie obozu, przedstawicie zabawne perypetie obu panów w wymyślonych przez siebie scenkach. Zadaniem każdej z grup projektowych będzie również wykonanie prawdziwej Różowej Pantery. W tym celu będzie można skorzystać z różnych technik plastycznych włącznie z multimedialnymi. Gdy powstanie już symbol naszego obozu, pojawi się natchnienie, aby zinterpretować znany temat muzyczny filmu oraz zaprojektować do niego choreografię w poszczególnych grupach projektowych. Najzabawniejsze wykonanie muzyczne i choreograficzne zostanie nagrodzone, podobnie jak najlepsza Pantera. Na obozie czeka Was jeszcze wiele innych wyzwań i zabaw.
W czasie turnusu spędzicie też weekend w leśniczówce w Brzedni, gdzie wraz z instruktorami przećwiczycie techniki survivalowe. Jeden z dni na obozie zostanie też poświęcony na wycieczkę na basen do Leszna lub wyjazd nad jezioro w Osiecznej, w zależności od pogody.


ZAMEK KSIĄŻ
www.ksiaz.walbrzych.pl/

wiek uczestników: 13 – 17 lat
turnus B:  14.07.2014 - 27.07.2014
cena: 2.250 zł (w ratach: 800 zł + 1490 zł)

Agatha Christie’s Poirot ‘s best clues.

Gdyby Agata Christie dzisiaj żyła, miałaby 113 lat! Jednak jej cenny talent do konstruowania intryg kryminalnych nadal tak samo nas fascynuje. Najsławniejsza autorka światowej powieści kryminalnej kończy swoje zagadki niezwykłymi, wręcz zaskakującymi rozwiązaniami i wpisuje je w jedyny w swoim rodzaju klimat angielskich miasteczek z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia. Główną postacią w powieściach jest niewysoki, ciemnowłosy Belg, bystry detektyw z zakręconym wąsikiem - Hercules Poirot. Jest on pedantyczny i posiada wiele swoistych przyzwyczajeń. Zagadki kryminalne rozwiązuje natomiast genialnie, a na zakończenie śledztwa urządza efektowne przedstawienia z sobą w roli głównej. Mały Belg jest doskonałym obiektem do stworzenia wspaniałej kreacji teatralnej lub filmowej. Najlepsze wcielenia Poirota uwiecznione zostaną na portrecie fotograficznym. W scenerii starego zamku przygotujecie też trzy przedstawienia na podstawie wybranych książek genialnej autorki powieści detektywistycznej, takich jak: „Zabójstwo Rogera Ackroyda” czy „Morderstwo w Orient Expressie”.
Poza pracą twórczą, w czasie obozu będziecie również odbywać ciekawe, piesze wycieczki po pełnym tajemnic Książańskim Parku Krajobrazowym. Między innymi wybierzecie się do ruin starego zamku, a także zwiedzicie z przewodnikiem Zamek w Książu. Pojedziecie też do Świdnicy, gdzie nie ominie Was kąpiel na basenie i zabawa w wodzie!

.

OŚRODEK PRZY PAŁACU SIEMCZYNO
www.palacsiemczyno.pl

wiek uczestników: 9 – 13 lat
turnus C1: 29.07.2014 - 11.08.2014
cena: 2.120 zł (w ratach: 800 zł + 1360 zł)

Sail like a Viking !

Ośrodek w Siemczynie to wyremontowany z rozmachem, rozległy kompleks budynków, gdzie przeszłość łączy się z XXI wiekiem. Siemczyno znajduje się niedaleko Czaplinka, w sercu Drawskiego Parku Krajobrazowego. W tej zielonej krainie lasów i jezior skupicie się na rozwiązaniu sekretów i tajemnic, ukrytych w niezwykłych legendach o najazdach groźnych Wikingów. Wprowadzeniem w cudowny świat celtyckich mitów i podań będzie przepiękny film rysunkowy pt. „Sekret Księgi z Kells”, opowiadający o niezwykłych, magicznych przygodach chłopca o imieniu Brendan oraz mnicha Aidana i jego kota Pangura, ukazanych w zamierzchłych czasach, gdy  powstawały mity  i legendy irlandzkie. Zbudujecie makietę łodzi Wikingów, aby móc zainscenizować bitwę między obrońcami miasta i opactwa w Kells, a strasznymi najeźdźcami. Następnie wszyscy skupicie się na zajęciach twórczych przygotowując krótki epizod teatralny z Wikingami w tle, który każda z grup projektowych przedstawi na prawdziwej scenie. W czasie turnusu przeżyjecie żeglarską przygodę na jeziorze Kaleńsko, pod nadzorem instruktora. Podczas gdy jedna grupa będzie żeglować, następna odbędzie trening aikido lub spróbuje swoich sił na ścianie wspinaczkowej w ośrodku sportowym Stare Kaleńsko. Poza pieszymi wycieczkami na plażę, na obozie czeka Was także wycieczka do zamku Drahim w Drawsku Pomorskim.

 

OŚRODEK PRZY PAŁACU SIEMCZYNO
www.palacsiemczyno.pl

wiek uczestników: 13 – 17 lat
turnus C2: 29.07.2014 - 11.08.2014
cena: 2.120 zł (w ratach: 800 zł + 1360 zł)

“Sherlock“ or the Mystery of the Czaplinek Moors

Sherlock Holmes z GPS-em i John Watson jako autor bloga! Czasy się zmieniają, a bohaterzy powieści kryminalnych pozostają ci sami, tylko dostosowani do nowej rzeczywistości. W tajemniczym Siemczynie, wśród zakamarków pałacu, jak i w rozległym parku, rozegra się intryga kryminalna, którą, z pomocą wiernego przyjaciela Watsona oraz nowoczesnych osiągnięć techniki, rozwiąże sam Sherlock Holmes.  Genialny analityk i jego racjonalny przyjaciel pojawią się w trzech sztukach teatralnych przygotowanych przez każdą z grup projektowych na obozie. Współczesna adaptacja przygód Holmesa wymaga dobrego scenariusza oraz scenografii wykonanych z wykorzystaniem nowoczesnej fotografii i multimediów, do których na obozie będziecie mieć dostęp.  Premiera wszystkich przedstawień odbędzie się na profesjonalnej scenie, która znajduje się w przestronnym siemczyńskim  obiekcie. Na obozie w Siemczynie będziecie śledczymi, analitykami oraz fachowcami od zabezpieczania śladów. Prócz świetnej zabawy w detektywów i fachowców od wykrywania śladów, podejmiecie się zorganizować prawdziwy proces sądowy, z prokuratorem, obrońcą, sędzią i oskarżonym oraz ławą przysięgłych. Zebranie odpowiednich argumentów i odegranie swoich ról to doskonałe ćwiczenie umiejętności językowych. W chwilach wolnych od pracy wybierzecie się na wycieczkę do Drawska Pomorskiego i zwiedzicie zamek Drahim. Pieszo powędrujecie do Czaplinka oraz spędzicie miło czas na plaży, która znajduje się 500 metrów od ośrodka.

Lato 2013

Dlaczego obozy językowe Bell-Poznań?

Szkoła Program-Bell od wielu lat organizuje tematyczne obozy językowe z udziałem lektorów anglojęzycznych (native speakers). W tym roku dla naszych wiernych klientów, którzy uczestniczyli już w obozach Program-Bell, oferujemy zniżkę 50 zł. Natomiast dla rodzeństwa 75 zł na osobę! Zniżki sumują się i dotyczą obozów w Polsce.

Naturalna metoda nauki języka angielskiego przez nawiązanie kontaktu na zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego. Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, które dorównałyby efektywności uczenia naturalnego. Nasi nauczyciele, rodem z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film czy musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie wzbogaci letnie kolonie organizowane przez naszą szkołę i doda im posmaku wielkiego świata.

Wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.

Obozy wyjazdowe Program-Bell odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w pięknej scenerii dzikiej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci. Ponadto wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają dobry standard zakwaterowania. Bowiem są to pokoje z łazienkami, od dwu do czteroosobowych. W ośrodku w Dębogórze mamy też dwa pokoje z łóżkami piętrowymi. Obiekty zawsze otoczone są parkiem, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Każdy ośrodek może pochwalić się bardzo smakowitym jedzeniem, które będzie serwował dla uczestników naszych obozów. Warto dodać, iż w Dębogórze podawane jest jedzenie ekologiczne z własnych upraw. Bardzo dbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników obozów. Każdy nauczyciel, także native speaker, przechodzi specjalne szkolenie pod nadzorem Kuratorium, żeby zdobyć uprawnienia na wychowawców kolonijnych. Tego lata zapraszamy dzieci i młodzież do pięciu ośrodków położonych w malowniczych lokalizacjach. Są to: Ośrodek Jansówka (www.jansowka.pl ) Zamek w Rokosowie (www.rokosowo.pl ), Ośrodek Beniovita w Tleniu (www.beniovita.pl ), Zamek w Książu (www.ksiaz.walbrzych.pl) oraz Dwór w Dębogórze (www.debogora.pl).

