JĘZYK / LANGUAGE: polska wersja językowa  angielska wersja językowa
Nauczyciel języka angielskiego
pixel Program Bell - Kursy języka angielskiego
linia

Archiwum informacji i wydarzeń - szkoła języka angielskiego PROGRAM

Program your future!
 
spacer spacer spacer
spacer

XII Edycja Konkursu Poezji Irlandzkiej

Konkurs recytatorski Poezji Irlandzkiej Październik 2015 - tomik

Wyniki konkursu - pdf

XI Edycja Konkursu Poezji Irlandzkiej

Szanowni Państwo, Zapraszamy licealistów i gimnazjalistów z Poznania i wojewódzrtwa do wzięcia udziału w XI Edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej, którego finał odbędzie się dnia 24 października w Auli Szkoły Muzycznej II stopnia im M. Karłowicza w Poznaniu przy ulicy Solnej. Eliminacje do Konkursu odbędą się w dniach 20-24 października w siedzibie szkoły Program w Poznaniu, przy ulicy Fredry 1. Konkurs odbędzie się pod Honorowym Patronatem Ambasady Irlandii w Warszawie oraz Konsulatu w Poznaniu.Patronem medialnym Konkursu jest Radio Merkury, które ustanowiło specjalna nagrodę dla najlepszego wykonania muzycznego tej jesieni.

Konkurs Poezji Irlandzkiej - tomik 2014

Lista Laureatów Konkursu Recytatorskiego Poezji Irlandzkiej 2014

Konkurs recytatorski Poezji Irlandzkiej Październik 2014

 
   

Archiwum

X Edycja Konkursu Poezji Irlandzkiej

Szanowni Państwo,
Zapraszamy młodzież z Państwa szkoły do wzięcia udziału w Jubileuszowej, X Edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej, którego finał odbędzie się dnia 25 października w Auli Szkoły Muzycznej II stopnia im M. Karłowicza w Poznaniu przy ulicy Solnej. Eliminacje do Konkursu odbędą się w dniach 21-23 października w siedzibie szkoły Program-Bell w Poznaniu, przy ulicy Fredry 1. Konkurs odbędzie się pod Honorowym Patronatem Ambasady Irlandii w Warszawie oraz Konsulatu w Poznaniu.

Konkurs Poezji Irlandzkiej - Tomik wierszy

   

Lista Laureatów Konkursu Recytatorskiego Poezji Irlandzkiej 2013.

Prasa o Konkursie Poezji - Głos Wielkopolski

Informacja o konkursie i regulamin 2013 - pdf

Historia Konkursu
Pomysł konkursu powstał w roku 2003, gdy na wieczory poetyckie do Poznania przyjechało trzech poetów irlandzkich: Leland Bardwell, Anthony Cronin oraz Paul Durcan. Szkoła Jezykow Obcych Program-Bell była jednym ze sponsorów  tego wydarzenia.  
W pazdzierniku 2003 ogłosiliśmy pierwszy Konkurs Poezji Irlandzkiej w Poznaniu w Szkole Muzycznej II stopnia im M. karłowicza w Poznaniu. Wzięła w nim udział głównie młodzież  ze szkół średnich w Poznaniu oraz z niektórych gimnazjów. Specjalnymi gośćmi na Konkursie byli sami poeci: Anthony Cronin i Anne Haverty. Obecnością zaszczycił nas również pan Ernest Bryll.
Od tego czasu, niezmiennie co roku w pażdzierniku, Konkurs Poezji Irlandzkiej pojawia się w krajobrazie poetyckim naszego miasta . Co roku młodzież poznanska recytuje wiersze współczesnych poetów irlandzkich i tych sprzed lat. Z czasem, obok recytacji pojawiła się możliwość  poezji śpiewanej oraz interpretacji muzycznej poezji. Konkurs w obecnej formie sklada się z recytacji w języku angielskim oraz z interpretacji muzycznej w tymże języku w dwoch kategoriach wiekowych: liceum i gimnazjum. 
   W roku 2012 Konkurs zdobył nowego sponsora z Irlandii. Jest nim pan John McGowan ze szkoły językowej North West Academy z Derry. John McGowan ufundował dwie nagrody dla najlepszych wykonawców w kategorii muzycznej. Są to dwa tygodniowe kursy językowe  w Derry. W zeszłym roku, ze wzgledu na wyjątkową jakość wykonań, w nagrodę do Irlandii pojechalo aż pięć osoób !
  Tej jesieni obchodzimy dziesiątą rocznice I Edycji Konkursu. Na finale Konkursu bedziemy goscić znamienitych gości, a wykonania utworów i interpretacje wierszy na pewno beda na niezwykłym poziomie !