Wypoczynek, nauka i zabawa

to cecha charakterystyczna naszych obozów. To wszystko zapewni entuzjastyczna i wykwalifikowana kadra native speakerów. W czasie każdego turnusu młodsi uczestnicy (8-13 lat) będą mieć 33, a starsi (13-17 lat) aż 44 lekcje. Oczywiście to nie koniec kontaktu z angielskim. Naszym celem jest przełamanie bariery językowej, dlatego język angielski będzie towarzyszyć Uczestnikom 24 godziny na dobę zarówno podczas porannych lekcji, jak i popołudniowych zajęć rekreacyjno-sportowych oraz wieczornych warsztatów w tzw. „project groups”. Native speakerzy są lektorami i jednocześnie opiekunami na obozie, a nad całością czuwa polski kierownik, długoletni nauczyciel języka angielskiego.
Obozy Program-Bell są niezwykle kameralne, na każdy turnus wyjeżdża jedynie około 36 dzieci i młodzieży. Uczestnicy podzieleni zostają na 3 grupy zaawansowania językowego, kwalifikacja odbywa się na podstawie testu w pierwszym dniu zajęć. Na zakończenie wszyscy uzyskają dyplom potwierdzający udział w obozie Program-Bell.
Każdy turnus posiada swój niepowtarzalny motyw przewodni, ale są też elementy wspólne: odrobina rywalizacji sportowej, dyskoteki, ogniska, wycieczki, zajęcia plastyczno-muzyczne, konkursy, turnieje. Nuda nie grozi! Wszyscy uczestnicy otrzymają unikatową koszulkę Program-Bell, a na wyróżniających się w różnych kategoriach, np. sportowej rywalizacji, świetnych wyników na zajęciach, czy koleżeńskości, czekają też specjalne nagrody!!!
Kilka ważnych informacji:
- każdy obóz zgłoszony jest w Kuratorium Oświaty,
- wszystkie nasze autokary wyjeżdżają z Dworca PKS w Poznaniu i tam wracają,
- uczestnicy są ubezpieczeni od NNW,
- w czasie turnusu można odwiedzić swoje dziecko w czasie weekendu, w terminie wyznaczonym przez kierownika ,
- rezerwacji miejsca można dokonać osobiście w naszym biurze przy ul. Fredry 1 w Poznaniu, telefonicznie – 61 8519 250 lub mailowo – office@program-bell.edu.pl ,
- płatności można dokonać:
* jednorazowo w ciągu tygodnia od daty zapisu,
* w 2 ratach, I ratę w ciągu tygodnia od daty zapisu, a drugą na 2 tygodnie przez rozpoczęciem turnusu,
- wypełnioną kartę uczestnika (formularz do pobrania na stronie) prosimy o dostarczenie do biura Szkoły najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu,
- zawiadomienie z informacjami o turnusie otrzymają Państwo na 10 dni przed planowanym wyjazdem turnusu.

Turnus A 29.06-12.07.2013

Turnus B 14.07-27.07.2013

Turnus C 29.07-11.08.2013


Zamek w Rokosowie


Zamek w Książu


Cieszyn
Dwór w Dębogórze
Tlen
Tleń
Cieszyn
Jansówka
 
   
JANSÓWKA A
wiek uczestników: 9 - 13 lat
29.06.2013 -12.07.2013
cena: 1990 zł (w ratach: 800 zł + 1230 zł)
(www.jansowka.pl)

LET’S SHARE IN AN ADVENTURE

Jansówka i wielki teren ją otaczający, to miejsce wręcz wymarzone dla osób szukających przygód. Jest tam co robić! Na obszarze ośrodka znajduje się park linowy, labirynt oraz boiska do gry w piłkę. Ośrodek wyposażony jest w specjalny system satelitarny Geocaching, który pomoże zorganizować zabawę młodym poszukiwaczom przygód.
Tego lata Jansówka stanie się malowniczą scenerią widowiska o Robin Hoodzie i jego wesołych kompanach. Każda z obozowych “project groups”, po obejrzeniu filmu o Robin Hoodzie, stworzy epizod zasadzki na dzielnych ludzi lasu. Oczywiście zorganizuje ją szeryf z Nottingham i jego żołnierze, ale to Wy zadecydujecie, kto ma tę walkę wygrać, a historia, którą stworzycie, zostanie rzecz jasna, sfilmowana. Aby uatrakcyjnić Wasze dzieła, wykonacie wiele kaskaderskich ujęć w parku linowym oraz uwiecznicie swoje zmagania w labiryncie bez wyjścia. Nie zapomnijcie też o scenach komicznych z udziałem mnicha Tucka! W czasie przerwy w pracy nad filmem o Robin Hoodzie, autobus zawiezie Was do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, gdzie czeka Was kolejna przygoda, tym razem spotkanie z nietoperzami!

 

ZAMEK W KSIĄŻU A
wiek uczestników: 13 - 17 lat
29.06.2013 -12.07.2013
cena: 2190 zł (w ratach: 800 zł + 1430 zł)
(www.ksiaz.walbrzych.pl)

THE TOLKIEN HEROS SAGA

Tego lata tajemnicza i malownicza sceneria monumentalnego zamku w Książu przeniesie Was w świat mitów i magii. Wśród ruin starego zamku oraz skał, wąwozów i jezior Książańskiego Parku Krajobrazowego, pojawią się fantastyczne stworzenia rodem z powieści Tolkiena: elfy, krasnoludy, hobbity i czarodzieje. Bohaterowie tego świata odznaczają się niezwykłą siłą i odwagą, często poświęcają wolność i życie w walce o swoją ziemię i jej ludność.
Na obozie stworzycie doskonałe stylizacje postaci ze świata Middle Earth J.R.R. Tolkiena. Zamienicie się w Gandalfa, Pippina, Aragorna, Frodo, Arwenę czy Eowinę. Stworzycie widowisko artystyczno-muzyczne, które odda charakterem atmosferę sagi Tolkiena. Przywieźcie więc swoje instrumenty (gitary, flety, trąbki) i stwórzcie nową muzykę, która być może, stanie się podstawą nowego, broadwayowskiego musicalu pt. The Tolkien Saga. Zostańcie mistrzami gatunku fantasy i przedstawcie walkę między dobrem i złem z własną muzyką w tle. A może niektórzy wolą rolę scenografów lub charakteryzatorów w przedstawieniu? Zapraszamy do jedynego w swoim rodzaju teatru w zamku na skale! W czasie pobytu na turnusie odbędziecie bardzo ciekawe wycieczki śladami byłych właścicieli zamku, rodziny Hochbergów, do ruin starego zamku i do jeziorka księżniczki Daisy oraz wyjazdy na basen do Świdnicy połączone ze zwiedzaniem miasta.


DWÓR W DĘBOGÓRZE B
wiek uczestników: 8 - 13 lat
14.07.2013 -27.07.2013           
cena: 2040 zł (w ratach: 800 zł + 1280 zł)
(www.debogora.pl)

THE QUEST OF THE HOLY GRAIL

W stylowym dworku w Dębogórze i w jego malowniczej okolicy wcielicie się w postaci niezwykłych rycerzy legendarnego Króla Artura i udacie się w pełną przygód podróż, której celem będzie znalezienie Świętego Graala. Poza walecznymi rycerzami, jak Sir Percival, Sir Galahad i Sir Lancelot, w poszukiwaniach wezmą udział także przebiegła czarodziejka Morgana Le Fay i piękna królowa Guinevere oraz mądry czarownik Merlin. To oni wskażą Wam drogę do Świętego Graal’a, czyli magicznego kielicha, który według celtyckich podań miał być pełen cudownego jadła. Ukazywał się tylko ludziom dobrym, dlatego droga do niego była pełna wyzwań. Rycerze staczali walkę ze smokami, damy dzielnie ich wspierały, a wiedza magów kierowała ich do zwycięstwa.
Z pomocą nauczycieli, wykonacie piękne średniowieczne zbroje i miecze, a także cudnie tkane suknie dla dam. Swoje przygody nakręcicie w epizodach na taśmę filmową. W chwilach między ekranizacją starodawnej legendy, zajmiecie się zajęciami typowymi dla okresu średniowiecza: będziecie łowić ryby, jeździć wozami ciągniętymi przez konie, strzelać z łuku, tropić zwierzęta w lesie w towarzystwie prawdziwych myśliwych oraz spać na sianie. Specjalną atrakcją obozu będą przejażdżki starym wozem bojowym SKOT oraz wycieczka do Drawieńskiego Parku Narodowego i zwiedzanie zabytkowej elektrowni wodnej.


ZAMEK W ROKOSOWIE B
wiek uczestników: 14 - 17 lat
14.07.2013 -27.07.2013           
cena: 2100 zł (w ratach: 800 zł + 1340 zł)
(www.rokosowo.pl)

ALFRED HITCHCOCK’S WORLD OF SUSPENCE

Jeśli należycie do grona osób kreatywnych o szczególnej wyobraźni, zapraszamy Was do tajemniczego Zamku w Rokosowie na obóz z dreszczykiem. Tematem przewodnim będzie praca genialnego brytyjskiego reżysera, Alfreda Hitchcocka – twórcy filmów z rodzaju “suspense”. Obejrzycie fragmenty klasycznych ekranizacji Hitchcocka i wspólnie przeanalizujecie znane epizody. W ten sposób odkryjecie tajemnice eskalacji napięcia w momentach kulminacyjnych, z których słynął mistrz suspensu. Jak sam mawiał: „Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć.” Po zapoznaniu się z twórczością tego genialnego reżysera, sami zaaranżujecie i przedstawicie wybrane sceny w klimacie “suspense”, pracując wspólnie w “project groups”. Stworzycie w nich mistrzowskie kreacje postaci z lat sześćdziesiątych, a wszystko to w konwencji filmu czarno-białego. Atmosfera zamku potęgować będzie jeszcze napięcie wykreowane na Waszych planach filmowych, ale nie musicie się bać. To tylko film!
W czasie turnusu spędzicie też weekend w leśniczówce w Brzedni, gdzie wraz z instruktorami przećwiczycie techniki survivalowe. Jeden z dni na obozie zostanie też poświęcony na wycieczkę na basen do Leszna lub wyjazd nad jezioro w Osiecznej, w zależności od pogody.

.

TLEŃ C1
wiek uczestników: 9 - 13 lat
29.07.2013 -11.08.2013           
cena: 2090 zł (w ratach: 800 zł + 1330 zł)
(www.beniovita.pl)

MAGIC AND ALCHEMY AT HARRY POTTER’S LABORATORY

W Tleniu tego lata czeka Was niezwykłe przeżycie. Będziecie mieli okazję poznać sekret magii Harry Pottera! Przybędzie do Was utalentowana asystentka alchemików, która na co dzień prowadzi zajęcia z dziećmi i przeprowadza z nimi różne ciekawe doświadczenia chemiczne. Assistant Carolina wprowadzi Was do laboratorium alchemicznego, które w nowoczesnych czasach służy Harremu Potterowi, a wywodzi się z czasów Wielkiego Czarownika Merlina! Poznacie największe sekrety magii i chemii oraz przeprowadzicie wiele ciekawych doświadczeń i testów. Dlatego też prosimy o przywiezienie własnych kitli lub fartuchów. Na miejscu wyposażymy Was w specjalne, magiczne okulary do przeprowadzania eksperymentów. Przy okazji pracy w laboratorium poznacie bardzo dużo angielskich słówek z dziedziny chemii i magii! Wyniki swojej pracy uwiecznicie w krótkich epizodach filmowych, wzorowanych na podstawie powieści o Harrym Potterze.
Pobyt w uroczym Tleniu to oczywiście czas relaksu. Będziecie pływać w jeziorze, uprawiać sporty plażowe i wodne oraz pojedziecie na wycieczkę do Szymbarku, gdzie zwiedzicie dom postawiony „na głowie”!

 

TLEŃ C2
wiek uczestników: 13 - 17 lat
29.07.2013 -11.08.2013           
cena: 2090 zł (w ratach: 800 zł + 1330 zł)
(www.beniovita.pl)

HOW TO BECOME A MILLIONAIRE?
(or the Glamour of the 5th Avenue)

Któż z nas nie marzy o fortunie i niekończących się możliwościach finansowych? Historia pokazuje, że imperia milionerów zostały zbudowane w oparciu o kreatywność i ciężką pracę. Wielu milionerów zaczynało z rewelacyjnym pomysłem i zaledwie paroma groszami w kieszeni.
Obóz w Tleniu jest dla tych, którzy posiadają wiarę zarówno w swoje siły, jak i w swoje pomysły. How to become a millionaire? jest jednocześnie wakacyjnym szkoleniem z przymrużeniem oka, gdzie rozwiniecie swoje biznesowe umiejętności, założycie własną firmę, rozpoczniecie wytwarzanie i sprzedaż Waszych wyrobów. Tematem przewodnim turnusu będzie produkcja kosmetyków. Pod okiem zawodowego chemika nauczycie się sami wytwarzać pachnące mydło, tusz do rzęs, cienie do oczu i kremy. Wszystko to wydarzy się w specjalnie stworzonym laboratorium. Następnie Waszym zadaniem będzie nadać kosmetykom chwytliwe nazwy, stworzyć atrakcyjne opakowania oraz wymyślić dla nich odpowiednią reklamę, poprzedzoną badaniem rynku. Przeprowadzicie wywiady między sobą i na ich podstawie stworzycie reklamę radiową (muzyczną) oraz telewizyjną (video clip). Nie zapomnijcie też o plakatach i billboardach! Pracować będziecie w grupach, a efekty Waszej pracy zostaną ocenione przez lokalnych biznesmenów, chwilowo zatrudnionych na obozie w charakterze nauczycieli. W czasie turnusu odbędziecie ciekawą wycieczkę do Szymbarku, gdzie zwiedzicie dom postawiony „na głowie” oraz wiele spacerów nad jezioro.

Lato 2012

Dlaczego obozy językowe Bell-Poznań?

Karta uczestnika obozu

Szkoła Program-Bell od wielu lat organizuje tematyczne obozy językowe z udziałem lektorów anglojęzycznych (native speakers). Naturalna metoda nauki języka angielskiego przez nawiązanie kontaktu w zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego. Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, która dorównałaby efektywności uczenia naturalnego. Nasi nauczyciele, rodem z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film albo musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie wzbogaci letnie kolonie organizowane przez naszą szkołę i doda im posmaku wielkiego świata.

Wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.

Obozy wyjazdowe Program-Bell odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w pięknej scenerii dzikiej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci. Ponadto wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają dobry standard zakwaterowania. Są to pokoje z łazienkami od dwu do pięcioosobowych. Obiekty zawsze otoczone są parkiem, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Bardzo dbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników obozów. Każdy nauczyciel, także native speaker, przechodzi specjalne szkolenie pod nadzorem Kuratorium, żeby zdobyć uprawnienia na wychowawców kolonijnych.
Tego lata zapraszamy dzieci i młodzież do pięciu ośrodków położonych w malowniczych lokalizacjach. Są to: Ośrodek Jansówka (www.jansowka.pl )  Zamek w Rokosowie    (www.rokosowo.pl ), Ośrodek Beniovita w Tleniu (www.beniovita.pl ),Zamek w Książu (www.ksiaz.walbrzych.pl) oraz Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita  w Lądku Zdroju (www.geovita.pl).

Szkoła Języków Obcych
PROGRAM-Bell
ul. Fredry 1, 1p
61-701 Poznań


Zamek w Rokosowie


Zamku w Książu


Cieszyn
Lądek Zdrój
Tlen
Tleń
Cieszyn
Jansówka
 
   
Jansówka A (miejscowość Kuślin) (10-14 lat)
30.06.2012 -12.07.2012
Cena: 1.870,- ( w ratach: 800,- + 1.110,-)
(www.jansowka.pl)

LOST IN ADVENTURE

Zapraszamy Was na obóz sprawnościowy, na którym dostaniecie się w prawdziwy wir przygód! W czasie jego trwania będziecie raz komandosami, raz poszukiwaczami skarbów, a czasem nawet rycerzami z prawdziwego zdarzenia! Jako komandosi będziecie zdobywać wiszący obóz ulokowany wśród pochylni, przewieszek i mostów linowych. Jako łowcy skarbów będziecie szukać ukrytych kosztowności. Wykorzystacie do tego swoje talenty tropicieli, którzy podążając za znakami muszą rozwiązywać różne zadania, oczywiście po angielsku. To jeden sposób na odnalezienie ukrytych skarbów, drugi to wykorzystanie nawigacji satelitarnej w zabawie terenowej, jaką jest Geocaching. Dosłowne tłumaczenie tej nazwy to: geo- ziemia, cache- kryjówka. Zatem podzieleni na grupy będziecie odnajdywać kryjówki rozrzucone na wielohektarowym terenie obiektu w Jansówce, a jedyną pomocą w rozwiązaniu zagadki i odszukaniu tajemniczej skrytki będzie podana długość i szerokość geograficzna, odbiornik GPS oraz mapa. Poszukiwania te pozwolą nabyć Wam umiejętności poruszania się na obszarze leśnym, doskonale się przy tym bawiąc.
Na obozie będziecie również kluczyć w podziemnym labiryncie i wcielicie się w rycerzy Okrągłego Stołu. Wspólnie z wychowawcami stworzycie scenografie do kilku epizodów ze sławnych opowieści i odegracie je na świeżym powietrzu. Ponadto w czasie trwania obozu wybierzecie się na wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, gdzie z przewodnikiem zwiedzicie stare bunkry oraz rezerwat nietoperzy.

 

Rokosowo A ( 9-13 lat)
30.06.2012- 12.07.2012
Cena:1.950,- (w ratach: 800,- + 1.190,-)
(www.rokosowo.pl)

THE MAGIC WORLD OF MIME AND DANCE

Zapraszamy Was do tajemnego świata mimów i muzyki. Razem z anglojęzycznymi wychowawcami na jakiś czas przeobrazicie się w prawdziwych mimów o białych twarzach i w czarnych kostiumach. Będziecie mieć niebywałą okazję by wcielić się w przedmioty Was otaczające, czy to w igłę, czy w nitkę, czy też zostać wesołym arlekinem. Poznacie techniki, które pozwolą Wam rozśmieszać widzów ze sceny i wyrażać uczucia przy pomocy gestów, a znakomici instruktorzy i odpowiednio dobrana muzyka pogłębią Waszą wrażliwość i porwą w świat wyobraźni i ruchu.
Na obozie przedstawicie ciekawe inscenizacje pantomimy, których autorami będziecie Wy sami wespół z Waszymi obcojęzycznymi opiekunami. Niech zadziała Wasza wyobraźnia! Co istotne, będziecie mieli okazję oczarować mieszkańców Leszna swoją inscenizacją pantomimy. Zabierzemy Was na piękny rynek leszczyński i tam zadziwimy wszystkich przechodniów naszym mimowym happeningiem.
Tradycyjnie również jeden z weekendów w trakcie trwania obozu spędzicie w leśniczówce Brzednia, gdzie atrakcyjne ćwiczenia typu survival przeprowadzą z Wami profesjonalni instruktorzy. Przecież po codziennych zajęciach językowych przyda Wam się sporo ruchu!