Sponsorzy konkursu

NorthWest Academy z Derry
Program-Bell z Poznania
Szkoła Muzyczna II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu
Konsulat Irlandii w Poznaniu
Ambasada Irlandii w Warszawie

 

Konkurs recytatorski Poezji Irlandzkiej Październik 2013

 

Konkurs recytatorski Poezji Irlandzkiej Październik 2012

Lista Laureatów Konkursu Recytatorskiego Poezji Irlandzkiej 2012.

Prasa o Konkursie Poezji - Głos Wielkopolski

   

Konkurs recytatorski Poezji Irlandzkiej Październik 2011

Pod Patronatem Konsulatu Irlandii w Poznaniu

Wyniki Konkursu Recytatorskiego w formacie PDF

Tutaj pełna informacje w formacie PDF

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 

Program-Bell's Christmas Event

Jak co roku przed Swiętami, dnia 18 grudnia szkoła Program-Bell zaprosiła wszystkich dorosłych uczestników kursów na spotkanie w kinie Apollo, w czasie którego złożyliśmy wszystkim Państwu życzenia i przedstawiliśmy najnowszy film w reżyserii brytyjskiego reżysera Mike a Leigh " Happy-Go-Lucky". Film został poprzedzony krótkim performancem, w reżyserii i scenografii Pako Errico oraz losowaniem podarunków od sponsora części " Gifts for Students" Salonu Urody Da Vinci, znajdującego się przy ulicy Pilsudskiego w Poznaniu (www.galeriadavinci.pl) Poniżej - zdjęcia z wydarzenia.
Zajrzyj na youtube, żeby zobaczyć fragment tego co działo się na scenie:
Program-Bells Christmas Performance directed by Pako Errico (Hi videa) folk fire 1Part

 
     
 
     
 

Zdolne dzieciaki targi zajęć pozalekycyjnych

Zobacz Galerię

Współpraca z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

W roku 2004 szkoła ufundowała dwa stypendia dla Instytutu Filologii Angielskiej. Jedno z nich to stypendium dla najlepszego magistranta/doktoranta nowo otwartej Katedry Literatury Irlandzkiej. Drugie, zaś to stypendium dla Profesora Wizytującego z Irlandii. W maju 2004 takim profesorem był jeden z najwybitniejszych współczesnych poetów irlandzkich, Paul Durcan. Księgarnię Bookarest w poznańskim Browarze, w której odbyło się spotkanie z poetą wypełnił spory tłum wielbicieli poezji pana Durcana. Rok później, z ramienia Instytutu Filologii Angielskiej Poznań odwiedziła pisarka z Zielonej Wyspy, Anne Haverty. Spotkania z prozą pani Haverty odbyły się na terenie Collegium Novum.

Kolejne stypendia PROGRAM-Bell dla UAM przypadają na lata 2006 i 2007. Począwszy od roku 2002 PROGRAM-Bell czynnie wspomagał promowanie literatury irlandzkiej w naszym kraju. Od tego bowiem roku odbywały się w Collegium Novum spotkania z poetami i pisarzami irlandzkimi, które wieńczyło wydanie tomików poezji wraz z fragmentami prozy w językach polskim i angielskim. W latch 2002 - 2005 PROGRAM-Bell przyczynił się do wydania pięciu takich tomików, wśród których znalazły się: antologia literatury irlandzkiej, zbiór wierszy Paula Durcana, poezja Anthoniego Cronina, Anne Haverty, Michaela Smitha i Trevora Joyce'a oraz proza Dermota Healy. Jesteśmy dumni, że jako szkoła języka angielskiego możemy przyczynić się do promowania literatury w języku angielskim narodu o długiej tradycji niezależności i odrębności kulturowej.

KONKURS POEZJI IRLANDZKIEJ 2010 Październik 2010

pod patronatem Mateusza Morawieckiego, Konsula Honorowego Irlandii w Poznaniu

Galeria zdjęć - zobacz jak bylo..

Lista Laureatow Konkursu Recyatorskiego Poezji Irlandzkiej 2010.

Szkola Jezykow Obcych Bell -Poznan serdecznie dziekuje wszystkim osobom, ktore wziely udzial w  Konkursie Poezji Irlandzkiej 2010. Zwyciezcom - gratulujemy !