Zamek w Książu A (13-17 lat)
30.06.2012-13.07.2012
Cena: 2.070,- (w ratach: 800,- + 1.310,-)
(www.ksiaz.walbrzych.pl)

THE CASTLE OF HORRORS

Zapraszamy Was do spędzenia dwóch tygodni niesamowitych przygód z dreszczykiem w cieniu starego zamczyska w Książu, w województwie dolnośląskim. Kompleks zamkowy to, oprócz samego zamku, którego zwiedzanie dla Was zaplanowaliśmy, także przepiękne ogrody, słynna palmiarnia, Stary Książ oraz podzamcze, gdzie zamieszkacie. Zamek Książ jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce i był kiedyś własnością księżnej Marii Teresy Oliwii Hochberg von Pless. Wiąże się nią kilka strasznych opowieści. Trzymają one słuchacza w napięciu, jak u mistrzów opowieści tego gatunku- Edgara Allana Poe, Arthura Conana Doyle i innych. Nie wiecie kim są? Nie obawiajcie się, na obozie poznacie kilka opowiadań tych autorów i odbicie, jakie znalazły one w filmografii amerykańskiej. Za inspirację posłużą między innymi: „The Fall of the House of Usher” wg Allana E.Poe, „The Canterville Ghost” wg Oscara Wilde`a oraz “The Hound of the Baskervilles” wg Arthura C. Doyle. Na ich podstawie stworzycie własne etiudy teatralne w scenerii zamku i otaczającego go parku. Wykorzystacie w nich też i inne postaci ze znanych filmów i opowieści utrzymanych w klimacie grozy. Dodatkowym dreszczykiem emocji będzie charakteryzacja, do której zapewnimy Wam materiały i przybory!
W samym zamku weźmiecie udział w imprezie "Noc z duchami", którą
przeprowadzą zawodowi aktorzy. Szczyptę dreszczyku dostarczy również zwiedzanie starych podziemnych sztolni we Włodarzu, gdzie w czasie II Wojny Światowej planowane było założenie podziemnego miasteczka. Przepłyniecie tę trasę łódkami, a potem będziecie mogli zjechać na linie Tyrolka oraz przejechać się quadem.


Geovita Lądek Zdrój B (13-17 lat)
14.07.2012-27.07.2012
Cena: 2.210,- (w ratach: 800,- + 1.450,-)
(www.geovita.pl/obiekt/Ladek_Zdroj.5.html)

What’s in the News?

Na obóz dziennikarski w Lądku Zdroju zapraszamy wszystkich amatorów najnowszych wiadomości, zarówno z całego świata, jak i tych z najbliższego podwórka. Będziecie mieć okazję poprawić swoją umiejętność pisania w języku angielskim z wykorzystaniem różnych stylów pisarskich, w tym reportażu i wywiadu.
W Lądku zostaniecie podzieleni na grupy (project groups), w których tworzyć będziecie poszczególne części audycji pt. „Lądek News”. Przedstawicie w nich wydarzenia w formie filmowej i muzycznej o tym, co się dzieje na świecie, w Polsce i oczywiście na obozie… Wcielicie się w dziennikarzy oraz aktorów, którzy poprowadzą wybrany program oraz odegrają wybrane wątki, z areny międzynarodowej i lokalnej. Być może zdecydujecie się na ukazanie rzeczywistości w krzywym zwierciadle? Wasz wysiłek, jaki włożycie w stworzenie nagrania, zostanie sfilmowany, a następnie będziecie mogli podziwiać swój kunszt dziennikarki i aktorski na ekranie. Odbiciem wydarzeń telewizyjnych będzie też gazetka pt. „The Sudety News”, w której opiszecie w poszczególnych artykułach interesujące wydarzenia z ostatniego tygodnia. Naturalnie znajdzie się w niej również miejsce na kronikę towarzyską i plotki. Tę ostatnią zilustrujecie odpowiednimi zdjęciami.
Dodatkowych wrażeń i materiałów do programu dostarczy Wam wycieczka do Pragi Czeskiej i spacery po przepięknej okolicy.

.

Zamek w Książu B (9-13 lat)
14.07.2012-27.07.2012
Cena: 2.070,- (w ratach: 800,- + 1.310,-)
(www.ksiaz.walbrzych.pl)

The Summer of Gothic fairytales

Na obóz w Książu zapraszamy amatorów strasznej scenerii i przygód z dreszczykiem. Kompleks zamkowy to, oprócz samego zamku, którego zwiedzanie dla Was zaplanowaliśmy, także przepiękne ogrody, słynna palmiarnia, Stary Książ oraz podzamcze, gdzie zamieszkacie. W czasie obozu obejrzycie w naszym kinie letnim dwa znane i lubiane przez młodszych odbiorców filmy: “A Series of Unfortunate Events” autorstwa Lemony Snicket oraz “Edward Scissorhands” – romantycznej i pełnej emocji postaci stworzonej przez Stana Winstona. Filmy te będą inspiracją do stworzenia przez Was postaci rodem z gotyckich baśni, strasznych i romantycznych zarazem. Proponujemy, abyście napisali własny scenariusz takiej baśni, oczywiście w języku angielskim, której akcja rozegra się w zamku i w otaczającym go parku. Na ich podstawie nakręcimy filmy i obejrzymy je wspólnie na wielkim ekranie w parku zamkowym.
W trakcie obozu udacie się na wycieczkę do przepięknej Palmiarni oraz na ciekawe wycieczki po okolicy, gdzie zobaczycie ruiny zamku w Starym Książu w ramach Książańskiego Parku Narodowego.

 

Tleń C1 (9-13 lat)
29.07.2012-11.08.2012
Cena: 1.950,- (w ratach: 800,- + 1.190,-)
(www.beniovita.pl)

Enchanted Faces or the Art of Photography

Na obozie w Tleniu zostaniecie wprowadzeni w świat fotografii i filmu niemego. Dowiecie się, jaka jest historia powstania pierwszych zdjęć i filmów tego gatunku. W naszym leśnym kinie letnim obejrzycie fragmenty głośnych ekranizacji z początku wieku z udziałem Charlie Chaplina, Flipa i Flapa oraz Harolda Lloyda. Następnie wybierzecie najśmieszniejsze i najciekawsze sceny z ich udziałem. A pod nadzorem swoich anglojęzycznych nauczycieli, przygotujecie własne do nich scenariusze. Na koniec, po przeprowadzeniu starannej charakteryzacji, będziecie gotowi do pozowania do zdjęć stylizowanych! Wtedy właśnie odkryjemy przed wami rąbek tajemnicy sztuki fotograficznej, zarówno od strony technicznej, jak i artystycznej.
Wszystkie te tajniki poznacie na warsztatach fotograficznych w Tleniu, które przeprowadzi z Wami tegoroczna absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Pani Magda Przybyłowska. W trakcie tego kursu wykonacie własne aparaty fotograficzne, przy pomocy, których zrobicie zdjęcia, a także je sami wywołacie! Rodziców zapraszamy na końcową wystawę prac!
Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będzie wycieczka na Kaszuby, do pełnego atrakcji Szymborka, gdzie czekać będzie na Was wiele dziwów i atrakcji.

 

Tleń C2 (13-17 lat)
29.07.2012-11.08.2012
Cena: 1.950,- (w ratach: 800,- + 1.190,-)
(www.beniovita.pl)

 

A Mirror Image of American Mafia

Na obozie w Tleniu czeka Was wiele mrożących krew w żyłach gangsterskich przygód. Wnikniecie, bowiem w świat Mafii i staniecie się członkami „Rodziny”! Obóz rozpocznie pokaz dwóch filmów wybitnych reżyserów amerykańskich, dzięki którym będziecie w stanie poczuć atmosferę tego kryminalnego świata. Usiądziecie wśród szumu drzew i zapachu traw - w naszym kinie plenerowym. Będziecie wtedy mogli w pełni oddać się nastrojowi tych filmów. Kino w takim otoczeniu przysporzy dreszczyku emocji i na pewno świetnie zmotywuje Was do wykonania doskonałych stylizacji bohaterów rodem z Nowego Jorku lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Każdy z was wybierze ulubiony kadr kina mafijnego i stworzy jego kopie, która następnie zostanie sfotografowana. Pod opieką Pani Magdy z poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego nauczycie się wykonywania zdjęć portretowych, sztuki kompozycji, użycia właściwego oświetlenia, sztuki stylizacji, a także przygotowania zdjęcia do fotografii prasowej. Następnie w oparciu o obejrzane filmy, napiszecie scenariusze do krótkich przedstawień, w których będziecie mogli odegrać role przez siebie wybranych bohaterów. Wasi anglojęzyczni opiekunowie będą służyli pomocą w pisaniu i tworzeniu tych dzieł.
W czasie obozu cała nasza “Rodzina” wybierze się na wycieczkę na Kaszuby, do pełnego atrakcji Szymborka, gdzie czekać będzie na Was wiele dziwów i atrakcji..

Lato 2011

Galerie Obozów Lato 2011

Dlaczego obozy językowe Bell-Poznań?

Szkoła Program-Bell od wielu lat organizuje tematyczne obozy językowe z udziałem lektorów anglojęzycznych (native speakers). Naturalna metoda nauczania języka przez nawiązanie kontaktu w zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego. Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, która dorównałaby efektywności uczenia naturalnego. Nasi nauczyciele, rodem z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film albo musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie wzbogaci obozy organizowane przez naszą szkołę i doda im posmaku wielkiego świata.

Wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.

Obozy Program-Bell odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w pięknej scenerii dzikiej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci. Ponadto wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają dobry standard zakwaterowania. Są to pokoje z łazienkami od dwu do pięcioosobowych (Łężeczki). Obiekty zawsze otoczone są parkiem, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Bardzo dbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników obozów. Każdy nauczyciel, także native speaker, przechodzi specjalne szkolenie pod nadzorem Kuratorium, żeby zdobyć uprawnienia na wychowawców kolonijnych.
Tego lata zapraszamy dzieci i młodzież do czterech ośrodków położonych w malowniczych lokalizacjach. Są to: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łężeczkach (www.lezeczki.pl),  Zamek
w Rokosowie (www.rokosowo.pl), Ośrodek Beniovita w Tleniu (www.beniovita.pl) oraz Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita  w Lądku Zdroju (www.geovita.pl).

Szkoła Języków Obcych
PROGRAM-Bell
ul. Fredry 1, 1p
61-701 Poznań


Zamek w Rokosowie

Cieszyn
Łężeczki


Cieszyn
Lądek Zdrój
Tlen
Tleń
   
Dzieci ( 9-13 lat )

Ośrodek Posnania w Łężeczkach

Turnus A: od 27.06.2011 do 10.07.2011

Cena: 1950,- (w ratach : 700 + 1290)

The Great Hip Hop Festival and Sports

W Łężeczkach gruchnęła wieść, że w lipcu tego roku, w tej pięknej miejscowości, położonej na Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim odbędzie się Festiwal muzyki hip hop oraz pop, z udziałem samego Justina Biebera! Artysta nie jest jednak do końca przekonany, czy powinien wystąpić właśnie w Łężeczkach, o których nigdy wcześniej nic nie słyszał. 
Waszym zadaniem będzie stworzenie video clipów, które zareklamują urok i wygody Waszego ośrodka, a także udowodnią, że jesteście najwspanialszymi fanami Justina i jego muzyki na świecie!
Każda grupa stworzy video clip reklamujący zarówno ośrodek znajdujący się w pięknej okolicy, jak i Wasze umiejętności taneczne. Gdy Justin zobaczy jak świetnie umiecie się bawić, być może pozbędzie się swoich wątpliwości i weźmie udział w Festiwalu!
W programie obozu znajdzie się także wiele gier zespołowych, quizów, wyścigów oraz sporo okazji do uprawiania sportu na rozległych terenach ośrodka. W czasie obozu odbędziecie bardzo ciekawą wycieczkę do pobliskiego skansenu, gdzie przyjrzycie się rzemiosłu ludowemu i nauczycie się wyplatać koszyki z wikliny.
Nie zapomnijcie umieścić tej informacji w filmie prezentującym uroki Łężeczek i Pojezierza Sierakowskiego, który ma przekonać Justina do przyjazdu do Łężeczek!

 

Dzieci (10 - 14 lat)

Rokosowo

Turnus A: od 28.06.2011 do 11.07.2011

Cena: 1970,- (w ratach : 700 + 1310)

Kung-Fu Panda saves Rokosowo from Destruction

W Rokosowie przeżyjemy niejedną, śmieszną przygodę przy okazji tworzenia epizodów do filmu „Kung Fu Panda“.
Po, bohater filmu, mieszkaniec zamku w Rokosowie, dowiedział się właśnie, że został wybrany do ocalenia zamku i jego mieszkańców od zagłady. Niestety, nie należy on do najsilniejszych i najlepiej zorganizowanych misiów, dlatego marzy i śni o osiągnięciu mistrzostwa w sztuce walk wschodnich. Potrzeba jednak wiele ćwiczeń i samozaparcia, aby  Misia Pandę zamienić w wojownika walk Wschodu. Wobec niebezpieczeństw, które stwarzają wrogowie Po: Tygrysica, Małpa, Żmija, Żuraw i Lampart, w Po wstępuje nowa siła. Dzięki zaczarowanemu tańcowi hip hop, zyskuje specjalną moc, która pomaga mu walczyć i zmierzyć się z przeciwnikiem.
W czasie obozu, w przerwach pomiędzy przygotowaniem epizodów filmowych, będziemy także uczyć się i ćwiczyć techniki walk wschodu, które przez trzy dni poprowadzi dla Was przedstawiciel poznańskiego klubu taekwondo. Będziemy również grać w piłkę i inne gry sportowe oraz przeprowadzimy konkurs na najlepszego tancerza hip hop. Ten to bowiem taniec ma spełnić kluczową rolę w przemianie Po w silnego bohatera! Zgodnie z tradycją, spędzicie jeden weekend na obozie przetrwania w Brzedni, w pięknym ośrodku nad jeziorem, gdzie wykwalifikowani instruktorzy przeprowadzą z Wami krótki kurs technik z rodzaju „survival”. Czeka Was dużo ruchu I dużo śmiechu!

 

Dzieci ( 9-13 lat )

Beniovita w Tleniu

Turnus B1: od 12.07.2011 do 25.07.2011

Cena: 1880,- (w ratach : 700 + 1220)

Pirates of the Caribbean

Tajemnicze jezioro w Tleniu stanowi doskonałą scenerię do nakręcenia filmu o przygodach piratów z Karaibów. Sprzęt pływający z pobliskiej stanicy wodnej zamieni się w groźnie wyglądające statki pirackie, którymi będzie dowodził nieustraszony Johnny Depp. Któż nie chciałby zagrać tej roli! W filmie również pojawi się piękna Elizabeth i historia romantycznej i obfitującej w przygody miłości Jack‘a. W Tleniu te i wiele innych ról zagracie w plenerze, nad jeziorem i na plaży oraz w salach ośrodka, które przekształcą się w pirackie kajuty. W pobliskim lesie zbudujecie też jaskinię piracką, w której ulokujecie wielki skarb. Każda z trzech grup uczestniczących w obozie, ułoży przygodowy scenariusz do swojego filmu o piratach z Karaibów. Zobaczymy, który z nich będzie najciekawszy. W przerwach między kręceniem zdjęć do filmu, będziecie się świetnie bawić w Wasze ulubione zabawy, takie jak “Capture the flag“, „ Scavenger’s hunt“, wyścigi i quizy. Odbędą się też zawody sportowe, a wśród nich królować będzie piłka nożna, baseball i koszykówka. Pewnego dnia w czasie pobytu na obozie, wszyscy piraci wybiorą się do Malborka, aby zwiedzić zamek krzyżacki.

Młodzież (13 – 17 lat)

Beniovita w Tleniu

Turnus B2: od 12.07.2011 do 25.07.2011

Cena: 1880,- (w ratach : 700 + 1220)

Are you ready to step up?

W ośrodku Beniovita, w otoczeniu lasów i jezior Pojezierza Drawskiego, w sali przeznaczonej do treningów tanecznych, będziecie mieli okazję odegrać swoją wersję filmu „Step up“. Fabuła filmu i miejsca akcji zostaną dostosowane do uwarunkowań Waszego obozu. Podzielimy Was na trzy grupy, które poprosimy by napisały swój scenariusz i choreografię do znanego Wam filmu.
Pod koniec obozu, gdy wszystkie filmy będą gotowe, na specjalnie stworzonej Gali, obejrzymy trzy doskonałe musicale i nagrodzimy najlepszy z nich, czyli jednej z grup wręczymy Bell Award. Może nasi zdolni reżyserzy, aktorzy i choreografowie będą mogli tak właśnie rozpocząć swoją przyszłą karierę?
Niezależnie od zajęć filmowych i zdobywania zaszczytów, na obozie czeka Was mnóstwo zajęć sportowych, wyścigów, quizów oraz konkursów. Zachęcamy także wszystkie muzykujące osoby do przywiezienia swoich instrumentów. Na pewno się nam przydadzą na miejscu.
Dodatkową atrakcją obozu będzie jednodniowy spływ kajakowy po malowniczych rzeczkach i jeziorach Pojezierza Drawskiego.

Dzieci (9-13 lat)

Ośrodek Posnania w Łężeczkach

Turnus C: od 27.07.2011 do 9.08.2011.

Cena: 1970,- (w ratach : 700 + 1310)

Muppets go to Łężeczki!