Recytacja w jezyku polskim ( kategoria liceum )

I miejsce- Sebastian Wygladala ( V LO w Poznaniu )

II miejsce- Anna Zachcial ( V LO w Poznaniu )

III miejsce- Ina Krawczyk ( V LO w Poznaniu )


Recytacja w jezyku angielskim (  kategoria gimnazjum )

I miejsce -Antonina Ruszkowska ( Spoleczna Jedynka)

II miejsce- Joanna Bartecka ( Spoelczna Jedynka )

III miejsce -Bartlomiej Olszewski ( Gimnazjum Marcinek )


Recytacja w jezyku angielskim ( kategoria Liceum )

I miejsce - Anna Skiba ( III LO w Poznaniu ) oraz I miejsce ex aequo I miejsce  Aleksandra Kotwa ((spiew )

II miejsce- Zuzanna Tomczak ( Liceum Sw Marii Magdaleny w Poznainiu )

III miejsce- Olga Otuszewska ( III LO w Poznaniu )


Wyroznienia

Recytacja w jezyku polskim ( kategoria Liceum )

Koba Tsikllauri ( LO XXXII w Poznaniu 


Recytacja w jezyku angieslkim ( kategoria Liceum )

Patrycja Lebioda ( III LO w Poznaniu )


Recytacja w jezyku angieslkim ( kategoria Gimnzajum )

Rozalia Jakubowska ( Gimnazjum w Komornikach )
Weronika Pawlak ( spoleczna Jedynka )

 

NASZA INSTRUKTORKA W TVN!

17 października w telewizji TVN nasza lektorka Zeina Al.-Zaiim wzięła udział w polskiej wersji programu "Dine With Us". Zeina prowadzi w Bell Poznań od 2009 roku cieszące się dużym powodzeniem zajęcia z kuchni arabskiej. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia "Dine With Us", w którym to Zeina ugościła wszystkich zupą z soczewicy, daniem głównym Kusą machszi blaban i deserem Layali lbnan. Link do odcinka programu znajduje się poniżej.

http://ugotowani.plejada.pl/3804,odcinek.html

 

Zapraszamy!

Making gingerbread cookies with Jenn and Jo

 W sobote 12 grudnia  dzieci z Program-Bell piekly swiateczne pierniczki pod opieka Jenn i Jo. Dzieci nadaly pierniczkom rozne ksztalty. zabawa przy tym byla swietna ! Wszyscy nauczyli sie nie tylko jak sie piecze pirniki, ale tez jak sie o tym  rozmawia po angielsku ! Rodzice mieli okazje posmakowac ciasteczek swiatecznych zrobionych wedlug kanadyjskiej receptury. Merry Christmas !

W Program-Bell odbywają się nie tylko lekcje..
Zajrzyjcie do naszego bloga i dowiedzcie się co jeszcze się dzieje.  http://www.programbellcooking.blogspot.com/

Uroczystość wręczenia Nagród Bell ( Jakość, Inowacja )


Dnia 17 maja w międzynarodowej szkole Bell Bedgebury odbyła się uroczystość wręczenia nagród Bell Educational Trust w dziedzinie Jakości i Inowacji. Nagrodami zostały nagrodzone szkoły Bell w ramach międzynarodowej sieci Bell ( Bell network ). Nagrody wręczono w następujacych kategoriach: Academic Excellence ( Avo - Bell Sofia ), Customer Care ( MPI -Bell Macao, Chiny ), Innovation ( Bell Switzerland, Program-Bell Poznan)  ).

Bardzo się cieszymy, że nasze COOKING CLASSES zdobyły międzynarodowe uznanie !!!! ( dokładny opis nagrodzonych pomysłów znajdziesz w wersji angielskiej naszej strony !

dyplom za wprowadzenie zajęć: Learning by Cooking.
Bardzo się cieszymy i zapraszamy na zajęcia dodatkowe !

 

Skorzystaj z okazji !

Szkoła Języków Obcych Program-Bell prowadzi również nieodpłatne kursy języka angielskiego INTEGRATED ENGLISH, których koszty współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Rozpoczęty w czerwcu 2008 roku kurs w Poznaniu i Koninie, na który rekrutacja jest już zamknięta, trwać będzie do końca maja 2009. Przeczytaj o kursach ...

 

Konkurs recytatorski Poezji Irlandzkiej Wrzesień 2008
pod Honorowym Patronatem Konsulatu Irlandii w Poznaniu

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu Poezji Irlandzkiej za zaangażowanie i prace włożona w przygotowanie do recytacji ! Dzieki Wam publiczność spędziła piękne chwie słuchajac wierszy i balad z Zielonej Wyspy. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do zmagań we wrześniu 2009 !

Lista Laureatów Konkursu Poezji irlandzkiej 2008

kategoria Gimnzajum
Recytacja w jezyku polskim

I miejsce
Klaudyna Kisalo, wiersz " Raymond z dachow", Gimnazjum nr 26
II miejsc
Stanislaw Godlewski, wiersz " Krowiastosc ", Spoleczna Jedynka
III miejsce
Anna Maria Samolska, wiersz " Nikotynowy kot", Gimnazjum     "Urszulanki"

Recytacja w jezyku angieskim

I miejsce
Jedrzej Jezierski, wiersz " Dead",Spoleczna Jedynk
II miejsce
.Marcin Starosta, wiersz " Time Does Not Roar "
III miejsce

Nagroda specjalna w kategorii Gimnazjum:
Paula Krauze - za wykonanie muzyczne

Kategoria Liceum   

Jezyk angielski

I miejsce
Halina Lewandowska, wiersz : The Mad Woman of Cork" ,  LO Muzyczn
II miejsce
Marek Szponik, wiersz : The present of Butter ", LO nr II
III miejsce
Andrzej Krajna, wiersz " Bonivity ",  LO nr VIII

Jezyk polski

I miejsce
Bartek Klups, wiersz " Nikotynowy kot", LO  nr XXI
II miejsce
Karolina Wasilewska, " Stara Kobieta z Beare ", LO nr II
III miejsce
Dominika Olszak, " szalona kobieta z Cork", LO nr IV
Maja Stasko , " Time does not Roar ", LO Sw Marii Magdaleny
( ex equo )

 
     
 
     
 
     
 
     
     

W Program-Bell odbywają się nie tylko lekcje..
Zajrzyjcie do naszego bloga i dowiedzcie się co jeszcze się dzieje.  www.bellpoznan.blogspot.co

Pożegnaliśmy Rok Szkolny 2007/2008

W piątek 13 czerwca w sali kameralnej Poznańskiej Szkoły Muzycznej, przy ul. Solnej młodsi uczestnicy kursów Program-Bell wraz ze swoimi lektorami pożegnali obecny rok szkolny. Na scenie odbyły się wesołe występy wielu grup naszych uczestników, począwszy od tych najmłodszych po nastolatków. Usłyszeliśmy wiele ciekawych skeczy i piosenek oraz obejrzeliśmy film z fragmentów lekcji przeprowadzonych w ciągu roku szkolnego. W przedstawieniu tradycyjnie wystąpili także nauczyciele w skeczu pt. " We are going for a trip ! " Impreze poprowadzili: Tomek Jamróz oraz Monika Runowska, a wzieły w niej udział grupy Jo Haracz, Becky Joslin, Ewy Troczynskiej oraz Kim Idzikowskiej. Kulmiacyjnym punktem programu było wręczenie 11 Nominacji do nagrody Franka Bella oraz samej nagrody, którą jest roczny kurs języka angielskiego w szkole Program-Bell w roku 2008/2009. Kurs otrzymała Hania Latkowska w nagrodę za doskonałe wyniki w nauce języka angielskiego oraz za życzliwą i przyjacielską postawe wobec innych dzieci i ludzi. Gratulujemy !

Zapraszamy na zajęcia w przyszłym roku szkolnym ! Zapraszamy do biura na zapisy we wrześniu ! Życzymy wszystkim bardzo udanych wakacji !

Kasia Lisiewicz i Kasia Andrzejewska

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     

Portrety naszych uczniów

W tym roku konkurs na portrety naszych uczniów wygrały dwie dziewczynki z grup " Juniors ' : Julia Kopeć i Agnieszka Kużma oraz osoba dorosła- pan Robert Bugaj. Gratulujemy !

 

 

Studentów Program-Bell informujemy, że będą jeszcze inne okazje, w czasie których będzie można wylosować portret namalowany przez Kamę Kuik, portrecistkę z ulicy Fredry.