Wygodny, pięknie położony ośrodek sportowy w Łężeczkach, w lipcu tego roku będzie gościł sławne Mappety! Żaba Kermit, Świnka Piggy, Miss Fozzy, Szczurek Rizzo oraz Bert and Ernie postanowili spędzić swoje wakacje w Polsce. Celem ich przyjazdu jest oczywiście osiągnięcie popularności wśród polskich dzieci i ich rodziców. Mapety urządzą wielkie przedstawienie, w czasie którego każdy z naszych przyjaciół będzie starał się wypaść jak najlepiej i skutecznie przyćmić swoich konkurentów, aby stać się najsławniejszym w naszym kraju. Każda z grup na obozie urządzi swoje mappetowe przedstawienie i wcieli się w rolę któregoś z naszych wspaniałych znajomych z Muppet Show. W każdym przedstawieniu, wyłonimy najśmieszniej zagrane role. Zobaczymy, która z grup uzyska przewagę.
Mapety wezmą również udział w zawodach sportowych. Na obozie będziecie dużo pływać (również na basenie krytym w razie niepogody) i grać w gry zespołowe. Weźmiecie udział w zabawach i quizach, a także stworzycie najlepszą na świecie reklamę Muppet Show!
Na warsztatach plastycznych nauczycie się jak własnoręcznie stworzyć postaci, które znacie z programów telewizyjnych. W czasie trwania obozu weźmiecie udział w ciekawej wycieczce do skansenu, gdzie przyjrzycie się rzemiosłu ludowemu i nauczycie się wyplatać koszyki z wikliny.

 

Młodzież (13 – 17 lat)

Geovita w Lądku Zdroju

Turnus C: od 27.07.2011 do 9.08.2011

Cena: 2150,- (w ratach : 700 + 1490)

Only James Bond Can Help!

Przepiękny ośrodek wakacyjny Geovita, położony w dolinie niedaleko Lądka Zdroju, zostaje pewnego dnia zaatakowany przez przemytników z sąsiedniego państwa. Są oni przekonani, że mieszkańcy ośrodka posiadają skład zakazanych towarów, które są tam przechowywane od 20 lat.  Na szczęście wśród kuracjuszy znalazł się nieoceniony James Bond! Dzięki jego wyjątkowemu sprytowi i odwadze uda się wyjść z trudnej sytuacji! W oparciu o realia filmów z Jamesem Bondem stworzycie swoje wersje opowieści, które mogą być parodią tych filmów, albo ich wiernym odzwierciedleniem. Na pewno każda z Waszych prac będzie małym dziełem sztuki.
W trakcie obozu, poza tematem Bonda, gwarantujemy dużo zajęć sportowych, wycieczek po górach, kąpieli na kąpielisku, konkursów i quizów oraz innych interaktywnych projektów.
Dolina Gór Złotych, w której leży ośrodek przekształci się też, za sprawą, Freda, artysty z Minnesoty, w plener malarski, w którym wezmą udział uczestnicy o zainteresowaniach artystycznych.   Dodatkową atrakcją pobytu na obozie, będzie całodniowa wycieczka do Pragi.
Jeśli zabierzecie Bonda ze sobą, na zwiedzanie tego pięknego miasta, z pewnością poczujecie się bezpieczniejsi.

Karta uczestnika obozu

Szkoła Języków Obcych
PROGRAM-Bell
ul. Fredry 1, 1p
61-701 Poznań

Lato 2010

Galerie:

Lato 2009

Twoje wakacje z Program-Bell

I znowu zbliża się lato, długie, ciepłe dni, w które mając niewiele obowiązków, leniuchujemy aż do znudzenia. W czasie wakacji możemy się jednak rownież świetnie bawić, ucząc nowych umiejętności i stawiając czoła nowym wyzwaniom.

Zapraszamy Was po raz kolejny do wzięcia udziału w obozach Program-Bell, na których Waszymi opiekunami, nauczycielami i trenerami będą rodowici Anglicy, Amerykanie, posiadający odpowiednie kwalifikacje do nauczania Was języka angielskiego i nie tylko. Przedpołudnia wypełnią Wam lekcje, na których podczas trwania obozu będziecie mieli okazję poznać styl nauczania wszystkich nauczycieli. Popołudniami przeprowadzimy ciekawy program tematyczny, w czasie którego nauczyciele zaprezentują Wam swoje dodatkowe umiejętności, przeprowadzając z Wami zajęcia muzyczno-taneczne, treningi sportowe, lekcje gotowania, inscenizacje i zajęcia teatralne oraz ciekawe fakultety z historii świata, a także naukę umiejetności przetrwania. Na obozach proponujemy Wam program "Learning by Doing", dzięki któremu wielu rzeczy nauczycie się w sposób naturalny, prawie nie wkładając w to wysiłku.
Po raz szesnasty prezentujemy Wam sześć wspaniałych, słonecznych i kolorowych przygód językowych, na których nauczycie się o wiele więcej niż tylko rozmawiać po angielsku. Obozy Program-Bell to letnia szkoła zdobywania wielu praktycznych umiejętności. Don't waste your summer, join the camps !

Wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.

Tego lata zapraszamy Was do czterech atrakcyjnych ośrodków, w których odbędą się obozy Program-Bell 2009. Anglojęzyczni nauczyciele będą z Wami zgłębiać wakacyjne tajemnice, trenować football amerykański, grać, śpiewać, biegać, pływać, kręcić filmy i reżyserować przedstawienia i inscenizacje! Wybierzcie więc Wasze wakacje sposród czterech ośrodków oraz kilku ciekawych tematów. Zapraszamy Was do efektownego pałacu w miejscowości Cieszyno, pięknie położonego nad jeziorem Siecino (http://www.okwlegnica.afr.pl/index.htm) oraz do ośrodka Beniovita w Tleniu (www.geovita.pl), obydwu położonych w województwie drawsko-pomorskim.

W Wielkopolsce  zapraszamy Was  do zamku w Rokosowie (www.rokosowo.pl) oraz  do  Dworu w Lądzie nad rzeką Wartą (http://zpkww.poznan.bip-i.pl/public/?id=39588).

Wszystkie ośrodki oferują pokoje dwu, trzy i czteroosobowe z łazienkami.

Have fun at Program-Bell camps 2009!Dzieci ( 10-14 lat)

Rokosowo

A Silk Road Journey

W Rokosowie przeżyjemy wspaniałą przygodę podróżując w czasie i przenosząc się na przestrzeni wieków do wielu krajów i na wiele kontynentów. Będziemy przemieszczać się po całej Azji szlakiem jedwabnym przecinając Imperium Otomańskie, zmierzając dalej do Indii, Tybetu i Chin. Po drodze czeka Was wiele zadań, które będziecie musieli wykonać, żeby ruszyć dalej. Wśród przygód znajdzie się zaklinanie niebezpiecznej kobry w Indiach, poszukiwanie rajskiego ogrodu w Turcji i spotkanie z Wielkim Khanem w Indiach. W czasie wielkiej, historycznej podróży będziemy także grać w piłkę i inne gry sportowe, w tym football amerykański w wersji "touch".

Dzieci (9-13 lat)

Pałac w Cieszynie (koło Złocieńca)

The Secret Island Project

Zapraszamy Was do ślicznego pałacyku w Cieszynie Drawskim koło Złocieńca, położonego nad przepięknym jeziorem Siecino. Przy jeziorze znajduje się piaszczysta plaża, z której łodziami przeprawimy się na tajemniczą wyspę. Wcielimy się tam w różne ciekawe postacie i przeprowadzimy zabawne inscenizacje na tematy zaproponowane przez anglojęzycznych nauczycieli. Dookoła będzie rozbrzmiewać muzyka, wiele piosenek ułożycie sami do dzwięków gitary Jennifer i Kevina. Nad jeziorem staniecie się, na przemian, piratami z Karaibów, poszukiwaczami skarbów oraz Indianami. W czasie trwania obozu weźmiecie też udział w wielu konkursach i zabawach.

Dzieci ( 9-13 )

Dwór w Lądzie

The Secret of Highschool Musical and Sports

W Lądzie tego lata, we dworze położonym w dorzeczu rzeki Warty, przeżyjecie przygodę sportową i muzyczną. Katherine i Sam przeprowadzą z Wami zajęcia taneczno-muzyczne, przygotowujące do wystawienia Waszego ulubionego musicalu Highschool Musical. Czas już poznać tajemnicę, która się za nim kryje. W parku otaczającym dwór, weźmiecie udział w wielu atrakcyjnych grach. Niejedne z nich przyprawią Was o dreszczyk emocji. W czasie obozu czeka Was też przygoda na katamaranie, którym spłyniecie rzeką Wartą pod okiem wykwalifikowanych panów przewodników i ratowników. Z fanami footballu amerykańskiego James przeprowadzi treningi na pobliskim boisku.

Dzieci ( 9-13 )

Tleń

Run and hop until you drop !

Witajcie na obozie sportowym! Ogromna zielona przestrzeń, którą jest otoczony ośrodek w Tleniu to idealne miejsce do gry w piłkę, zabaw zespołowych, przejażdżek należącym do ośrodka meleksem, a także sportów wodnych w pobliskim jeziorze. James ze zwolennikami footballu amerykańskiego poprowadzi regularne treningi tej gry w wersji "touch ball". Czekają na Was w Tleniu nie tylko przeżycia sportowe, ale także praca nad przedstawieniem o wampirach grasujących w pobliskich lasach. Wiele zabaw odkryje przed Wami tajniki natury. Poznacie też słownictwo związane z przyrodą i jej ochroną. A wszystkie gry to zabawa na punkty! Zobaczymy, która drużyna zdobędzie ich najwięcej! Nie ominą Was tam przeżycia artystyczne. Dodatkowym punktem programu będzie wycieczka do zamku krzyżackiego w Malborku!