Konkurs recytatorski Poezji Irlandzkiej
Wrzesień 2007
pod Honorowym Patronatem Konsulatu Irlandii w  Poznaniu

Szkoła Języków Obcych
"Program-Bell"
serdecznie dziękuje

nauczycielom Gimnazjów i Liceów poznanskich
za entuzjazm i pomoc w organizacji
czwartej edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Irlandzkiej,
który odbył się 28 września 2007 r.
w Sali Koncertowej Poznańskiej
Szkoły Muzycznej II st.
im. M. Karłowicza w Poznaniu.

Lista Finalistów Konkursu Recytatorskiego Poezji Irlandzkiej 2007

Śpiew

I nagroda - Sabina Krauze, II LO w Poznaniu

Recytacja w języku angielskim

I nagroda - Monika Bakalarska, Gimnazjum " Społeczna Jedynka " w Poznaniu
II nagroda - Gabriela Gray, Gimnazjum "Urszulanki" w Poznaniu
III nagroda - Agnieszka Skitek I LO w Poznaniu

Recytacja w języku polskim

I nagroda - Anna Maria Kubacka, Gimnazjum "Urszulanki" w Poznaniu
II nagroda - Mikołaj Kowalski, Gimnazjum nr 6 w Poznaniu
III nagroda - Weronika Zalewska, Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. Jana Bosko
w Ostrowie Wlkp.

Wyróżnienia

Kuba Korytowski - śpiew, LO nr II w Poznaniu
Gracja Maria Matylda - recytacja, Gimnazjum " Urszulanki" w Poznaniu
Natalia Hoffman-śpiew. LO nr VI w Poznaniu
Jędrzej Smętek- recytacja, VI LO w Poznaniu

Serdecznie Gratulujemy !

Konkurs Poezji Irlandzkiej 2007 eliminacje


Trochę cierpliwości. Eliminacje w toku..
 
Pan Andrzej Szczytko oceniał interpretację wykonań

Pani Kasia Lisiewicz oceniała poprawność wykonania utworów w języku angielskim
 
Dzień dobry. jestem gotów

Ymmm.Jak to było.?
 

Ja też chciałbym coś powiedzieć.

 
Śmielej!!

Niektórym było za wesoło.
 

A inni przeżywali silne emocje
Czy język mam dość giętki..?
 

I nagle popłynęła muzyka
 
I śpiew

A może mała drzemka przed występem?
 
A na korytarzu pojawiły się Urszulanki

Tak bardzo chciałabym wygrać.
 
I ja..

A ja mam szanse.?
 
Panie Boże.. Zlituj się.

Już po wszystkim.
 
Kiedy będzie następny konkurs?

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom za odwagę i wytrwałość. Ufamy, że Konkurs rozwinął Wasze umiejętności. Doceniamy Wasz wysiłek i zapraszamy na eliminacje w przyszłym roku!

W kwietniu Jej Wysokość Królowa Elzbieta II obchodziła swoje 81 urodziny. Dzieci ze szkoły Program-Bell wykonały piękne kartki urodzinowe dla Królowej. Sami popatrzcie !

Konkurs na najlepszy list do gwiazdora.

Dzieci z grup PROGRAM-Bell wzięły udział w konkursie na najlepszy list do Gwiazdora. Wszystkie listy były piękne i kolorowe. Sami popatrzcie !

   

   
   

Konkurs recytatorski poezji irlandzkiej - październik 2006

Dnia 5 października w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza przy ul. Solnej w Poznaniu odbył się III Konkurs Poezji Irlandzkiej. Konkurs zorganizowała Szkoła Języków Obcych Program - Bell pod Patronatem Honorowym Konsulatu Irlandii w Poznaniu. Młodzież z poznańskich gimnazjów i liceów zaprezentowała swoje umiejętności interpretacji współczesnej poezji irlandzkiej. Wszyscy do dziś pozostajemy pod wrażeniem surowego piękna tej poezji. Całość poprzedzona została koncertem tradycyjnej muzyki irlandzkiej w wykonaniu zespołu Michała Zaka. W przyszłym roku o podobnej porze odbędzie sie IV z kolei edycja tego Konkursu. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich pragnących wypróbować swoich sił w recytacji lub śpiewie pięknych wersów wierszy irlandzkich !

pixel
spacer
spacer spacer spacer
linia
Program-Bell logo  
strona główna | o szkole | kursy | dla firm | obozy językowe | angielski w anglii
język polski | egzaminy cambridge | test your english | work for us | kontakt

© 1999- Wszelkie prawa zastrzeżone - Szkoła języka angielskiego PROGRAM

realizacja projektu: Paweł Sobczak i New Concept Design