Młodzież ( 13 - 17 lat)

Rokosowo

A Knight's Tale

W zamku w Rokosowie stworzycie jeszcze jedną opowieść - film o średniowiecznym rycerzu. Tym razem z cyklu: "from rags to riches". Opowieść zostanie wzbogacona dobrą muzyką w tle. W opowieściach przez siebie stworzonych możecie wykorzystać muzykę rockową, tak jak uczynili to twórcy filmu "A Knight's Tale", lub możecie dokonać innego wyboru. Nad zajęciami filmowymi będą czuwali Jennifer i Kevin. Obydwoje grający na gitarach lektorzy dopilnują odpowiedniej oprawy muzycznej przedstawień. Tradycyjnie, jeden weekend spędzicie w Brzedni "walcząc o przeżycie" w trudnych warunkach, jednak pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Młodzież ( 13 - 17 lat )

Tleń

 The Great Tlen Sports Adventure

Do ośrodka w Tleniu zapraszamy wszystkich amatorów sportu i przygody. W miejscu położonym wśród lasów, pomiędzy rozlewiskiem rzeki Wdy i Prusiny, na dużych zielonych boiskach przeprowadzimy treningi sportowe, a na pobliskich jeziorach będziemy uprawiać sporty wodne. Nauczymy się reguł footballu amerykańskiego, popłyniemy kajakami na całodzienny spływ a swoje myśli zatopimy w otaczającej nas przyrodzie. Jennifer i Kevin nieraz zagrają na gitarze przy ognisku. Ponadto w grupach będziemy współpracować nad inscenizacjami piosenek i klipów. W przestronnej stołówce przeprowadzimy natomiast lekcje gotowania dla amatorów sztuki kulinarnej. Obiecujemy, że słownictwo, które poznacie przebywając z zagranicznymi lektorami będzie naprawdę różnorodne!

Szkoła Języków Obcych
PROGRAM-Bell
ul. Fredry 1, 1p
61-701 Poznań

Lato 2008

Dzieci ( 10-14 lat)

Rokosowo

Welcome to the American Wild West !

W Rokosowie czeka na was w tym roku wielka amerykańska przygoda! Cofniecie się w czasie do początków państwa amerykańskiego, kiedy dzielni kowboje i poszukiwacze złota zasiedlali wielki kontynent idąc na zachód. Po drodze czyhały na nich różne niebezpieczeństwa: potyczki z Indianami, bandyci napadający na karawany podróżnych oraz dzikie, nieznane zwierzęta. Westerny, które oglądacie w telewizji to obrazy z tamtych czasów. Zapraszamy do środka westernu! Fabułę stworzycie sami na podstawie prawdziwych opowieści o Buffalo Bill, Billy the Kid i wielu innych, które opowiedzą wam wasi amerykańscy nauczyciele. Poznacie amerykański zachód, jego muzykę i zwyczaje, porównacie historię ze współczesnością. Tak powstawała Ameryka

Dzieci (8-13 lat)

Chalin

 Why don't Kiwi birds fly ?

Wiadomość z ostatniej chwili !

Obóz w Chaline odpowie Wam nie tylko na to pytanie, ale także na wszystkie pytania dotyczące Nowej Zelandii. Dowiecie się gdzie leży ten kraj, jacy ludzie i jakie zwierzęta go zasiedlają, co się tam śpiewa i co się tańczy. Nauczycie się piosenek z tego dalekiego kraju. Jednocześnie wymyślicie i wyreżyserujecie film o Polsce i polskich dzieciach, który zostanie wysłany do dzieci nowozelandzkich, a także stworzycie swój obraz Nowej Zelandii w oparciu o film, jaki dzieci z Nowej Zelandii nakręciły i listy, jakie napisały dla Was.  Nawiążecie kontakt ze swoimi rówieśnikami, którzy mówią po angielsku i mieszkają dziesiątki tysięcy kilometrów stąd.

Chalin

Put on your dancing shoes and have fun !

W czasie tego obozu dworek w Chalinie zamieni się w roztańczoną i rozśpiewaną scenerię Highschool Musical!
Zagracie własną wersję słynnego hitu muzycznego! Znajdą się w nim także role dla tych, którym śpiew się nie udaje. Na obozie odbędzie się również aranżacja specjalnego przedstawienia "STOMP", gdzie stworzycie muzykę perkusyjną i będzie bardzo głośno! Będą także wycieczki nad jezioro, sport oraz nowa przygoda z latawcami i szybowcami, którą poprowadzi pan Adam Szukała z poznańskiej ASP.

Tleń 

Run and hop until you drop !

Witajcie na obozie sportowym! Ogromna zielona przestrzeń, którą jest otoczony ośrodek w Tleniu to idealne miejsce do gry w piłkę, zabaw zespołowych, przejażdżek należącym do ośrodka  Melerem, a także sportów wodnych gdyż w pobliżu znajduje się jezioro. Czekają na  Was w Tleniu nie tylko przeżycia sportowe, ale także spotkania z przyrodą. Wiele zabaw odkryje przed wami tajniki natury. Poznacie też słownictwo związane z przyrodą i jej ochroną. A wszystkie gry to zabawa na punkty!
Zobaczymy, która drużyna zdobędzie ich najwięcej! Nie ominą was tam przeżycia artystyczne. Dodatkowym punktem programu będzie wycieczka do zamku krzyżackiego w Malborku!

Młodzież ( 13 - 17 lat)

Rokosowo

The Untouchables

W czasie drugiego turnusu zamek w Rokosowie zamieni się w plan filmowy. Pojawi się na nim Chicago z lat trzydziestych, gdzie odbędą się spektakularne porachunki FBI z mafią. Legendarny Al Capone ze swoją drużyną nietykalnych ścigany przez przedstawiciela agencji rządowej, sławnego Eliota Nessa oraz nieskorumpowanego policjanta - Jima Malone. W atmosferze z tamtych lat stworzymy scenariusz przedstawienia, które będzie zarówno dramatem, jak i musicalem. Poznacie jak się stepuje oraz tajemnicę niektórych gagów używanych w produkcjach amerykańskich. Tradycyjnie, jeden z weekendów spędzicie w Brzedni na zajęciach survivalowych.

Tleń

 A Great Story of Hip Hop, Reagge, Country and Blues

Na tym obozie poznacie filozofię i tajniki wielu modnych rodzajów muzyki i tańca, a także historię zespołów uprawiających te muzykę oraz zetkniecie się z legendarnymi jej odtwórcami, takimi jak: Bob Dylan,Bob Marley, Eminem, i Ray Charles. Wspólnie odbędziecie podróż muzyczną w głąb Ameryki przy dźwiękach gitary. Jeden z waszych opiekunów rodem z Nashville przywiezie ze sobą gitarę. Zaśpiewacie razem z nim! Zapraszamy gitarzystów do zabrania ze sobą gitar! Na obozie będzie też dużo sportu na boiskach i w wodzie, przejażdżki meleksami  oraz ciekawa wycieczka.

Lato 2007


Zamek w Rokosowie


Ląd


Rokosowo

Acrobats and Fighters - the Magic of Capoeira

Witajcie w gorącym kregu Capoeiristas , tancerzy- wojowników brazylijskiej sztuki walki, która stała sie przepięknym popisem akrobacji i tańca. Capoeira to nauka techniki uniku i obrony na fingowany atak, który jest płynnym ruchem ciała w takt muzyki. Wywołuje on równie płynny unik i uczy zdolnosci przewidywania oraz przewidywania niebezpieczeństwa. Wszystko staje się płynnym ruchem i muzyka. Na obozie poza angielskim nauczycie się gry na instrumentach brazylijskich, śpiewu, figur akrobatycznych i trików - poczujecie magię Capoeiry ! Tradycyjnie na obozie czeka na Was szaleństwo w wondym raju w Lesznie oraz wiele innych ciekawych zajęć w języku angielskim ! Jeden z weekendów obozu spędzicie w leśniczówce w Brzedni, gdzie poznacie tajniki trudnej sztuki survivalu. Pieczę nad całoscią sprawować będzie pani Ola Kmiecikowska.

Lubostroń
The Music and Acrobatics of Capoeira

Zapraszamy Was do kregu " Roda", który według filozofii Capoeiry jest mikrokosmosem życia. Capoeira to muzyka płynąca z instrumentów berimbaus, na których nauczycie się grać. W kręgu poznacie płynne ruchy tańca - walki, jego akrobacje często poprzedzone trikami., a przede wszystkim nauczycie się dialogu i interakcji z innymi ludźmi. Capoeira uczy szacunku, odpowiedzialności, wolności, a także jak przechytrzyć oponenta odpowiednią strategią walki. Zajęcia poprowadzą z Wami trenerzy z klubu Capoeira Brasil. W programie : 13 days of speaking English, wycieczka do Torunia oraz plażowanie nad pobliskim jeziorem. Nad całoscia będzie czuwała pani kasia Laszkiewicz.

Chali
How to produce your own photo camera ?

Na obozie w Chalinie poznacie najważniejsze tajemnice sztuki fotograficznej, nauczycie się jak powstaje obraz i jak to się dzieje, ze ten obraz możemy ujrzeć odbity na papierze. Dowiecie się także, że można zbudować własny aparat fotograficzny, przy pomocy którego wykonacie swoje prace. Pan Jarek Klupś z poznańskiej ASP nauczy Was oglądać rzeczywistość nie tylko przy pomocy własnego wzroku. Dowiecie się, ze nie wszystko co widzimy jest prawdziwe. Niektóre obrazy są złudzeniem. Poznacie fotograficzne czary.... W upały oczywiście nie obejdzie się bez kąpieli w jeziorze oraz ciekawych wycieczek. Wszystko to odbedzie się pod okiem sympatycznych nauczycieli Z Wielkiej brytanii, USA i Kanady a także pani Ewy Troczyńskiej - kierownika obozu.

Tuczno
Canoeing and the Ghosts of the Tuczno Castle

Wspaniały zamczysko w Tucznie, koło Wałcza, obecnie siedziba Związku Architektów Polskich, pochodzi z XXII wieku i jest siedliskiem wielu legend i strasznych historii. W zamkowej scenerii nakręcimy film na temat jednej z nich. A może dzięki wniknięciu w dzieje zamku, ujrzymy cień ducha, znikający gdzieś na końcu korytarza ? Zamek znajduje się w przedziwnej okolicy, otoczony przez miejsca, z których jedno nawet zaprzecza prawom fizyki. Dowiecie się o nim, zaraz po przyjeździe. Tuczno leży w Drawieńskim Parku Narodowym, przez który malowniczo wije się rzeka Drwa. Jeden dzień spędzimy na spływie kajakowym w dół rzeki. Będzie to przeżycie piękne, choć wymagające sporo wysiłku, tym bardziej, ze porozumiewać się będziemy wyłącznie po angielsku ! You are most welcome to this camp by the team of teachers and Kasia Lisiewicz, the camp leader.

Ląd
Gliders and Chinese Dragons

Obóz w Ladzie będzie wymagał od Was sporo wyobraźni. Będziecie  musieli umieć spojrzeć na wszystko z góry ! To zupełnie tak jak nagle unieść się w górę jak robia to latawce i szybowce. Co stamtąd zobaczycie ? Czy będziecie umieli napisać na ten temat opowiadanie ? Na tym turnusie nauczycie się wykonywać piękne latawce  i zdobić je według sztuki chińskiej . Mogą zamienić się w straszne potwory lub stać się zwiewnymi  maskami gejsz. Dziewczynki mogą przy okazji zaprezentować idealnie wyrazisty chiński makijaż. Chętni naucza się także wykonać od początku szybowiec z klepek, taki, który szybko poleci i weźmie udział w wyścigu szybowcowym. Te ciekawe warsztaty poprowadzi z Wami pan Adam Szukała z poznańskiej ASP. Abyście mówili po angielsku, zatroszczą się native speakerzy z Program-Bell ! A nad całością  będzie czuwać pani Justyna Rybicka.

Rokosowo
Camera Obscura and the Magic Mirror of Life

Wynaleziona przed setkami lat camera obscura to fantastyczny przyrząd optyczny, z którym można robić cuda.  Będąc analogią oka ludzkiego, camera działa jak jego wnętrze a jednocześnie jest jak wejście do ciemnego pokoju, w którym czeka nas masa niespodzianek. Które z nich są iluzją, a które  prawdziwym obrazem do uchwycenia przez nasze oko ? Eksperymenty, które przeprowadzicie na obozie to inaczej zaczarowane lustro życia. Najwyraźniej nasze codzienne sprawy nie są  jednowymiarowe. Pospieszmy i uchylmy rąbka tajemnicy naszej rzeczywistości. Camera Obscura, którą sami zbudujecie to Wasza przepustka do najdziwniejszych wizji i obrazów, to odkrycie drugiej rzeczywistości. Twórcze fotografie i fotograficzne sztuczki na obozie powstaną pod kierunkiem pana jarka Klupsia z poznańskiej ASP. Oprócz zajęć fotograficznych czeka Was w Rokosowie weekend survivalowy w lesniczówce Brzednia oraz 13 days of English with a team of foreign teachers and Olga Budasz - the camp leader.  

Dzieci ( 8 - 12 lat )

Lubostroń " Theatre of shadows "

Witajcie na obozie językowym o profilu fotograficznym ! W otoczeniu starego parku, roztaczającego się wokół kompleksu pałacowego poznacie tajemniczą naturę światła i cienia. Na pewno nie raz bawiliście się w łapanie " zajączków " na ścianie. Tym razem stworzycie najprawdziwszy prawdziwy teatr cieni, w którym rozegra się historia tajemniczych postaci. Czy złapaliście kiedyś swój cień ? Jeśli nigdy się Wam nie udało go zatrzymać, zrobicie to teraz ! Czekają Was zabawy z wrażliwością na światło i światłoczułością. Na obozie będzie też wycieczka do Biskupina kolejka wąskotorową, wieczory muzyczne oraz wiele innych zabaw z Waszymi native speakerami!

Rokosowo - Welcome to the Fencing Club!

Zamek w Rokosowie to przepiękne tło do uprawiania szermierki. Po raz kolejny będziecie mieli okazje przeżyć przygodę ze sportem szczególnym, który nie tylko przywodzi na myśl czasy muszkieterów, ale także może być przepustką do przyszłości. Walka na miecze i szable to styl walki władców wszechświata za kilkadziesiąt lat oraz futurystyczna broń świetlanych bojowników z różnych planet. Zajęcia poprowadzą świetni trenerzy z poznańskiego klubu " Warta", którego osiągnięcia w tej dziedzinie znane są na całym świecie. W czasie trwania turnusu spędzicie też survivalowy weekend w leśniczówce Brzednia.

Młodzież ( 13 - 17 lat )

Rokosowo - The Art of Photography

Na ten turnus zapraszamy wszystkich zainteresowanych językiem angielskim, świetną zabawą oraz sztuką fotografii wraz umiejętnością wywoływania zdjęć. Podobnie jak w zeszłym roku, pan Jarek Klupś z poznańskiej ASP przeprowadzi z Wami warsztaty, na których poznacie technikę tworzenia zdjęć portretowych i krajobrazowych, a także po raz pierwszy wywołacie własne zdjecia ! Jeśli gdzieś w domu, w którymś z zakamarków przechował się stary aparat fotograficzny, typu " lustrzanka" przywieźcie go ze sobą. Jeden z weekendów na obozie spędzicie w leśniczówce Brzednia, gdzie poznacie podstawy survivalu. Czeka na Was przygoda oraz Wasi ulubieni native speakers!

Lubostroń - The Brazilian experience (Capoeira)

Oto przed Wami niezwykła okazja poznania brazylijskiego tańca-walki "CAPOIERA", który już od kilku lat bije rekordy zainteresowania na całym swiecie. Również w Polsce ta technika tańca powiązana z etniczną muzyką i filozofią posiada swoich fanów. Muzykę do tańca stworzycie sami wygrywając ją na oryginalnych brazylijskich instrumentach: berimbau, pandeiro, i reco-reco. Nauczycie się podstaw tańca, który jest piękny i widowiskowy i ma za zadanie uczyć tolerancji i otwartości na inne kultury. Poprzez muzykę i śpiew wnikniecie w klimat kultury latyno -amerykańskiej, która przeniesiona na grunt europejski jest wyrazem pzyjaźni i porozumienia między ludźmi różnych ras i wyznań. Wszystko to wydarzy się w otoczeniu starego parku i kompleksu pałacowego w Lubostroniu. W czasie warsztatów obejrzycie również pokaz Capoeiry, który zaprezentują Wasi trenerzy z grupy: Capitaes de Areia. Towarzyszyć Wam będzie słońce i język angielski ! Życzymy powodzenia w nauce!

Rokosowo - English, Fencing & Survival

Tradycyjnie, wychowanie angielskiej młodzieży od wieków zawiera dużą ilość ćwiczeń sportowych i treningi w zakresie różnych dyscyplin. Młodzi ludzie mieszkąjacy w prestiżowych internatach, często w bardzo skromnych warunkach, oprócz zaangażowania w kwestie nauki, intensywnie uprawiają sport. Choć Rokosowo różni się trochę od Eton i Cambridge, w całkowicie angielskiej atmosferze doświadczycie sporo ruchu i iście angielskiej dyscypliny sportowej !

Nauczycie się jak walczyć na florety i zdobywać punkty w pojedynkach, a także przeżyjecie pełen niespodzianek survivalowy weekend w Brzedni. Powodzenia!

Lubostroń - The Brazilian Experience (Capoeira)

Program - Bell i pałac w Lubostroniu zapraszają na pokaz specjalny brazylijskiego tańca - walki " Capoeira " ! Niezapomnianych wrażeń dostarczą Wam tancerze z grupy Capitaes de Areia. Oni też nauczą Was podstaw tego etnicznego tańca, który bije rekordy popularności w wielu państwach na świecie. Poznacie zarówno arkana sztuki tańca, jak i muzyki Capoeira. Nauczycie się grać na latyno-amerykańskich instrumentach: berimbau, pandeiro, i reco-reco Capoeira to taniec przyjaźni. Ma on za zadanie uczyć tolerancji i otwartości na inne kulury, poza kulturą europejską.

Na obozie czeka Was dodatkowa przygoda: jeden z weekendów spedzicie pod namiotami nad jeziorem Smerzyn, gdzie odbędziecie bieg nocny z zabawą w paintballa. Będzie bardzo kolorowo. Have a lot of fun!

Informacja o obozach Lato 2006 i 2005

pixel
spacer
spacer spacer spacer
linia
Program-Bell logo  
strona główna | o szkole | kursy | dla firm | obozy językowe | angielski w anglii
język polski | egzaminy cambridge | test your english | work for us | kontakt

© 1999- Wszelkie prawa zastrzeżone - Szkoła języka angielskiego PROGRAM

realizacja projektu: Paweł Sobczak i New Concept Design